Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2011, 19:02   #1
Malar
ford::beginner
 
Avatar Malar
 
Zarejestrowany: 02-08-2009
Skąd: Wałcz
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Zestaw głośników

Hejka.
Kupiłem Radyjko [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i chciałbym kupić zestaw głośników do swojego MK III przód plus tył , proszę o poradę , chce radio plus głośniki , bez wzmaczniaczy, tub itp.

__________________
Zestaw CB I : President Jackson II ASC + Sadelta HM350 + Sirio Megawatt 4000
Zestaw CB II : President Harry II ASC + Sirio ML 145
Malar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 00:09   #2
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Zestaw głośników

Po pierwsze jaką kwotą dysponujesz, po drugie czego oczekujesz po głośnikach, jakiej muzyki słuchasz? W chwili obecnej stoję przed podobnym dylematem, tyle że ja szukam zestawu na przód. Ze średniej półki masz na przykład Focal A1 165 albo Morel Tempo 6. Nieco niżej Hertz ESK-165 albo jakieś Helixy. Do tego przydało by się wygłuszyć drzwi bo ponoć w naszych mondkach wygłuszenia praktycznie brak. Pytałem ostatnio o ceny wygłuszenia to biorą ok 350-500zł za parę drzwi, do tego dochodzi montaż jakieś 100-200zł i najważniejsze, głośniki...
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 15:27   #3
Malar
ford::beginner
 
Avatar Malar
 
Zarejestrowany: 02-08-2009
Skąd: Wałcz
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: Zestaw głośników

Chodzi mi o zestaw który będzie łądnie grał bez wzmaczniacza tuby itp, nie jest jakims wielkim melomanem, i nie chce za duzo przerabiac
__________________
Zestaw CB I : President Jackson II ASC + Sadelta HM350 + Sirio Megawatt 4000
Zestaw CB II : President Harry II ASC + Sirio ML 145
Malar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 00:17   #4
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Zestaw głośników

Powtórzę jeszcze raz, ile masz kasy i jak ma to grać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wnioskując po cenie radia to drugie tyle wydane na głośniki przednie wydaje mi się odpowiednie. O ile nie zależy ci na dzwięku dla pasażerów to tył można pominąćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szukasz ostrzejszych czy bardziej zrównoważonych głośników? Ja mam podobny dylemat, właśnie szukam czegoś na przód, nie lubie jak mi za bardzo piszczy, ma być równo, szczegółowo i z wykopem. Słuchałem dzisiaj Coral MK 165 (u mnie max to 600zł i te tyle właśnie kosztują). Grają równo, wysokie tony nie kują w uszy ( tak jak robią to Hertze) i jak na mój gust w tej klasie cenowej są bardzo szczegółowe (jak byś usłyszał tą perkusję w demie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Dla mnie to w chwili obecnej numer 1. Niestety u nas to chyba nowość bo nigdzie nie widzę testów ani opinii na ich temat (jedynie niemieckie testy w których wypadły bardzo dobrze). Może na dniach odsłucham Morel Tempo 6 to dam ci znać jak to gra. Chociaż prawda taka, że żadne słowa nie zastąpią twojego odsłuchu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Idź do sklepu i posłuchaj bo później będziesz płakać że miała być bajka, a jest horror. Mi się nie chce jeździć więc obdzwaniam wszystkie car audio w okolicy i pytam czy można wpaść i posłuchaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 17-08-2011 o 00:25
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 04:32   #5
Malar
ford::beginner
 
Avatar Malar
 
Zarejestrowany: 02-08-2009
Skąd: Wałcz
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: Zestaw głośników

No powiedzmy, ze tak jak mówisz tyle czyli jakieś 600-max 700zelat na komplet głośników przód i tych, słucham róznej muzyki, rock, dance, ale głownie trance, techno, house itp..
Nie jestem wielkim melomanem ale chciałbym , żeby łądnie grały..
__________________
Zestaw CB I : President Jackson II ASC + Sadelta HM350 + Sirio Megawatt 4000
Zestaw CB II : President Harry II ASC + Sirio ML 145
Malar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 07:35   #6
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Zestaw głośników

a ja polecam hertzy DCX 165.

Na pewno chcesz jak najmniej przerabiac. Wiec te chertze sa dwudrozne plus zakladasz dystanse i lataja.

powiem tak chcesz miec dobrze grajace glosniki pod radiem i bas w miare zeby scena byla ok?

niestety tutaj skrzynia jest potrzebna (niekoniecznie niewiadomo jaka - ze 300zl juz aktywna dopadniesz). pociagnac kable i po zawodach.

4x Hertze + dystanse = okolo 350zl
skrzynia = 300
kable 70zl

I bedziesz mial czysciutki dzwiek srednie wysokie, plus kopniecie jak trzeba ze skrzyni.

