Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2011, 21:53   #1
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Wycieraczki przednie - modyfikacja prawego pióra aby lepiej działało

Odbywając jazdę testową nowym C-maxem zauważyłem, że wycieraczka po stronie pasażera zbiera wodę dużo niżej niż ta od strony kierowcy. Czy jest szansa na wymianę prawego pióra na dłuższe bez ryzyka kolizji ramion w trakcie pracy?
Czy podobna sytuacja jest w nowym FF?

I odpowiedź z wykasowanego tematu:

piotrek4
Cytat:
tak mam to samo w serwisie mówili ze nie bardzo.Mnie też sie to niepodoba.

__________________
Pozdrawiam, De-Zet.
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 09:32   #2
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wycieraczki przednie - modyfikacja prawego pióra aby lepiej działało

De-Zet, miec twoje problemy i emeryture prezydenta...

Wycieraczki w FF dzialaja bez zarzutu i woda jest zbierana bardzo dobrze. Podczas pracy nie chowaja sie wycieraczki zupelnie w najnizsza pozycje, ta pozycja jest tylko do dockowania - nizszy opor aerodynamiczny.

W Etis-ie jest TSB 34/2011 ktory zaleca dokladne umycie wycieraczek, szczegolnie w nowych autach, bo moze na nich byc wosk konserwujacy, ktory powoduje gorsza prace wycieraczek lub ich halas. U mnie ten problem nie wystepuje...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 10:06   #3
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: Wycieraczki przednie - modyfikacja prawego pióra aby lepiej działało

Ja również nie pogardziłbym pensją w wysokości prezydenckiej emerytury. Wtedy pewnie obecne problemy przestałyby być problemami.
Mi bardziej chodziło o powierzchnię wycierania szyby przez prawą wycieraczkę. Dół szyby jest ok, jednak górą widać sporą płachtę, która nie jest wytarta. Pół biedy, gdy pada tylko deszcz, jednak gdy szyba zostanie zabłocona lub na szybę poleci syf spod kół i straci przejrzystość to ten niewytarty fragment bardzo ogranicza pole widzenia. Zrozumieją o czym piszę zwłaszcza ci, którzy będą stali jako pierwsi przed sygnalizatorem świetlnym. Żeby zobaczyć jakie jest światło, to albo będą się musieli zatrzymywać w znacznej odległości od sygnalizatora, albo wyginać albo pytać o kolor światłą swojego pasażera z prawej.
Dlatego też pytam o możliwość podmiany wycieraczki oryginalnej długości na inną, czyszczącą "wyższe" fragmenty szyby (patrząc od wewnątrz pojazdu - prawy górny róg szyby). Najlepiej tak, aby nie wiązać zmiany długości pióra z koniecznością wymiany ramienia itp.

Wklejam screen z YT, gdzie wyraźnie widać o co mi chodzi.
Cały filmik: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bez*tytułu.JPG (51.6 KB, 96 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (35.7 KB, 52 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Clipboard01.jpg (25.3 KB, 56 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (42.7 KB, 47 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, De-Zet.

Ostatnio edytowane przez De-Zet ; 21-07-2011 o 16:08
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 10:42   #4
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wycieraczki przednie - modyfikacja prawego pióra aby lepiej działało

De-Zet - bez jaj. Powierzchnia szyby C-Maxa jest tak duza, ze do jej wytarcia potrzebne by byly wycieraczki z ciezarowki lub autobusa. A wyobraz sobie, ze bys mial szklany dach, to dopiero bylby problem, bo jak by ci sie dach zasyfil, to nie wydzialbys gwiazdki na niebie... W ZADNYM samochodzie nie wycieraja wycieraczki cala powierzchnie szyby a czy bedziesz siedzial w C-Maxie albo w czymkolwiek innym, to wydocznosc bedzie dokladnie taka sama. Poprostu w miejscu, gdzie C-Max ma jeszcze szybe, w zwyklym aucie jest juz blacha...

Naprawde poczekaj na samochod i dopiero kombinuj... twoje problemy nie zalatwi nawet prezydentska emerytura.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 06:54   #5
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: Wycieraczki przednie - modyfikacja prawego pióra aby lepiej działało

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
De-Zet - bez jaj. Powierzchnia szyby C-Maxa jest tak duza, ze do jej wytarcia potrzebne by byly wycieraczki z ciezarowki lub autobusa.
Tylko dlaczego wycieraczka kierowcy wyciera dużo więcej niż pasażera? We wszystkich dotychczas posiadanych przeze mnie samochodach różnica była minimalna, natomiast w C-Maxie jest bardzo duża (ok. 1/3).
__________________
Pozdrawiam, De-Zet.
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 10:40   #6
MMarcin76
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: Szczecinek
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 11.2004
Postów: 227
Domyślnie Odp: Wycieraczki przednie - modyfikacja prawego pióra aby lepiej działało

Cytat:
Napisał De-Zet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko dlaczego wycieraczka kierowcy wyciera dużo więcej niż pasażera? We wszystkich dotychczas posiadanych przeze mnie samochodach różnica była minimalna, natomiast w C-Maxie jest bardzo duża (ok. 1/3).
Wyraźnie zrobili ukłon w stronę kierowcy, a nie pasażera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MMarcin76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 21:49   #7
darocb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2011
Model: mkI
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wycieraczki przednie - modyfikacja prawego pióra aby lepiej działało

Polecam hydrofobizacje mi się sprawdziła w 100% Starcza na jakieś 30-40 tyś km zależy od pory roku i jak często się myje auto. Koszt 50-70 PLN. Jedyny warunek to szyba bez uszkodzeń.
darocb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 07:44   #8
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: Wycieraczki przednie - modyfikacja prawego pióra aby lepiej działało

Cytat:
Napisał darocb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam hydrofobizacje mi się sprawdziła w 100%
Znalazłem artykuł: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Piszą jak nałożyć, na co uważać, ale u usunięciu (skrobaniu) warstwy ani słowa.
Ja pozostanę przy zwykłych wycieraczkach.
__________________
Pozdrawiam, De-Zet.
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 17:35   #9
Bartek1985
ford::average
 
Avatar Bartek1985
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 28-04-2011
Skąd: Świdnica
Model: Kuga ST-Line X
Silnik: 1,5 EB 150 KM
Rocznik: 2021
Postów: 53
Domyślnie Odp: Wycieraczki przednie - modyfikacja prawego pióra aby lepiej działało

polecam ten produkt CAR-LACK 68 - GLASS SEALING KIT 2X200ML wtedy bedziesz miał tak zwaną niewidzialna wycieraczkę
Bartek1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.