Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2011, 20:53   #71
Zibi 42
ford::beginner
 
Avatar Zibi 42
 
Imię: Euzebiusz
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Bytom
Model: Transit T 300
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1993
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam !! Jak myślisz , jak długo może się sezonować lakier metalik Granittenegreen z trzema warstwami klaru ? Dobierali mi go w Hard-zie i kobiecinka twierdzi , że teraz jest srebrno - szary a potem będzie zielonkawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zibi 42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2011, 06:47   #72
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

yyy I-wszo słyszę, że lakier zmienia barwę po malowaniu ze srebrnego na zielonkawy.. pryśnij gdzieś na jakiś kawałek blachy (tylko nie na auto) i przyłóż do elementu auta. Zobacz jaki będzie kolor. Jeśli różnice diametralne to zajedź i pokaż im zielonkawość lakieru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.A co masz na myśli mówiąc sezonowanie? Jeśli chodzi o utwardzenie do polerowania to powinno po 24h się nadawać. Pełne utwardzenie lakieru - do miesiąca ( do tego czasu z wyjątkiem polerki i delikatnego mycia po niej ) nie powinieneś nawet myć auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2011, 15:40   #73
debestia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-07-2011
Skąd: slask
Model: focus I
Silnik: 1600
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam
mam foke I i oczywiście lecą mi nadkola i krawędzie drzwi, z jednych spadł mi uszczelniacz i cała krawedź w rudej, jak sie za to zabiore to pewnie powypadają jakieś dziury,- moje pytania
1. czym te dziury ewentualnie połatać?
2.jak pomalować element na zewnatrz czy trzeba bedzie całe drzwi czy wystarczy do listwy?(zeby to jakos wygladało)
debestia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2011, 18:09   #74
Zibi 42
ford::beginner
 
Avatar Zibi 42
 
Imię: Euzebiusz
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Bytom
Model: Transit T 300
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1993
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

No właśnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie musiałem nawet niczego pryskać , bo podjechałem do nich samochodem z pomalowanymi zderzakami . W cieniu , to jeszcze bym się z tym pogodził , ale w słońcu to jest masakra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak mam mieć srebrne zderzaki to mogłem mieć granatowe , co za różnica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz będę wymieniał drzwi , i znów będzie cyrk , bo powiedzieli mi że dodadzą więcej zielonego. Jak tak pójdzie dalej będę miał trzy kolorowe auto. Zastanawiałem się nad zamówieniem u nich perłowego na cały samochód , ale jak znów coś zawalą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zibi 42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2011, 19:35   #75
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Zibi czyli po prostu jakaś bardzo nie kompetentna osoba siedzi w tym sklepie i dobiera Ci lakier.. Kup lakier najlepiej na całe auto, unikniesz wtedy różnych odcieni na elementach. MMMM perłowy lakierek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zacnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kolego debestia. Jeśli będą to duże dziury to najlepiej wymienić dany element, jeśli mniejsze to radziłbym spawać i szlifować, a nie łatać półśrodkami. Jak pomalujesz do listwy i dobrze to zrobisz nic nie będzie widać.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2011, 20:09   #76
Zibi 42
ford::beginner
 
Avatar Zibi 42
 
Imię: Euzebiusz
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Bytom
Model: Transit T 300
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1993
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Jeśli uporam się z blacharką i maglownicą , to zdecyduję się na perełkę. Technicznie to auto to igiełka , chodzi pięknie , dostał nowe opony (Fulda 195/70/14) a teraz czekam na drzwi , bo nie warto moich klepać. Progi zrobione do malowania , zderzaki pomalowane , dobrze idzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zibi 42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2011, 23:11   #77
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Cytat:
Napisał kundziel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup lakier najlepiej na całe auto
Ile lakieru potrzeba na całe auto? 1,5-2 litry???
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2011, 22:09   #78
Kubus88
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Skąd: okolice Radomia
Model: H. Accord & Jaguar XJ6
Silnik: 2.2 & 3.2
Rocznik: 1992 & 1996
Postów: 158
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam, czy zakupione nowe elementy blacharskie np. błotnik mogę pozostawić w garażu, na strychu itp? Czy nie zardzewieją szybciej niż doczekają się malowania?
Kubus88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2011, 22:44   #79
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Jeżeli nowe elementy pomalowane są podkładem, to poczekają
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2011, 15:23   #80
pagio1
ford::average
 
Avatar pagio1
 
Zarejestrowany: 09-10-2010
Skąd: Braniewo
Model: KA D2-KALLYA 0198-3000
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 77
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam, wczoraj robiłem zaprawki lakiernicze w koło wlewu paliwa (lakier spray). Dzisiaj spróbowałem polerować trochę te miejsca pastą polerską FARECLA G3. Trochę mi nie wyszło, zaczął mi się kulować nowy lakier. Może za świeży lakier? Polerowałem ręcznie więc nie za szybkie obroty. Co mam teraz zrobić, przetrzeć papierem wodnym i jeszcze raz prysnąć? Po jakim czasie można polerować nowo pomalowane miejsca?
pagio1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.