Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2011, 19:13   #31
Piksel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Model: Ford Mondeo/Ford Fiesta
Silnik: 2.0 TDCI/1.25 16V
Rocznik: 2013/2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek świateł mijania

Cytat:
Napisał mrk26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sorki nie zajarzyłem od razu, to znaczy mniej więcej tyle, że ta co wystaje tylko tylko jest nie do końca wsadzona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a ta co cała wystaje jest wsadzona do końca.
mrk26 no to jak wystają u ciebie te żarówki od pozycyjnych ??

Piksel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 17:30   #32
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek świateł mijania

Cytat:
mrk26 no to jak wystają u ciebie te żarówki od pozycyjnych ??
Na chwilę obecną to mam na postojówkach LED-y tak więc prawie całe z obudową wystają, ale zanim żmieniłem na LED-y, to jedna żarówka wystawała prawie cała i ona była wsadzona do końca a druga wystawała tylko troszke, moze jakieś 3mm i jak ja wyciągałem to zauważyłem że była dość luźno, z tąd wniosek że skoro cała nie wystaje a tylko troche to prawdobodobnie nie jest wsadzona do końca. Najlepiej to wyjmij ten reflektor z żarówką, która słabo wystaje i sprawdź, wyjęcie lampy dlugo nie zajmujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2011, 22:04   #33
komar77777
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: St Helens
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek świateł mijania

a ja z innej beczki . czy ktos probowal kiedys czyscic klosze reflektorow od srodka ? jak tak to w jaki sposob ?
komar77777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 22:05   #34
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek świateł mijania

Cytat:
Napisał komar77777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ja z innej beczki . czy ktos probowal kiedys czyscic klosze reflektorow od srodka ? jak tak to w jaki sposob ?
Oczywiście!
Wyczyściłem je za pomocą drucika z wacikiem kosmetycznym zamocowanym na końcu.
Musisz wyjąć żarówkę od świateł krótkich i kierunkowskazów i przez dziurkę pomachać trochę drucikiem. Do pierwszego machania drucikiem najlepiej zamoczyć wacik w płynie do szyb. Za drugim razem bierzesz suchy wacik i wycierasz pozostałości płynu. Postaraj się też wyczyścić odbłyśniki, bo to one są najbardziej zabrudzone.
Cały zabieg trwa około 30 minut, ale efekt jest bardzo dobry, co widać nocą na drodze.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 00:21   #35
komar77777
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: St Helens
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek świateł mijania

bardzo pomyslowe , naperno sprobuje tylko znajde troche wolnego czasu . jeszcze raz dzieki
komar77777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 07:02   #36
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek świateł mijania

byl tu opisany watek do MK3 jak ta lampe rozpolowic przy pomocy mikrofali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo sa klejone ale sie ryzykuje rozszczelnieniem - moze jest tak samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 17:34   #37
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek świateł mijania

Cytat:
Napisał muli9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
byl tu opisany watek do MK3 jak ta lampe rozpolowic przy pomocy mikrofali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo sa klejone ale sie ryzykuje rozszczelnieniem - moze jest tak samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Mikrofali to bym nie ryzykował. Próbowałem nagrzewania w piekarniku ale to nic nie daje. Poza klejem lampa ma zatrzaski i trzebaby użyć 10 rąk 2 noży i 15 śrubokrętów żeby ją rozłożyć. Zapewne jest to możliwe jeśli u kogoś lampy są słabiej sklejone, ale w moim przypadku nawet godzina w piekarniku na 200st. C nie poradziła.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 21:44   #38
Cizdek
ford::amateur
 
Avatar Cizdek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek świateł mijania

Ostatnio pierwszy raz demontowałem lampy i wymieniałem żarówki H7 w moim aucie i o dziwo poszło mi to w miarę sprawnie (2 lampy w 20 min).
Chciałem też wymienić żarówki od świateł pozycyjnych ale nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać? Może ktoś już to robił? - od tylnej strony lampy nie zauważyłem żadnego dojścia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cizdek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2012, 15:12   #39
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek świateł mijania

Pozycyjne wymienia się tak samo jak mijania i drogowe.
Kolego cz Ty po ciemku te żarówki wymieniałeś?
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2012, 16:08   #40
Cizdek
ford::amateur
 
Avatar Cizdek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek świateł mijania

To fakt, robiłem to w garażu przy niezbyt dobrym świetle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cizdek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.