Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2011, 09:19   #11
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

wg mnie duży diesel* i automat to idealne połączenie..

*duży nie koniecznie duży ale mocnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 09:23   #12
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i przy okazji w dieselku jaki Mument obr będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale zapytam jeszcze raz: są S-ie 200KM z dieslem i automatem???
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 12:26   #13
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Cytat:
Napisał zrebak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a sam system wtryskiwaczy DELPHI stosowany jest m in przez Mercedesa
i te same problemy z wtryskami co u forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał DomeloTDCI2.0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diesla i tak nie znajdzie w VW wiele mocniejszego. Max to 170KM no chyba, że już wszedł 2.0 TDI 200KM?
nie popadajmy w obled mocy... wazny jest moment! Moc to w skrocie iloczyn momentu i obrotow. Dla silnikow niskoobrotowych, moc zawsze bedzie o wiele nizsza niz w wysokoobrotowcach, o mniejszym momencie.
jesli chcemy porownywac silnik to patrzmy na ich osiagi (przyspieszenie, elastycznosc i ew predkosc maksymalna). Jest to o tyle bardziej obiektywne ze rowniez uwzglednia zestopniowanie skrzyni...

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale zapytam jeszcze raz: są S-ie 200KM z dieslem i automatem
sa 2.2TDCi 200KM... po chipie pewnie da sie cos jeszcze wycisnac...

cyt: "...2.2 TDCI, 147kW, Durashift, 147 kW (200 PS), Automatik, Umweltplakette 4 (Grün)
Kraftstoffverbr. (komb./innerorts/außerorts): 7,1/9,4/5,8 l/100km**, CO2-Emissionen komb. 189 g/km..."

a co do pytania czy diesel czy benzyna - jak osobiscie bym sie przejechal jednym i drugim w automacie, zeby sprawdzic jak wspolpracuje skrzynia z silnikiem...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...

Ostatnio edytowane przez kicaj ; 23-04-2011 o 12:29
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 09:47   #14
PoleApart
ford::average
 
Avatar PoleApart
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: Był i jest S-Max Titanium S
Silnik: Jest 2.0 240 KM Powershift, był 2.5T
Rocznik: 2011, 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i przy okazji w dieselku jaki Mument obr będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale zapytam jeszcze raz: są S-ie 200KM z dieslem i automatem???
Są tyle, że zwykłym automatem 6 biegowym a nie DSG jak w benzynowych. Te nowe benzyny 240 KM mają charakterystykę momentu praktycznie jak diesle.
PoleApart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2011, 07:50   #15
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Cytat:
Napisał PoleApart Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nowe benzyny 240 KM mają charakterystykę momentu praktycznie jak diesle.
Jak nie zależy Ci zupełnie na kasie to bierz benze...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 17:38   #16
PoleApart
ford::average
 
Avatar PoleApart
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: Był i jest S-Max Titanium S
Silnik: Jest 2.0 240 KM Powershift, był 2.5T
Rocznik: 2011, 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie zależy Ci zupełnie na kasie to bierz benze...
Gorzej niż w 2.5T raczej nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PoleApart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 08:49   #17
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

No gorzej niż w 2.5 na pewno nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 20:57   #18
seto666
ford::beginner
 
Avatar seto666
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2011
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.2TDCI 200KM DPF A6
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Kupiłem 2.2 TDCI 200KM w automacie. Trudno na razie coś więcej powiedzieć, gdyż mam go na dotarciu. Na razie przejechałem 250 km i to jest za mało do jakiejś opinii. Ze swojej strony powiem tylko, że wybór automatu był najtrafniejszą decyzją jaką mogłem podjąć. Niestety to mój pierwszy automat a więc nie mam do czego porównać. Co do spalania to nie jest taka bajka jak kolega kicaj gdzieś znalazł. Ja na trasie najmniejsze spalanie wykręciłem 7,9 uwzględniając "dotarcie" czyli bardzo spokojna jazda. Czytałem na forum, że tak jest w przypadku nowych samochodów, więcej palą, pożyjemy zobaczymy. Co do mocy to 2 razy już musiałem awaryjnie depnąć i przyznaję "wcisnęło w fotel". Wcześniej jeździłem Oplem Vectra 1.9 CDTI 150KM. Na pierwsze odczucie różnice widać gołym okiem. Moment obrotowy w S-Maxie 420 NM robi swoje. Poprzednie wersje tego silnika miały chyba 400 NM i niby 20 NM różnicy ale i tak robi swoje.
seto666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2011, 11:29   #19
skoru
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 07-12-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo mkV | Volvo XC70
Silnik: 1.5 EB MT | 2.5T AT
Rocznik: 2016 | 2015
Postów: 91
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Kolego Seto666 nie zmieniłeś zdania przez miesiąc? Myślimy dokładnie nad taką wersją esia, i bardzo mi zależy na Twojej subiektywnej opiniiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Brać?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2011, 11:55   #20
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Cytat:
Napisał seto666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do spalania to nie jest taka bajka jak kolega kicaj gdzieś znalazł.
bo to z katalogu forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.