Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2011, 07:06   #11
wronaad
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: UK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie włącza się wentylator

Cytat:
Napisał tomi98 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie padł przekaźnik po wymianie wentylatory się kręcą

ps. radzę nie używać klimy gdy nie działa wentylator
Dla czego, co się może stać? Pytam bo jakiś czas chodziła klima zanim zauważyłem że nie działa wentylator.

wronaad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2011, 07:22   #12
wronaad
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: UK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: Re: Nie włącza się wentylator

Cytat:
Napisał hamster5555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pierwszy wentylator padł, ale dzieki za sugestie, czy wie ktoś kiedy się załącza drugi wentylator, od czego to zależy, słyszałem, że jak wyższa temperatura się dłużej utrzymuje to wtedy się załącza ale jakoś mi to nie pasuje (jeden wentylator cały czas załączony do klimy i chłodzenia silnika to chyba mało)
Z tego co wyczytałem na forum to jeden wentylator jest od chłodzenia silnika i załącza się kiedy temperatura silnika dojdzie do ok. 110 stopni, drugi jest od klimatyzacji i powinien się włączać kiedy włączasz klimę - niestety mój nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
wronaad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2011, 12:26   #13
pawelew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy RS
Silnik: 2,3
Rocznik: 1998
Postów: 29
Domyślnie Odp: Nie włącza się wentylator

Doczytałem kiedyś na forum i odłożyłem to na boku, że zasada pracy wentylatorów jest taka: kolejno są włączane przez czujnik temp. jeden po przekroczeniu 95 a drugi 102 st. Dwa na raz startują po włączeniu klimy z tym, że jeden jest wyłączany przy braku ciśnienia 16 bar w klimie. U mnie wentylatory nie załączały się z powodu wady przekaźnika umieszczonego nad chłodnicą - wystarczyło przelutować styki i problem znikł.
pawelew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 07:18   #14
wronaad
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: UK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie włącza się wentylator

Cytat:
Napisał pawelew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wentylatory nie załączały się z powodu wady przekaźnika umieszczonego nad chłodnicą - wystarczyło przelutować styki i problem znikł.
Muszę to sprawdzić tylko u mnie ten przekaźnik chyba jest kolo akumulatora pod bezpiecznikami z drugiej strony to mój galus chyba jeszcze nigdy nie przekroczył 90 stopni.

Cytat:
Napisał pawelew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Doczytałem kiedyś na forum i odłożyłem to na boku, że zasada pracy wentylatorów jest taka: kolejno są włączane przez czujnik temp. jeden po przekroczeniu 95 a drugi 102 st. Dwa na raz startują po włączeniu klimy z tym, że jeden jest wyłączany przy braku ciśnienia 16 bar w klimie.
Zastanawia mnie tylko po co ten drugi wentylator chodzi skoro brak odpowiedniego ciśnienia i klima (chyba) się wtedy wyłącza.
wronaad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 14:32   #15
szantis
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: 3city
Model: sharan
Silnik: 1,9 TDII- 1XXkm/3XX Nm
Rocznik: '98/99
Postów: 245
Domyślnie Odp: Nie włącza się wentylator

Cytat:
Napisał wronaad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Zastanawia mnie tylko po co ten drugi wentylator chodzi skoro brak odpowiedniego ciśnienia i klima (chyba) się wtedy wyłącza.

System klimatyzacji jest pośrednio związany z wentylatorami tj. przy braku ciśnienia presostat nie da zasilania sprzęgiełka kompresora a wentylatory wieją swoje....
szantis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2011, 00:58   #16
wronaad
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: UK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie włącza się wentylator

Cytat:
Napisał szantis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
System klimatyzacji jest pośrednio związany z wentylatorami tj. przy braku ciśnienia presostat nie da zasilania sprzęgiełka kompresora a wentylatory wieją swoje....
Zgadza się sprawdziłem to dzisiaj - rozgrzałem silnik powyżej 95 stopni (zajelo mi to chyba z godzine -obroty miedzy 2000 a 4000 na postoju ) no i wentylatory sie zalączyły i to dwa na raz a klima była wyłączona.

Mam tylko wątpliwości czy to normalne, że silnik tak powoli się nagżewa( temp zewnetrzna około 11 stopni) i że wentylatory chodzą przez kilka (może kilkanaście) sekund i się wyłanczaja a za chwilę znów się włączają (temp. silnika wachała sie między 94.6 a 95.5 stopnia). Co Wy o tym myślicie?
wronaad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2011, 01:06   #17
wronaad
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: UK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie włącza się wentylator

Cytat:
Napisał pawelew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...zasada pracy wentylatorów jest taka: kolejno są włączane przez czujnik temp. jeden po przekroczeniu 95 a drugi 102 st. Dwa na raz startują po włączeniu klimy z tym, że jeden jest wyłączany przy braku ciśnienia 16 bar w klimie.
Nie wiem czy to wynika z różnic w modelach ale u mnie załączją się 2 na raz po przekroczeniu 95 stopni i żaden sie nie wyłączył chociaż brak czynnika a co za tym idzie ciśnienia.

Pozdrawiam.
wronaad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.