Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2011, 22:43   #61
Damian12121
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-02-2011
Skąd: Gorzów wlkp
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Uszkodzony silni 1.6tdci - rezultat 3 zatarte turbiny

Dlatego mam male pytanie. po wymnianie tylu turbin , obiawy zaowazalne przezmnie wsakzówka temperatury zatrzymuje sie na paolowie, na zimnym silniku wskazówka obrotomierza skacze lekko w gore w dól oczywiscie slysze po silniku jak by sie dlawil po ruszeniu i przejechaniu kilku metrów wszystko oki czy te obiawy moga miec cos wspólnego . narazie 3 ruebinke oszczedzam ale znajac siebie jak udeze w trase niestety bede chcial byc o 1 h wczesniej w domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. prosze o wyczerpujaca odpowiedz z gory dzieki

Damian12121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 21:56   #62
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Uszkodzony silni 1.6tdci - rezultat 3 zatarte turbiny

jesli chodzi o temp. to troche niezrozumiale opisales...gdybys lepiej sprecyzowal moze dalo by sie wnioski wyciagnac..
ale co do to\urbo...to jej nie oszczedzaj...niech sie przytrze troche i pozniej ja mocno poestuj..lepiej aby sie wczesniej uszkodzila niz po gwaranci. Regenerowane turbo to przeklenstwo. Ale zyc z tym musimu niestety i jakos walczyc.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 22:51   #63
bogu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-04-2011
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Uszkodzony silni 1.6tdci - rezultat 3 zatarte turbiny

witam
do dnia dzisiejszego byłem szczęśliwym posiadaczem Focusa II 1.6 TDCI 109km zatarła się turbina i kompletnie rozsypała, kupiłem nową została założona ale dalej jest problem z olejem, zostało wyczyszczone co tylko się dało i dalej pojawiają się opiłki w oleju mechanik stwierdził że trzeba rozbierać silnik, wyczyścić i sprawdzić jaki będzie rezultat. Wydałem już 3000zł za turbinę i robociznę rozbiórka silnika to kolejne 1500zł plus rozrząd czy jest sens pchać się w dodatkowe koszty czy jeździć co radzicie??przebieg to jakieś 150000km
bogu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 23:03   #64
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Uszkodzony silni 1.6tdci - rezultat 3 zatarte turbiny

niestety ten silnik ma wady konstrukcyjne w skrajnych przypadkach prowadzące do zatarć dużo dyskutowaliśmy na forum zresztą wszystko masz w tym wątku, nie chcę cię martwić ale może się nawet zakończyć wymianą silnika.Na razie nie masz wyjścia skoro po płukaniach i czyszczeniu dalej opiłki zapychają przewód smarowania turbiny rozbieraj
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 07:46   #65
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Uszkodzony silni 1.6tdci - rezultat 3 zatarte turbiny

Dokłądnie tak...rozbieraj filterek od turbo czyść zmien jeszcze raz olej i filtr.. mozesz wypłukac olejem napedowym z olejem .Niewiadomo co sie narobiło w silniku bo opiłki są nie tylko grożne dla turbo ale równierz dla silnika.
Mozesz miec tylko nadzieję ze nic sie niestało poważnego i że układ sie wkońcu wyczysci.
Ale silnika nie rozbieraj...tego niema sensu ruszać, cokolwiek by nie było to już jest za późno..wiec albo bedzie ok albo coś sie stanie.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 08:03   #66
Damian12121
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-02-2011
Skąd: Gorzów wlkp
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Uszkodzony silni 1.6tdci - rezultat 3 zatarte turbiny

