Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2011, 20:44   #91
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji

Cytat:
Napisał newpolish Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest to zwykły zawór dławiący / rozprężny a nieco bardziej zaawansowany technologicznie dynks. Z danych z którymi się spotykałem to na testach z tym zaworem, klima miała wyższą sprawność.
Sory..oczywiscie ze tak..mialem cos innego na mysli..tzn. to ze temp. z nawiewu moze nie spadac tak nisko jak w przypadku dyszy rozpreznej bo zawor to bedzie ograniczał-bedzie zapobiegal oszranianiu sie parownika, ale oczywiscie ten zawor powinien dawac lepsze efekty w upałach jak zwykła dysza rozprezna...o ile jest oczywiscie sprawny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorki za złe wyrazenie sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 20:54   #92
newpolish
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Gdańsk / Kolonia / Frankfurt
Model: S-MAX MK2
Silnik: 2,0 TDCi 150/180 PS
Rocznik: 2017
Postów: 276
Domyślnie Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o ile jest oczywiscie sprawny
no właśnie. Będzie to kolejny element, który będzie mógł ulec awarii.
newpolish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 20:55   #93
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji

wlasnie do tego zdania zmierzałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. im nowsze samochody tym wiecej elementów do psucia sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oj oby moja stara poczciwa foka sluzyla jak najdłużej bo az mnie ciarki przechodzą jak pomyśle ile bedzie mnie kosztował w utrzymaniu nowszy samochod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

UWAGA !!!!!
Zapomnialem dodac ze opisywany przypadek klimatyzacji dotyczy klimatyzacji z dyszą rozprężną i w przypadku zawory rozprężnego moze byc inna zasada działąnia.
Tak wiec koledzy u których jest zawór rozprężny niech nie biorą sobie tego tematu do serca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 04-05-2011 o 21:05
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 21:32   #94
newpolish
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Gdańsk / Kolonia / Frankfurt
Model: S-MAX MK2
Silnik: 2,0 TDCi 150/180 PS
Rocznik: 2017
Postów: 276
Domyślnie Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oj oby moja stara poczciwa foka sluzyla jak najdłużej bo az mnie ciarki przechodzą jak pomyśle ile bedzie mnie kosztował w utrzymaniu nowszy samochod
no to Cię dobiję. O ile nic się nie zmieniło to wszystkie samochody osobowe wyprodukowane od 2011 będą miały nowy czynnik chodzący R1234yf zamiast poczciwego R134a. Implikacje będą niezłe bo te samo nadwozie zarejestrowane jako auto dostawcze będzie miało stary czynnik a wersja osobowa yf. A co do układu to inne ciśnienia, nastawy zaworów rozprężnych może i inne sprężarki bo inny rodzaj oleju w środku. Polecam linki na dole:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
newpolish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 07:14   #95
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji

A to to wiem ze jest nastepca R134 i ze od 2011, mialem na mysli ogolne pojecie o nowszych samochodach.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 17:09   #96
_marex_1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2011
Model: focus II
Silnik: 1600
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji

cześć
Panowie, proszę o pomoc - mam focusa II 2005 1.6 diesel
mam taką sytuacje, że gdy włączę klimatyzację to sprężarka się nie włącza.
z wątku dyskusji rozumiem, że w foce są dwa zawory od ciśnienia klimatyzacji i teraz moje pytanie, 1 zawór jest 4pinowy? 2 zawór jest 2pinowy? zrobilem taki test że ``zmostkowałem` zawór 2pinowy i sprężarka się załączyła... nie wiem czy właśnie ten zawór jest do wymiany i czy jest to zawór wyokiego czy niskiego niskiego ciśnienia... klimatyzacja nabita 28.5.2011 - dane z wydruku który otrzymałem są takie:
było r134a 159g -4ml, V 600 s 24 mbar, nabili olej 10 ml, UV 15ml, r134a 603 g
z góry dziękuję i pozdrawiam
_marex_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2011, 07:29   #97
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji

2 pinowy to byl od niskiego cisnienia -tak bylo napewno w ff1 w ff2 sprawdze pozniej-i potwierdze jesli zle powiedzialem

wiec najprawdopodobniej to nie wina zaworu ale czynnik uciekl na twoje nieszczescie... i klima dlatego niechce sie zalaczyc.

upewnij sie ze masz wlascie cisnienie w klimie ... bo wydaje mi sie ze nie.
rozumiem ze klima wczesniej chodzila po nabiciu?

ps. ten zawor mozna bylo wymieniac bez spuszczania czynnika wiec mozesz go rownie dobrze sam wykrecic...bynajmniej tak bylo.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2011, 18:04   #98
_marex_1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2011
Model: focus II
Silnik: 1600
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji

dziękuję za odpowiedź
masz absolutną rację, klima ma wyciek... przy nabijaniu ok 1m-ca temu było niby wszystko ok, a jednak mam nieszczelność. kto by się spodziewał. pozdrawiam.
_marex_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2011, 07:12   #99
shiningpath
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus MKII
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Gemmie przekonywali mnie, że czynnik wymieniają...bullshit!
Kolego co jest nie tak z Gemmą? Naciągają klientów, ta maszyna którą mają nie robi tego co powinna?
Pytam, bo robiłem u nich serwis klimy i Twój post zastanowił mnie. Możesz podać więcej szczegółów?

pozdrawiam
s.
shiningpath jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2011, 22:19   #100
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji

u mnie pojawił się pewien problem z klimatronikiem,a mianowicie
w kwietniu odgrzybiałem i napełniałem klime i wszystko banglało do dzisiaj.
od paru dni zauważyłem,że przy włączonej klimie w czasie przyśpieszania tak do 2 tyś obrotów słychać było jakby sprężarka się rozpędzała razem ze wzrostem obrotów a po 2 tyś cichła.
ładnie chłodziła ale niestety dzisiaj zonk bo po włączeniu klimy i ustawieniu na auto klima nie chłodzi,wręcz przeciwnie z nawiewów leci ciepłe powietrze i niezależnie jaką temp.ustawie czy 17,20 to nic sie nie zmienia.
przy włączaniu klimy startuje wentylator więc ok.
może ktoś miał taki przypadek
__________________
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.