Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2011, 21:42   #111
lestrz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo -kombi
Silnik: 2,00 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

Mam 6 biegów i pierścień problem z 1, 2 i R.
Często po odpaleniu robię "przeładowanie 3 - 4 i tak kilka razy"
trochę pomaga, ale często jest to losowe - ciężko wchodzące pierwsze biegi.
Cięgna smarowałem niewiele pomogło, ale koledze pomogło w f. transit, może trzeba to powtórzyć??


Ostatnio edytowane przez lestrz ; 20-03-2011 o 21:45
lestrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 06:55   #112
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

Jeśli masz skrzynię z pierścieniem, to może zacznij od regulacji cięgien.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2011, 20:59   #113
ChuChu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-04-2011
Skąd: Dębica
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 2
Thumbs up Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

Witam,
śledzę ten temat dość długo aż wreszcie wziąłem się za swoje sprzęgło. Motyw był ten sam co u reszty - 1 i R nie wchodziły na postoju. Po ściągnięciu skrzyni okazało się ewidentnie, że to wysprzęglik robił problem. Został wymieniony i dodatkowo tarcza i docisk także chociaż nie były zbytnio zmęczone. Na docisku możnaby się dopatrywać w jednym miejscu jakiegoś obcierania ale...do wymiany. Został tylko dwumas.
Efekt: Nówka! Pomogło jak najbardziej. Czytałem wyżej, że 2 tygodnie i to samo ale jak narazie testujemy. Jeżeli coś się stanie to dam znać. Jak do tej pory winowajcą był wysprzęglik.

pozdrawiam
ChuChu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2011, 19:16   #114
Przemektyka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

Witajcie.

U mnie w sumie problem podobny do Waszych z tym, że w ogóle nie mogę wrzucić jakiegokolwiek biegu (zaczęło się wczoraj) :/
Dopiero za 3 uruchomieniem silnika biegi wchodzą płynnie i bez przeszkód. Ale co do tego nie ma reguły.
Wiecie może w czym problem? Mondziak przejechane ma 187tyś. jak to coś pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przemektyka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2011, 10:23   #115
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 717
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

odgrzeję temat .. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam skrzynię 5cio biegową ... przy wyłączonym silniku biegi wskakują lekko i płynnie ale po odpaleniu pojawia się opisywany problem.
Problem zanika po kilku minutach i przejechaniu kilku/kilkunastu metrów.
Czytając kilka wątków na temat problemów z biegami 1 i R utwierdziłem się w przekonaniu że nawyk który sobie wyrobiłem używając Mondeo polegający na odpalaniu silnika przy włączonym wstecznym (jeśli mam zamiar jechać do tyłu) powinien mieć każdy użytkownik tego modelu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2011, 15:33   #116
Przemektyka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nawyk który sobie wyrobiłem używając Mondeo polegający na odpalaniu silnika przy włączonym wstecznym (jeśli mam zamiar jechać do tyłu) powinien mieć każdy użytkownik tego modelu
Racja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gorzej, jeśli później chcemy jechać do przodu a bieg nr. 1 nam nie wskakuje heh. Czy przy skrzyni biegów jest jakaś pompa która może nie zaskakiwać za każdym razem?
Czasem mam tak, że za 3-4 razem odpalenia silnika skrzynia działa jak nówka :/
Przemektyka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2011, 19:03   #117
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 717
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

Cytat:
Napisał Przemektyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Racja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gorzej, jeśli później chcemy jechać do przodu a bieg nr. 1 nam nie wskakuje heh. ....
... yyy można zgasić ... wbić jedynkę a następnie odpalić mondzia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiem że durne ale chyba lepsze niż zabawiać się w Pudziana i wygiąć lewarek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja byłem z tą "usterką" u chyba pięciu fachowców/specjalistów/złotch rączek/ASO itd ... i poza propozycją wymiany skrzyni biegów proponowano mi chyba wszystkie wersje możliwych napraw opisane w tym temacie, ale jako że problem nie występuje zawsze lecz raz na jakiś czas i trwa jakiś czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po czym przechodzi ... stwierdziłem że TTTM i nauczyłem się z tym żyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2011, 13:37   #118
trzycwierci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: Pomorze Gd
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 pb + gaz
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

u mnie pomogło częściowo odpowietrzenie sprzęgła, z jedynka nie ma teraz problemu, natomiast wsteczny czasami nie chce od razu zaskoczyć i trzeba powachlować
trzycwierci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2011, 22:03   #119
Barichello
ford::average
 
Avatar Barichello
 
Zarejestrowany: 26-01-2011
Skąd: Lublin
Model: MONDEO MK 3
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2006
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

Wymieniłem ostatnio skrzynię - założyłem taką po przebiegu 70tyś km i problem zniknął .. Tylko Ciekawe na jak długo.?
Barichello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 20:06   #120
janeckir
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-12-2010
Skąd: Kalisz
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ciężko chodząca skrzynia biegów.

Witam
Odświeżając temat - mam problem z wrzucaniem 1 i 2. Problem występuje losowo, a do tego nie mam żadnych problemów z R. DKZ i wysprzęglik po wymianie, układ odpowietrzony:/
Pozdrawiam
janeckir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.