Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2011, 23:30   #2271
tommylee
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: Pruszków
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 (103 kW)
Rocznik: 2014
Postów: 7
Lightbulb Re: Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał docento Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po wnikliwym przestudiowaniu wątku odpowiedź jest tylko jedna zmienić moduł na bodajże 7m5t-19g488-xx . denso nie obsłuży ani random code ani usb - nie ma takiej wersji softu . (po prostu denso umarło zanim powstał moduł serii 112)
Docento dzięki za odpowiedź.

No cóż, potrzebują w takim razie modułu z serii 7m5t-19g488-xx lub 6m2t-19g488-xx.

Po moje walce zostały mi dwa moduły BT/VC, jeden z nich ma USB. Jeśli ktoś jest chętny zapraszam.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam

tommylee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 16:54   #2272
bvuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-03-2011
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 4
Arrow Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cześć Wszystkim,
Jestem od jakiegoś czasu szczęśliwym posiadaczem Mondeo Mk 3 z navi Denso, na który zdecydowałem się głównie pod wpływem lektury tego forum.
Testowa wersja płyty z mapami pochodzi również od kolegi z forum. I wszystko było świetnie, aż do czasu...

Do rzeczy: Miesiąc temu nawigacja straciła kontakt z rzeczywistością (tzn. z gpsem). Próbowała pokazywać położenie po żyroskopie, ale szło nieskładnie.
W końcu wylądowałem wg niej gdzieś na zielonej plamie.
Po resecie posypało się jeszcze więcej. Stwierdziła, że z pewnością jestem gdzieś koło Mikołajek, z których jest 10km do Sochaczewa, gdzie leży piękny węzeł autostrad. Zaraz obok na wschód zaczynają się Niemcy. Co do jasnej anielki ?! Dodatkowo przycisk PHONE przestał pokazywać panel z cyferkami, a zaczął wygłuszać radio. Zniknął też z menu serwisowego napis że mam BT (założę się, że był).

Menu serwisowe pokazało, że system widzi całą listę satelit. Potem dałem ciała i wcisnąłem w szalonym widzie "Load program", co skutkowało całkowitym unieruchomieniem Denso; widać wyłącznie prośbę o włożenie płyty z odpowiednim Softwarem.

W tej chwili mam przed sobą stos nagranych płytek CD,DVD, RW i nie RW różnych producentów z softem Upgrade znalezionym w internecie. Niestety za każdym włączeniem navi jest Disk incorrect. Zostałem z czarnym ekranem, martwymi głośnikami i regulacją klimy na czuja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pytania:
1. Czy jakaś dobra dusza z Warszawy i okolic ma płytkę z softem do navi która zadziałała w jej/jego przypadku?
2. A jeśli napęd z bagażnika padł? Czy można podłączyć choć na chwilę inny i wgrać soft? Pal diabli nawigację, niech choć radio odzyskam.
3. Czy można namierzyć jakoś który element na linii napęd-konsola navi daje ciała?

Pozdrawiam i z góry dziękuję!!!
Staszek
bvuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 18:46   #2273
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Za dużo pisania i wyjaśniania w tej formie (pisemnej). Zadzwoń to coś poradzimy 668855686.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 09:12   #2274
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Wracam do mojego problemu. Radio trzeszczało i gubiło fale, wymieniona podstawka antenowa na nową wraz z batem nowym. Dalej to samo. Co może być przyczyną?
Przypomniało mi się, że gdy miałem padniętą podstawkę w której jest odbiornik GPS, kupiłem dokładaną malutką antenę, która wpiąłem w nawigację,tzn w czytnik który jest w bagażniku. Teraz wymieniłem podstawkę na orginalną, bat też, ale zostawiłem wpiętą tamtą dokładaną antenę.
Czy brak wpiętej wtyczki od podstawki GSP do czytnika DVD DENSO (serce nawigacji) może powodować zły odbiór fal radiowych??
Wg. mnie to jedno z drugim niema związku...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 09:59   #2275
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Michał, ma związek podstawka z batem. W podstawce oprócz anteny GPS jest także wzmacniacz anteny FM. Wepnij oryginalną podstawkę do "serca" nawigacji i wszystko powinno hulać jak talala.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2011, 12:13   #2276
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Coś jakby poprawa, nie przetestowałem jeszcze dokładnie ale chyba lepiej odbiera FM. Tak czy siak, wydaje mi się, że radio tej klasy fabryczne powinno grać o wiele wiele lepiej,
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2011, 19:00   #2277
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś jakby poprawa, nie przetestowałem jeszcze dokładnie ale chyba lepiej odbiera FM. Tak czy siak, wydaje mi się, że radio tej klasy fabryczne powinno grać o wiele wiele lepiej,
Powiem/napiszę tak, moje gra zajebiaszczo, jak dla moich uszu. Głośniki wg VIN-u wysokiej jakości i nic nie chcę zmieniać, jestem za stary.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2011, 22:09   #2278
siteman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-02-2008
Skąd: GDAŃSK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 242
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..... jestem za stary.
i za leniwy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żeby nie wiem jakie radio było, bez anteny będzie grało słabiutko....a Denso w Fordzie gra przyzwoicie ( choć i u mnie zdarzają się przesłuchy) ale to raczej wina kiepskiej modulacji.
mamy TV cyfrową (DVB-T) teraz czas na cyfrowe radio.
siteman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2011, 11:19   #2279
fred146
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2011
Skąd: bielsko-biała
Model: ford mondeo ghia
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 po FL
Postów: 21
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam.
Po przestudiowaniu wątku udało mi się "zdobyć" mapy do denso, leczjest potrzebny kod do rozpakowania ich. Podany na stronie kod "mondeo" nie działa. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Ewentualnie jest znany jakiś inny kod?
fred146 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2011, 12:51   #2280
bvuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-03-2011
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 4
Arrow Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Wielkie dzięki dla 12345mario za super kontakt i pomoc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale nie działa.

Ponawiam pytanie, czy jest ktoś z Warszawy lub okolic posiadający nagraną i działającą u niego płytkę z upadtem softu Denso do Mondeo mk3?

Poza tym wezmę się chyba za wyciągnięcie, przeczyszczenie i włożenie wtyczek od kabli od strony odtwarzacza bagażnikowego i konsoli.

Pozdrawiam!
bvuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.