Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2011, 15:23   #51
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Nowa Zafira Tourer - konkurencja dla S-Max'a?

Brazylijka nie koniecznie,oby coś z dobrym przodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może być made in Poland Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

9k to przesada ,nie dziwie sie że nie wziąłeś.

W galaxy miałem pierwszy w życiu automat i po paru-set km powiedziałem:Nigdy więcej manuala...ale jak przyszło do jego sprzedaży...maskara - ludzie się boją automatów.

Z racji że szukałem używki S-ia i z motorem 140KM wziąłem manual,nie żałuję,ale w mieście prawa ręka ma więcej roboty niż...w pierdlu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 16:05   #52
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nowa Zafira Tourer - konkurencja dla S-Max'a?

Ja tam na manuala nie narzekam. Przyzwyczaiłem się, że ręka ma pracować i tyle. Sterownik skrzyni mam w głowie, ręka sama chodzi. Nie jeździłem nigdy automatem, ale znając siebie to domyślam się, że czułbym się nie swojo, a lewa nóżka to by mi pewnie się zapadała w podłogę w momencie zmian biegu czy zatrzymywania auta, nie wspominając o rączce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 16:33   #53
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Nowa Zafira Tourer - konkurencja dla S-Max'a?

Przyzwyczaiłbyś się! Automatem jeździłem króciutko po USA i przestawiłem się prędziutko. W jeździe miejskiej wkurza mnie wahlowanie w korku, upierdliwa krótka jedynka i jeszcze krótsza dwójka... Mam też HLA, które działa tylko gdy bieg wrzucony jest w kierunku wyżej położonej częsci auta. Oba mankamenty rozwiązuje automat.
EDIT: slavco - M5 jest inaczej zestopniowany. Mam kombinację 2.0TDCI i M5 w mondku i też nie narzekam!

P.S. Już mi cierpnie skóra, bo oczami wyobraźni widzę, jak szykujecie się by zmiażdżyć mnie swoimi kontrargumentami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Oznajmiam zatem, że znam zdefiniowane (i jeszcze nie) wady automatu, zupełnie mi nie przeszkadzają i powyżej wymienione przeze mnie zalety w mojej osobistej punktacji zawsze wezmą górę! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]

Ostatnio edytowane przez Slartibartfast ; 26-05-2011 o 16:35
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 18:15   #54
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Nowa Zafira Tourer - konkurencja dla S-Max'a?

Cytat:
Napisał grizzly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A stąd ze jak kupowałem auto (szukałem 2 letniej A6) to w niemczech było do ściągnięcia 2.0 TDI jak na lekarstwo a za to prawie wszystkie 2.0 TDI były z polskich salonów.
nie wziales pod uwage ze auta ktore sa na sprzedaz w niemczech w wiekszosci sa po firmowe... stad wieksze silniki przewazaja...
prywatne osoby trzymaja auto dluzej...
lepiej popatrzec na dane statystyczne nowozarejestrowanych aut...

Cytat:
Napisał grizzly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i mi nie podoba się ich obecność.
nie tylko tobie... ale to niestety sprawka komisji europejskiej i ich wymagan odnosnie CO2...
Cytat:
Napisał grizzly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
proszę na mnie nie napadać ale ja naprawde nie kumam co w s-maxie jest sportowego ? przecież to van. zawiechę ma miekką, siliniki zwyczajne, wnętrze jak w vanie, nie ma kubełków, nie ma obniżonego i utwardzonego spodu, felgi 18 to przy takich gabarytach auta nie sportowy akcent a ładny element ozdobny. Design jest zwyczajny (choć wg mojego gustu ładniejszy od paru innych vanów) , gdzie mu tam do sportu
no carrera czy murcelagio to nie jest, ale chyba przyznasz ze ze wszystkcih VANow wlasnie Smax ma najbardziej sportowe rysy... nawet bardziej od sportowej (dosc) marki, jaka jest seat - alhambry... oczywiscie nie nalezy sie od niego spodziewac nie wiadomo czego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 09:30   #55
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Nowa Zafira Tourer - konkurencja dla S-Max'a?

Cytat:
Napisał slavco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tam na manuala nie narzekam. Przyzwyczaiłem się, że ręka ma pracować i tyle. Sterownik skrzyni mam w głowie, ręka sama chodzi. Nie jeździłem nigdy automatem, ale znając siebie to domyślam się, że czułbym się nie swojo, a lewa nóżka to by mi pewnie się zapadała w podłogę w momencie zmian biegu czy zatrzymywania auta, nie wspominając o rączce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie można porównywać manualu w dieslu i benz,bo u nas 1-ka i 2-ka są tak krótkie że szkoda gadać...

A co do automatu - 1,2 dni i już byś nie chciał innego,lewa noga skacze tylko początkowo,potem odpoczywa non stop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 11:27   #56
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: Nowa Zafira Tourer - konkurencja dla S-Max'a?

RafalB - jeździłem automatem jesienią przez 2 tygodnie a potem wiosną przez 10 dni - wyłącznie automat - to były 2 x dodge chargery - jeden z 3 litrowym V6 a drugi SRT - wiec fury nie takie znowu kiepskie (zwlaszcza ten drugi mial naprawde sporo mocy na papierze przynajmniej), potem jeszcze wymieniłem sobie chargera na toyote camry z 2.5 V6. Zrobiłem tymi autami z 5 tys km. Automat mnie nie urzekł, owszem fajnie, rozleniwiająco, zwlaszcza jak masz do zrobienia 700 km z biura do biura, ale nie chciałbym automatu nawet gdyby był w tej samej cenie co manual.

ja wiec wpisuje sie do klubu miłośników manuala



sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 12:12   #57
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Nowa Zafira Tourer - konkurencja dla S-Max'a?

Masz prawo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale...co innego w trasie,a co innego jak robisz 70% tras po mieście i ciągle stajesz,hamujesz itp.
W trasie przełączasz na manual-sekwencje i ogień...no ale rozumiem że nie każdy tak woli.spoko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 12:47   #58
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: Nowa Zafira Tourer - konkurencja dla S-Max'a?

Moze gdybym wjechał automatem w polskie typowe miasto to bym faktycznie inaczej uważał. Tam gdzie jeździłem to pierwszy raz usłyszałem od tomtoma "300 mil prosto, potem w prawo".
Za 3-4 lata jak będę zmieniał auto na pewno wezmę pod uwagę automat. Przynajmniej podejść do tematu jeszcze raz.
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 12:47   #59
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Nowa Zafira Tourer - konkurencja dla S-Max'a?

To i ja się wypowiem w tym temacie.
Automat jak wszystko ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni lubią wachlować inni nie.
Obiecałem sobie że nst samochód w rodzinie to będzie diesel w automacie. Wg mnie najlepsze połączenie. Ale jak przyszło co do czego i ile to kosztuje to średni interes. Przy używce zapewne nie było by już takiego problemu.
Byłoby również inaczej gdyby wybór padł na auta VW/skoda bo wtedy tego DSG bym chyba już nie odpuścił.

Reasumując... cieszmy się z tego co mamyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 13:09   #60
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Nowa Zafira Tourer - konkurencja dla S-Max'a?

Cytat:
Napisał pbobek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy używce zapewne nie było by już takiego problemu.
)
Na pewno ....tylko przy używce trzeba sie liczyć z tym że każdy (poza starymi mercami i toyotami) automat po przelocie 150-250kkm jest do remontu...i na dzień dobry +-5k.zł leci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.