Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2011, 17:02   #1
Nozart
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Spadek mocy po wymianie filtrów - błąd przy wymianie?

Witam.
Na samym początku proszę wybaczyć jeżeli ponawiam pytanie, ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku na forum.

Mam pytanie. Ostatnio po wymianie filtrów paliwa i oleju spadła mi moc silnika (1.8 TDCi 100km). Nie jest to może bardzo duża strata, ale jednak różnica jest.
Filtry kupiłem marki FILTRON. Wlany świeży olej Castrol EDGE 5W30.
Wymieniałem wszystko u kolegi mechanika. Wymiana wyglądała normalnie.
Filtr oleju wyjęty spuszczony stary olej, wsadzony nowy, nalany olej.

Filtr paliwa - I teraz może coś było źle zrobione - odpięte przewody wyjęty stary filtr, a do nowego zostało dolane oleju napędowego żeby silnik się nie zapowietrzył. Następnie został on założony i podpięte zostały przewody.
Podczas próby odpalenia nie było żadnych problemów. Silnik ładnie pracował, nie dławił sie ani nie gasł więc silnik nie powinien się zapowietrzyć.

I teraz pytanie co może być powodem?
Źle podpięte przewody?
Czy może coś z ilością oleju napędowego wlanego do filtra??

Proszę o pomoc.

P.S. Filtr powietrza też został wymieniony po tygodniu, bo akurat wcześniej go nie kupiłem do wymiany, ale to nie przyniosło żadnego rezultatu.

Nozart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 10:17   #2
imb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8 diesel
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Spadek mocy po wymianie filtrów - błąd przy wymianie?

Używam tego samego oleju w moim Focusie, natomiast nie jestem mechanikiem, ale nie odłączam nigdy przewodów (może to błąd???). Olej spuszczam poprzez lekkie podniesienie przodu, odkręcenie filtra - i dalej sam leci. Po wymianie opuszczam i nie jeżdżę nim od razu, ale zostawiam na noc. Robię to zazwyczaj w weekend, więc w niedzielę tylko odpalam go na chwilę, robię kilka rundek po ulicy by olej dobrze się rozszedł. To akurat mój sposób.

Nie rozumiem, po co odpinać przewody-wtedy właśnie chyba może dojść do zapowietrzenia. Poza tym, czy zawsze używasz tego samego oleju? I o ile dobrze przeczytałem, wymieniłeś olej, pojeździłeś na nim i dopiero wymieniłeś nowy filtr?
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
imb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 11:50   #3
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Spadek mocy po wymianie filtrów - błąd przy wymianie?

Cytat:
...nie odłączam nigdy przewodów (może to błąd???). Olej spuszczam ...
Koledze nie pomylił się filtr oleju z filtrem paliwa?
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 13:10   #4
Nozart
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Re: Spadek mocy po wymianie filtrów - błąd przy wymianie?

Tak tak. Pomylił się. Z tymi przewodami to mi chodziło przy wymianie filtra paliwa.
Filtr oleju był wymieniony razem z wlaniem świeżego oleju. Został wymieniony też od razu filtr paliwa, a po tygodniu wymieniłem filtr powietrza, ale tak jak napisałem to nic nie pomogło.

Nie wiem dokładnie jaki tam był lany wcześniej olej, gdyż samochód kupiłem w styczniu, a był on sprowadzony z holandii. Poprzedni olej był już bardzo stary rocznikowo, ale przejechane na nim było ok 15 tys kilimetrów. Jedynie na naklejkach serwisowych dało się odczytać typ oleju 5w30.
Silnik raczej chodzi ciszej, ale wydaje mi się, że spadła moc.
Nozart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2011, 14:13   #5
Uni
ford::amateur
 
Imię: Focus
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Spadek mocy po wymianie filtrów - błąd przy wymianie?

Miałem to samo po wymianie filtrów i oleju, tyle że w TDCI 115KM. Nie wiem czy to prawda czy mi się wydawało, ale odczułem gorsze przyśpieszenia i cichsze działanie silnika. Pojeździłem trochę i jakoś przestałem się tym przejmować. Może samo przeszło...
Uni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.