Te hertze maja slaby bas i tak ma byc (60W rms przy miekkiej membranie) daja naprawde ladny efekt srednich i wysokich. od basu jest skrzynia.

naprawde polecam. taki zestaw masz za przyzwoite pieniadze a nie pozalujesz (slucham zarowno rocka, popu, i elwisaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... na wszystkim ladnie graja)
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 11:18   #7
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Zestaw głośników

Ja bym tych Hertzów w ciemno nie kupował, każdy sprzedawca mówił, że ogólnie Hertze grają bardzo wysoko i trzeba to po prostu lubić. Nie słuchałem ich osobiście ale facet puszczał mi ponoć głośniki bardzo zbliżone brzmieniowo do Hertz ESK które montował. Jeżeli w rzeczywistości grają podobnie jak tamte to ja podziękuje... Jeżeli dla kolegi ważne jest miejsce w bagażniku (dla mnie jest) to szkoda kasy na suba, lepiej kupić lepsze głośniki. Poza tym wymieniliśmy nieco inną kategorię cenową, DCX 165 kosztują tak jak wspomniałeś ok 350 za 4szt, a te o których ja wspominałem 500-600zł za parę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapomniałem jeszcze dodać że wszystkie głośniki które wskazałem to zestawy odseparowane, dwudrożne - tweeter i woofer są oddzielnie, w związku z czym uzyskasz lepszą scenę.

Osobiście doszedłem do wniosku, że na chwilę obecną przeznaczę max 600zł na lepsze głośniki, a na wiosnę zrobię wygłuszenie przodu (ok 350zł). Tutaj nie ma rozbieżnych opinii, wszyscy zgodnie twierdzą, że warto wygłuszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jak nadal będzie mało to przynajmniej będę wiedział, że mam dobrą bazę do rozbudowy o piecyk i suba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To samo radzę koledze, bo jak już kupił dobrego grajka to szkoda żeby się marnował na słabych głośnikach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 17-08-2011 o 11:25
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 11:41   #8
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Zestaw głośników

Zgadzam sie jesli chodzi o zestaw odseparowany - na pewno bedzie gral lepiej niz dwudrozny.

Jednak kolega pisal ze nie chce zbytnio ingerowac w zabawe (a tweeterki tez trzeba umiec dobrze ustawic zeby sie nie spiepr... zylo).

Ja zanim kupilem hertzy sie naczytalem plus odsuchalem jak graja w sklepie. i to mi wystarczylo (potem alledrogo i zakupy).

Jesli chodzi o piszczalki - kwestia ustawienia. jesli w radiu mozesz ustawic wysokie tony osobno i niskie = mozna je ladnie zestroic ze nic nie bedzie piszczec (tzn jak kto lubi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

wiec nadal polecam ten zestaw plus sub (ja mam 150W RMS - 30cm glosnik: zaden specjalny wypas) w mondeo i na normalne sluchanie (nie jestem fanem wylatujacych okien od basu) wystarczy w zupelnosci.
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2011, 16:48   #9
Malar
ford::beginner
 
Avatar Malar
 
Zarejestrowany: 02-08-2009
Skąd: Wałcz
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: Zestaw głośników

Powtórze jeszcze raz nie chce zadnego wzmaczniacza, tuby , skrzyn itp. chce zestaw głołśników któe będą ładnie grały
__________________
Zestaw CB I : President Jackson II ASC + Sadelta HM350 + Sirio Megawatt 4000
Zestaw CB II : President Harry II ASC + Sirio ML 145
Malar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2011, 16:50   #10
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Zestaw głośników

Malar chcesz koniecznie ten tył kupować? Głośniki na tył to wyrzucanie pieniędzy w błoto, lepiej już zostaw tam to co siedzi teraz bo i tak po zmianie przodu, kiepskie tyły będą ledwo słyszalne czy to siądziesz na przodzie czy tyle. Jak chcesz zamknąć się w kwocie 700zł i już tego tematu nie poruszać to kup np. Helix BLUE 62C (250zł) i niech ci wygłuszą przednie drzwi (ok 350zł), do tego montaż ok 100-150zł. A jak nie masz takiego parcia, że teraz musi być już wszystko zrobione to Morel Tempo 6/Coral Monza MK 165 (ceny obydwu to 600zł, jak chcesz to dam ci namiary gdzie) + montaż. Jak cię będzie satysfakcjonować to zostawisz tak jak jest, a jak będziesz chciał to zrobisz za jakiś czas wygłuszenie i ogólna akustyka się poprawi.

Poważnie, do tego radia to lepsza byłaby opcja nr. 2, bo po co było ładować tyle kasy w radio które później będzie grało na pół gwizdka? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I jeszcze jedna ważna rzecz, pamiętaj że głośniki muszą się 'rozruszać', dobrze zaczną grać dopiero po kilkudziesięciu godzinach grania... na początku jak kupisz nówki to może być kicha, jak tak miałem z zestawem domowym, wiedziałem że będzie kiepsko na początku ale nie spodziewałem się aż takiej różnicy przed i po rozgrzaniuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 21-08-2011 o 17:20
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.