Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybralibyście silnik?
1.6 Ecoboost 160KM + manual 3 17.65%
2.0 Ecoboost 240KM + Powershift 14 82.35%
Głosujących: 17. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2011, 09:31   #11
mirras13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2004
Skąd: Krakow
Model: focus II FL
Silnik: 2.0 TDCi PowerShift
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: [Ankieta] Mondeo 1.6 Ecoboost 160KM manual czy 2.0 Ecoboost 240KM Powershift

Witam.

Potwierdzam wypowiedź poprzednika. Powershift jest rewelacyjny! Nie masz się nad czym zastanawiać. Ja jeżdżę focusem 2.0 tdci właśnie z Powershift . Gwarantuje Ci, że będziesz zadowolony z tej skrzyni. Biegi zmieniają się błyskawicznie i praktycznie bez szrpnięć czy uślizgów. To nie jest klasyczny automat ze sprzęgłem hydrokinetcznym. Tutaj masz rozwiązanie dwusprzęgłowe. Naprawdę nie zastanawiaj się - bierz 2.0 ! Co do trybu manualnego - jak pojeździsz tym autem to zapomnisz w ogóle o chęci machaniem lewarkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. daj znać co wybrałeś. Jak chcesz jeszcze jakichś dodatkowych informacji na temat tej skrzyni to pisz śmiało chętnie odpowiem.

mirras13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 16:40   #12
goodi
ford::advanced
 
Avatar goodi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EB 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 265
Domyślnie Odp: [Ankieta] Mondeo 1.6 Ecoboost 160KM manual czy 2.0 Ecoboost 240KM Powershift

Powiem tak: dzisiaj, z braku dostępności auta z taką skrzynią w Fordzie, przejechałem się na próbę Volvo V60, 2.0 240KM ze skrzynią PS. Decyzja zapadła, zanim wysiadłem z samochodu po teście. Zmieniam na 2.0 i skrzynię PowerShift.
Jako zagorzały "antyautomatowiec" jestem w lekkim szoku, ale jeżeli dealer nie nawali i dogadamy się do ceny, to decyzji nie cofnę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki wszystkim za opinie.
__________________
Aktualnie: Mondeo Vignale kombi 2.0 EcoBoost 240KM
Było: Mondeo MK4 Titanium S kombi, 2.0 EcoBoost 240KM + PS
Było, jest i pozostanie: Mondeo MK2 kombi, 2.0 benzyna.

Ostatnio edytowane przez goodi ; 29-06-2011 o 16:51
goodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2017, 20:33   #13
PJ1988
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [Ankieta] Mondeo 1.6 Ecoboost 160KM manual czy 2.0 Ecoboost 240KM Powershift

Witam Was.

Piszę całą treść drugi raz od nowa z uwagi na niezaznaczenie "ostrzeżenia o starym poście" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Krótko i na temat zatem.

Jestem po sprzedaży MK4 FL 2.0 TDCi 163 KM Kombi. Chciałbym zmienić na "S"ke. Jednakże mam ogromny dylemat.

Aktualnie mam trochę grosza i mógłbym "nieco" dołożyć i kupić Tytana X przy kilometrażu 200 000 km. Skrzynia PowerShift niby serwis, niby dbana, niby "nie mam nic do ukrycia".
Sprawa pierwsza, czy jest jakakolwiek szansa na sprawdzenie stanu tej skrzyni? Z przeczytanych przeze mnie komentarzy, artykułów, wątków, wywnioskowałem, że sam serwis skrzyni w ASO to niewystarczająca gwarancja, że jej stan zależy głównie od tego, czy skrzynia była "żyłowana". (Auto od 3 lat w kraju diesel ze 140 km zrobiono 177 km, serwis do 08.2016 w Tarnowie - Tarnów ASO lipa).

W przypadku braku możliwości jej sprawdzenia, pozostanie mi zbieranie kasy na "S"ke. Czekanie na "S'kę daje mi gwarancję na zakup auta z pewnego źródła, bez wypadkowość i przebieg.

Benzyna, diesel? Trasy robię od czasu do czasu, stąd spalanie na bok. Części do benzyny tańsze, utrzymanie benzyniaka nadal wychodzi taniej w "S"?
Czytałem u nas w jakimś wątku, że benzyna nie lubi PowerShift, że lepiej go w dieslu. Jest to prawda?

Czy różnica pomiędzy 240 km a: 203 / km / 200 km jest warta tej dopłaty? Czuć te wrażenia z jazdy?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 22:39   #14
pitek.pol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-11-2008
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 0
Domyślnie Odp: [Ankieta] Mondeo 1.6 Ecoboost 160KM manual czy 2.0 Ecoboost 240KM Powershift

.....może nie jestem jakimś super fachowcem ale miałem przyjemność jazdy w automacie co prawda nie Forda, ale jeżli miał bym wybór zawsze wybrał bym automat

....ludzie nie doceniają automatów zwłaszcza Ci którzy nimi nigdy nie jeździli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez pitek.pol ; 22-04-2017 o 22:42
pitek.pol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 08:26   #15
PJ1988
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [Ankieta] Mondeo 1.6 Ecoboost 160KM manual czy 2.0 Ecoboost 240KM Powershift

Pitek. brałbym automata dwusprzęgłowego, gdybym kupował nowe auto lub był na 101% pewny, że skrzynia jeszcze posłuży. Nie znam sposobu na jej sprawdzenie, nie jestem pewny, czy podłączenie pod komputer i "czy nie cieknie", da mi tą pewność. Stąd mój dylemat i aktualizacja wątku.

Ostatnio edytowane przez PJ1988 ; 23-04-2017 o 08:31
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 11:25   #16
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: [Ankieta] Mondeo 1.6 Ecoboost 160KM manual czy 2.0 Ecoboost 240KM Powershift

szkoda że wcześniej nie zauważyłem wątku, byłem w Twojej okolicy można było przy żółtym płynie pogadać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do automatów. Sam miałem i używałem ale przy moich km rocznie szybko można było dojść i raz doszło, do naprawy, więc wróciłem do manula niestety. Niestety bo jazda automatem szczególnie w mieście to fajna sprawa...
Przy używanych automatach trudno mieć 100% pewności jak był eksploatowana i trzeba mieć na uwadze że w końcu trzeba będzie dać naprawy.
Jak jest się przygotowany na to, to automat, napiszę jeszcze raz, fajna sprawa
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.