Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-07-2011, 21:36   #11
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

Skoro masz pewność, że na filtrze się zapowietrza, to oznacza, że został on źle złożony. Może trzeba dokręcić, może wymienić oringi... , a w dodatku ani słowa nie napisałeś o pompce ręcznej, w tym miejscu bardzo często układ się zapowietrza. Jeśli łapie powietrze na pompce, to musisz ją zregenerować (albo wymienić na nową).
Pozdrawiam

__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 21:50   #12
móndek
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2008
Skąd: Szwecja-Borås
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 flexi
Rocznik: 2010
Postów: 118
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

Jeśli masz na myśli filtr paliwa i pompkę to zajrzyj tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Może Ci pomoże.
móndek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 22:31   #13
Witia10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

Dzięki Wielkie. Filtr Wymienili mi w serwisie. Przeczytałem wiele porad odnośnie regeneracji obudowy filtra (a raczej pompki) niestety nie znalazłem tzw zestawu naprawczego (lukas). Jakby ktoś miał kontakt gdzie to kupić?. Jak nie znajdę reperaturki będę musiał kupić całość, a to zaboli. Za autko zapłaciłem bardzo mało, a naprawy kosztowały mnie już dwa razy cena zakupu. Tak zwany serwis zaśpiewał 1000 za regeneracje pompy a dzięki Wam się okazuje że powietrze. Może uda się uniknąć następnych mało sensownych wydatków. Pozdrowionka
Witia10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2011, 12:49   #14
Witia10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

Zrobili dziś świetną promocję w sklepie internetowym Forda. Zamówiłem i obudowę i filtr z uszczelniaczami za dwieście z kawałkiem.
Witia10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2011, 08:08   #15
angelos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2010
Skąd: B.Biała
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDi
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

witam.podobnie i ja mam ,jak sil. zimny to czuć pszyśpieszenie i turbo ciągnie a po przejechaniu paru km silnik traci wyraznie moc po wdepnięciu na pedał g. i zaczyna kopcić na czarno.Stopniowe naciskanie pedału g. niweluje te objawy--ja bym się skłaniał ,że to będzie usterka na którymś czujniku ewentualnie opóznionym wtrysku paliwa,lub też wadliwie działającego korektora wtrysku-zaczynam pomału szukać problemu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
angelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2011, 20:04   #16
móndek
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2008
Skąd: Szwecja-Borås
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 flexi
Rocznik: 2010
Postów: 118
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

Angelos, jak wdepniesz gaz do podłogi (zwłaszcza przy niskich obrotach), to będzie kopcił, bo dostaje gwałtownie zbyt dużo paliwa w stosunku do powietrza. Muli się bo nie może przepalić i się "dusi". Tu nie ma komputerowego doboru mieszanki.
Ja dodaję gazu stopniowo a nawet ujmuję po dodaniu - wtedy ma odjazd (poprawia się stosunek powietrza do paliwa -> lepsze spalanie).
Z tego co piszesz, to myślę, że poza ciężkim butem, nic mu nie dolega.
Miłej jazdy
móndek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2011, 20:52   #17
angelos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2010
Skąd: B.Biała
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDi
Rocznik: 1999
Postów: 32
Thumbs up Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

Cytat:
Napisał móndek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Angelos, jak wdepniesz gaz do podłogi (zwłaszcza przy niskich obrotach), to będzie kopcił, bo dostaje gwałtownie zbyt dużo paliwa w stosunku do powietrza. Muli się bo nie może przepalić i się "dusi". Tu nie ma komputerowego doboru mieszanki.
Ja dodaję gazu stopniowo a nawet ujmuję po dodaniu - wtedy ma odjazd (poprawia się stosunek powietrza do paliwa -> lepsze spalanie).
Z tego co piszesz, to myślę, że poza ciężkim butem, nic mu nie dolega.
Miłej jazdy
Święta racja,dlatego stopniowo go rozpędzam i bez gwałtownego deptania na g. nie mniej jednak jest to zastanawiające dlaczego tak się dzieje ,że zimny silnik nie kopci i czuć turbo a po rozgrzaniu dławi i kopci.Dalej skłaniam się do moich wcześniejszych przemyśleń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
angelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 07:53   #18
Witia10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

Panowie w moim przypadku zapowietrzanie się układu paliwowego jest główną i jedyną przyczyną niedomagania silnika. Po wymianie obudowy filtra jest problem z doszczelnieniem przewodów paliwowych (żadne dostępne zaciski nie uszczelniają wystarczająco) użyłem miedzianego druta. W sobotę przejechałem 500 km. w niedziele 400 km. Powietrze jeszcze się pojawia w niewielkich ilościach, czasem silnik szarpie, więc będę próbował to jeszcze doszczelnić. Dzięki Wielkie za konstruktywną pomoc. Może ktoś z Was ma jakiś "patent" na doszczelnienie przewodów?

Ostatnio edytowane przez Witia10 ; 25-07-2011 o 08:03
Witia10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 14:09   #19
daman0629
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-10-2009
Skąd: ropczyce
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1993
Postów: 81
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

w moim przypadku wystarczyły zwykle opaski zaciskowe
daman0629 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 18:20   #20
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

Panowie, ja nie zakładałem żadnych opasek, zwykły przezroczysty zbrojony wężyk z marketu budowlanego, wciśnięty na króćce i dwa lata już tak jeżdżę - żadnego zapowietrzania.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.