Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2011, 01:21   #1
adiart
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY MK2
Silnik: 1,9TDI ANU 66KW
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Gdzie znaleźć pompowtryskiwacze BB

Witam. Poszukuje pompowtryskiwaczy (2szt.) do silnika ANU 66kW (90 KM), symbol wtrysków: BB. Mam duży problem z jakimkolwiek zamiennikiem bo nic nie pasuje. Oryginał zbyt dużo kosztuje. Wyeliminowałem po drodze wszystkie inne usterki i wiem na 100% że do wymiany są dwa wtryski. Ktoś ma może wiedzę gdzie coś takiego mogę dostać?

adiart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 18:59   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Gdzie znaleźć pompowtryskiwacze BB

Jeśli masz numer oryginału to podjedź do Foty (FOTA) powinna gdzieś być w W -wie i oni ci podadzą właściwy zamiennik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 21:49   #3
adiart
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY MK2
Silnik: 1,9TDI ANU 66KW
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Gdzie znaleźć pompowtryskiwacze BB

Dziękuje. Podjadę, zobaczę co doradzą.
adiart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 20:58   #4
kacper1k3
ford::average
 
Avatar kacper1k3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2008
Skąd: Kobyłka pod Warszawą
Model: alchambra
Silnik: 1.9 TDI 116KM AUY
Rocznik: 2001r.
Postów: 148
Domyślnie Odp: Gdzie znaleźć pompowtryskiwacze BB

Witam
Kolego mamy takie same silniki ,a u mnie siedzą z końcówką AH i takie miałem od początku.
można zamiast AH zastsować H, ewentualnie jeżeli auto jest po chipie można zastosować AJ od 115 Ps konsultowałem to z kolegami od Szewczyka. Na AJ może trochę więcej palić. I napisz coś więcej co się znimi dzieje i jak to zdiagnozowałeś. Z Wa-wy do Kobyłki nie jest daleko więc zapraszam to je przetestujemy i ocenimy ich stan.
__________________
Regulamin $23
kacper1k3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 00:53   #5
adiart
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY MK2
Silnik: 1,9TDI ANU 66KW
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Gdzie znaleźć pompowtryskiwacze BB

Historia jest długa... ale w skrócie kolejne etapy wyglądały tak:
silnik dostał samozapłonu, nie dało się go zgasić, po rozebraniu do zrobienia była turbina - u mnie jest bez zmiany konta łopatek ( nie wiem jak to się nazywa fachowo), dalej cały silnik został zrobiony po kolei. Zostały tylko wtryski. Po zapaleniu dymi na biało, nie spala paliwa i trochę szarpie. Wystarczy że pochodzi, złapie temperaturę i jest ok. Znajomy powiedział mi, że jedną z przyczyn może być jeżdżenie na nie dogrzanym silniku. Prawdą jest, że od dawna mam zepsute to "przeklęte" webasto, dewasto czy jeszcze jakoś tak - wynalazek który chyba miał udoskonalić to auto, a chyba tylko przeszkadza. Dodać muszę, że nie jestem fachowcem i mechanikiem a moje oceny są czysto subiektywne. Mój zaprzyjaźniony mechanik próbował wielu kombinacji pompowtryskiwaczy i niestety to nie pracuje jak należy. Słyszałem też taki opinie, że pojedzie na wszystkich rodzajach, że jakieś niuanse... no cóż może i tak, ale jakoś mój model auta tego nie kupuje. Generalnie wszystkim odradzam ten rodzaj silnika ANU 90KM i pompowtryski - zmora. Wolny, kłopot z częściami jak np. wspomniane wtryski i ogólnie jakoś mi nie leży. Uff... ale się rozpisałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
adiart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 01:31   #6
adiart
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY MK2
Silnik: 1,9TDI ANU 66KW
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Gdzie znaleźć pompowtryskiwacze BB

A teraz to już zupełnie nie wiem co tam powinno siedzieć!!! Zgłupiałem do reszty. Szukam w necie i rzeczywiście masz rację: AH. U mnie siedzą BB, a wyczytałem, że BB były do innego silnika.
adiart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 18:13   #7
kacper1k3
ford::average
 
Avatar kacper1k3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2008
Skąd: Kobyłka pod Warszawą
Model: alchambra
Silnik: 1.9 TDI 116KM AUY
Rocznik: 2001r.
Postów: 148
Domyślnie Odp: Gdzie znaleźć pompowtryskiwacze BB

Masz rację BB są do silnika 2,0TDI. Czy ten twój mechanik sprawdzał jakie dają dawki i jakie są bipy tych pompekto pozwoli określic ich stan.
__________________
Regulamin $23
kacper1k3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 21:41   #8
adiart
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY MK2
Silnik: 1,9TDI ANU 66KW
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Gdzie znaleźć pompowtryskiwacze BB

Myślę, że sprawdził co z nimi jest nie tak, ale ja tego na dzień dzisiejszy nie wiem. Jeśli byś pozwolił może bym rzeczywiście podjechał do Ciebie. Nie wiem czy masz możliwość to jakoś sprawdzić. Może na maila napisał byś jakiś kontakt: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
adiart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.