Wymieniona 4 turbink smiga jak nalezy troche glosnieszy silniczek , czasami wydaje mi sie ze troche mulowaty. Oczywiscie tak jak kolega napisal u góry nie oszczedzam takze narazie jade tylko zareklamowac pasek który niemilosiernie piszczy ubytkow oleju niema . Kolego tak jak pisalem wczesniej płacisz za wymiane turbinki. Jezeli wyjezdzasz z warsztatu i turbinka ci pada jedziesz i mowisz ze padla "im wiecej razy pada tym wiecej silnik dostaje " , i nieplac za nic warsztat ktory podjaol sie wymiany ma zrobic tak aby smigalo to ze silnik do rozebrania to ich sprawa , ja ujelem sprawe jasno przy 3 wymnianie . "placicie za auto zastepcze i za wszystkie koszty ktore ponise bez auta" , reakcja byla natychmiastowa panie damnianie motujemy fabrycznie nowa 1500 zl na co ja motujcie stara bede przyjezdzal ,tylko jak silnik padnie widzimy sie w sądzie "biez dignostyki jakie ci robia najwazniesza 1 i ostatnia , zapewne przy 1 nie stwierdzili opilkow a przy ostatniej tak ". Warsztat zamotowal mi nowa turbinek niby juz seryjna i wszystko w najlepszym pzadku calkowity koszt 1900zl nieliczac 30dni bez foczki .
Damian12121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2011, 17:46   #67
spiety37
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Londyn
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Uszkodzony silni 1.6tdci - rezultat 3 zatarte turbiny

Ten post ma juz troche czasu, ale odpowiem jako ze mialem podobny problem. Moj pojazd to focus 1.6 tdci 2007. Wymienialem turbine rok temu w aso, padla po roku, servis odmowil naprawy gwarancyjnej twierdzac ze - silnik jest uszkodzony, za male cisnienie oleju.... trzeba wymienic silnik, zglaszalem problemy z cisnieniem oleju w tym samym warsztacie 3 m-ce wczesniej, olali to- zabaralem samochod do warsztatu ktory specjalizuje sie w kapitalnych remontach nastawiajac sie na wymiane silnika w najgorszym wypadku, mechanik tylko sie usmiechnal i stwierdzil ze to typowa historia w tych silnikach- szlam w misce olejowej zapycha przewody, zdjeli miske, przeczyscili, zalozyli nowe turbo i smigam. Dodam ze mieszkam w UK- stacje forda to banda oszustow i naciagaczy.
spiety37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2011, 10:16   #68
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Uszkodzony silni 1.6tdci - rezultat 3 zatarte turbiny

panowie a jak jest z wymianą silnika 1,6 tdci 109 KM. zatarły się panewki i teraz nie wiem czy silnik np. z 2007 lub 2008 roku pasuje (goły słupek) czy może były jakieś zmiany w silniku?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2011, 08:25   #69
cra3y
ford::amateur
 
Avatar cra3y
 
Zarejestrowany: 10-08-2011
Skąd: Zielona Góra
Model: VWszrot
Silnik: 1.6TDi
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Uszkodzony silni 1.6tdci - rezultat 3 zatarte turbiny

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tamte silniki mialy mniej problemow.. rownierz z softem po wycieciu filtra ale z 1,6 juz sobie poradzono.
tak, doczytalem, ze z FAPem to nie problem, pod warunkiem, ze mechanik jest kumaty i oprocz wywalenia FAPa, przeprogramuje ECU (zeby nie wypalal czegos, czego nie ma).

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale stan silnika nie zalezy od osprzetu a od tego jak byl uzywany i jezdzony w wiekszej mierze wiec sie srednio pojemnoscia silnika sugeruj -patrz jak wszystko chodzi.
owszem, tylko akurat z 1.8 TDDi mialem do czynienia (znajomy z okolic kostrzyna nad odrą kupil Mk1 z przebiegiem 180 tys i obecnie nalatal 270 tys. i zupelnie nic sie nie dzieje - a jest z tych, ktorzy raczej malo dbaja, olej to co 20-30 tys itp)

z 1.6 TDCi widze, ze jest musi cos byc na rzeczy, skoro nie tylko na tym forum ludzie czesto maja problemy z padajaca turbiną (ktora sama w sobie jest ok), a przyczyniaja sie do tego syfy w oleju (opilki niewiadomego pochodzenia)

ale zeby juz nie robic OT, to poszukam sobie o 1.8 TDCi jeszcze (1.6TDCi i 2.0 TDCi to z PSA, wiec moze 1.8 bedzie inny)
__________________
Pozdrawiam
K.Gajda(cra3y)
cra3y jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2011, 18:18   #70
Ludek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Uszkodzony silni 1.6tdci - rezultat 3 zatarte turbiny

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i potem zakup 2.0TDCI lub inną marke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu nie jestem przekonana, albo mam pecha na maksa.

Mam właśnie takie autko. Diagnoza jednego z warsztatów, to roleciana turbina, która rozwaliła silnik i trzeba go wymienić. Koszt ok. 8000 PLNGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ludek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.