Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2011, 20:30   #851
ryanan
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Mondeo i Fiesta
Silnik: tdci i 1,25
Rocznik: 2004 i 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał yzydor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy i koleżanki.
Mały oftop. Gdzie mogę w okręgu Górnego śląska znaleźć dobrych fachowców od forda. Tak żebym nie musiał się martwić że diagnoza będzie na nos a nie doświadczenie.
Podłączam się do pytania!

Potrzebuje pilnie kogos, kto zdiagnozuje mi uszkodzone części i wymieni!

Bardzo prosze o odpowiedź.

ryanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 20:51   #852
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jest to TDDI czy TDCi o mocach 90, 115. 130 lub 150KM to układ paska jest ten sam więc temat dotyczy wszystkich diesli mondeo mk3

a swoją drogą nie wiem czemu fachowcy od forda zrezygnowali w mondeo mk3 dieslu ze sprzęgiełka skoro focus mk1 tdci je miał, mondeo mk3 benzyna miał i mondeo mk4 tdci też je ma. chyba zapomnieli biedaczki
Dla przykładu załączam zdjęcie sprzęgiełka z alternatora, który pracował fabrycznie w Mondeo MK3 2,2TDCI. Aha mała ciekawostka, wg oznaczeń producenta ten alternator przeznaczony jest do benzyny. Więc wniosek jest taki: montowali to co było na magazynie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg spzeglo.jpg (66.0 KB, 125 wyświetleń)
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2011, 06:00   #853
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Ja aby nie wydawac zbyt dużej kasy i nieprzerabiac nic zakupiłem cały alternator własnie taki jak na zdjęciu wyżej ze sprzęgiełkiem firmy INA. samo sprzęgiełko kosztuje ponad 200zł.Jest w stanie idealnym sądzac po wyglądzie to niema nawet 10tys km zrobionych.autentyczne zdjęcie daje niżej tego co kupiłem i tylko 180zł mnie kosztował więc się opłacało.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg alternator.jpg (39.1 KB, 142 wyświetleń)
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2011, 15:02   #854
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał dbdrag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest w stanie idealnym sądzac po wyglądzie to niema nawet 10tys km zrobionych.
i jest z 2001 roku. po co ludzie kupują auto jak w 10 lat robią 10 tys. km? był wyczyszczony kolego a przebieg nieznany
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2011, 18:23   #855
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

kolego niebył czyszczony miałem go w ręku i mam przed sobą, nawet kartka z naklejką visteon była niemal idealnie czysta,przyjechał z angli a tam niewiadomo ile lat przeleżał na półce po rozbiciu auta,jakbys go zobaczył to sam bys nieuwierzył w jego stan.po numerach jakie są na nim wychodzi iż jest altek z ostatnich lat produkcji 1S7T10300CF.byc może został w angli wymieniony w mondku na nowy i rozbił się i taki przyjechał do polski,sam niewiem ale mnie to nieinteresuje wiem co kupiłem i jestem bardzo zadowolony,zanim go kupiłem to go oglądałem i oglądałem razem z nim jeszcze 3 sztuki oczywiscie ten był najdroższy.a twoje dywagacje na ten temat mnie nie interesują.pozd
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2011, 21:20   #856
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Nie chcę się mądrzyć, bo nie o to tutaj chodzi, ale alternator, który posiadasz jest alternatorem po regeneracji (kupujesz nowy + oddajesz stary i dzięki temu otrzymujesz upust). Min. fabrycznie Visteon zakładał na oś wirnika czarne koła pasowe. Ale nie zmienia to faktu, że masz altka w idealnym stanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2011, 21:40   #857
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Jak już pisałem wyzej szprzegiełko na alternatorze jest firmy INA,byc może jest po regeneracji fabrycznej niewnikam w to jestem zadowolony i oto w tym wszystkich chyba chodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
a tak apropo czarnych szprzęgiełek
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez dbdrag ; 28-05-2011 o 21:45
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2011, 12:16   #858
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał dbdrag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak już pisałem wyzej szprzegiełko na alternatorze jest firmy INA,byc może jest po regeneracji fabrycznej niewnikam w to jestem zadowolony i oto w tym wszystkich chyba chodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
a tak apropo czarnych szprzęgiełek
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Oczywiście, że nie jest istotne czy po regeneracji czy nie, w Twoim przypadku jest to w 100% pełnosprawny alternator, jak nowy.
A to co podałeś to altki po regeneracji właśnie sprzedawane jako nówki i oczywiście nie można im nic zarzucićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2011, 19:09   #859
ryanan
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Mondeo i Fiesta
Silnik: tdci i 1,25
Rocznik: 2004 i 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Panowie!
Jak pisałem wcześniej, po dłuższej trasie odezwała się któraś z rolek/kółek niewiem. Może ktoś z was, wprawnym uchem może powiedzieć co to?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Objawy były takie, że jadąc na autostradzie przestała mi działać klimatyzacja, zrobiło się ciepło. Myslalem ze poprostu nie daje rady, no ale zatrzymałem się i usłyszałem to co na filmie.
Nie ważne, czy A/C włączone czy nie, to słychac tak samo, ale klima przestała chłodzić. Teraz jak sie ją włącza to chyba działa, bo ją słychać jak sie załącza, ale niechce tego 'nadwyrężać'.
Czy to może być to łożysko od klimatyzacji?


Może znacie dobry zakład na górnym śląski, okolice katowic najlepiej?


Dziękuję
ryanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2011, 18:43   #860
ryanan
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Mondeo i Fiesta
Silnik: tdci i 1,25
Rocznik: 2004 i 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Panowie, nikt nie pomoze?
Tak z innej beczki, czy ogladając pozniejsza czesc mojego filmu, możecie zobaczyc, czy brakuje mi jednej osłony pasków, tej za przednim prawym kołem? Zauwazylem, ze tam moze pryskac woda, a ja nie mam tam niczego - tam powinno cos byc??

Ostatnio edytowane przez ryanan ; 31-05-2011 o 18:47
ryanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.