Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2011, 13:20   #1
Roberto77
ford::average
 
Avatar Roberto77
 
Zarejestrowany: 13-09-2009
Skąd: Mysłowice
Model: Ford Mondeo Kombi MK3 Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 54
Question Brak ładowania i dymek spod maski( tylko jak się silnik zagrzeje)

Po ok 2 kilometrach jazdy zapaliła mi się kontrolka ładowania i w tym momencie skojarzyłem że przed chwilą poczułem lekki zapach spalonego. Zatrzymałem się otworzyłem maskę i z okolicy alternatora zobaczyłem dymek.W pierwszej chwili byłem pewny że to alternator ale po konsultacja z serwisem podejrzenie padło na napęd alternatora pasek lub koło pasowe(wnętrzności), po chwili wystudzenia odpaliłem i przejechałem ok kilometra i znów to samo. czyli coś stygnie i wszystko jest ok na chwile...
Czy ktoś miał takie objawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód w serwisie czeka na diagnozę, ale może ktoś już to przerabiał...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Roberto77 ; 28-08-2011 o 13:22
Roberto77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2011, 13:34   #2
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak ładowania i dymek spod maski( tylko jak się silnik zagrzeje)

Robert, w miedzy czasie pozwoliłem sobie wejść na link w Twoim podpisie.

Dane techniczne:
2.0 TDCI 130KM 302NM

Skąd te dane?
Jeżeli z hamowni to coś masz nie tak, bo min. moment w 130KM to był 330NM a i tak zapewne się okaże, że masz coś w gratisie - okolice 340-350NM o ile nic nie zepsułeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2011, 13:39   #3
Roberto77
ford::average
 
Avatar Roberto77
 
Zarejestrowany: 13-09-2009
Skąd: Mysłowice
Model: Ford Mondeo Kombi MK3 Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: Brak ładowania i dymek spod maski( tylko jak się silnik zagrzeje)

To mi się pomyliło na hamowni jeszcze nie byłem ale kiedyś musiałby z ciekawości zrobić...już poprawiam, dzięki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roberto77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2011, 18:00   #4
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: Brak ładowania i dymek spod maski( tylko jak się silnik zagrzeje)

Kolego ja miałem cos takiego pamietam przed zima wymieniali mi filtr paliwa oczywiscie tak mi to zrobili ze paliwo lało mi sie litrami na alternator nie wcisneli dobrze przewodu. Niby nic sie nie stalo pojezdziłem jeszcze pare miesięcy i szlak go trafił. Radze ci tylko tyle bo mi tez sie zapalila kontrolka ładowania i tez smierdzialo zgasiłem go po jakims czasie odpaliłem i jade i niby bylo ladowanie a po jakims czasie juz nie i w taki sposób alternator rozwalił mi akumulator nie wiem moze dawał jakis wiekszy prąd. I musiałem kupic alt. i aku.
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2011, 18:46   #5
Roberto77
ford::average
 
Avatar Roberto77
 
Zarejestrowany: 13-09-2009
Skąd: Mysłowice
Model: Ford Mondeo Kombi MK3 Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: Brak ładowania i dymek spod maski( tylko jak się silnik zagrzeje)

Hmm... raczej to będzie coś innego u mnie bo nie czuje zapachu paliwa i żadnych wycieków nie stwierdziłem...Zobaczę co mi jutro zdiagnozują...
Roberto77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2011, 21:12   #6
paweu85
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Skąd: Warka
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1993
Postów: 52
Domyślnie Odp: Brak ładowania i dymek spod maski( tylko jak się silnik zagrzeje)

jakby to był dym z paska to czułbys zapach palonej gumy,pozatym krążący pasek nawet jakby dymił to rozdmuchał by ten dym i byś go nie zobaczył,stawiam na usterke elektryczną i albo fajczy się alternator albo jakieś zwarcie w poblizu i sie jara..nie radze jeździc w tym stanie..
paweu85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2011, 11:41   #7
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: Brak ładowania i dymek spod maski( tylko jak się silnik zagrzeje)

Własnie o to mi chodziło zeby nie jezdzic w tym stanie. U ciebie jest to spowodowane czym innym ale u mnie bylo to paliwo.
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2011, 18:24   #8
Roberto77
ford::average
 
Avatar Roberto77
 
Zarejestrowany: 13-09-2009
Skąd: Mysłowice
Model: Ford Mondeo Kombi MK3 Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 54
Arrow Odp: Brak ładowania i dymek spod maski( tylko jak się silnik zagrzeje)

jednak alternator lekko się przypalił...
Roberto77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.