Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2011, 20:00   #1
mundi89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-01-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 8
Question Klimatyzacja - śmierdzi i dymi

Mam problem z klimatyzacją kożystałem 3 razy od zakupu i jest problem. Pierwszy raz przypadkiem miałem włączone grzanie na maxa na temperatuę hi(czyli na maxa) na trybie a/c i po pewnym czasie taki smród że wytrzymać nie dało się. Śmierdziało jak spalenizna dziwny zapach nie do opisania. Potem juz nie kożystalem z klimy i było ok grzałem i nic sie nie działo. Klilka dni temu włączyłem klime na jakieś 10 min na 20 stopni i nic ale z tego co pamiętam to miałem nawiew ustawiony na 3 pozycje. Dziś włączyłem znowu klime na 19 stopni i znowu smród na dodtek po jakiś 15 min zaczeło wciągać dym do środka i który wydobywał sie z pod maski po lewej strony auta. Dpdam że z smród pojawiał się po kliku minutach dzialania klimatyzacji bez względu czy auto czy manual. Kiedy była odgrzybiana i nabijana nie wiem. Czy jest to usterka którą ewentualnie moge próbować diagnozować i naprawić sam lub czy odgrzybienie i ewentualne nabicie klimy pomoże?

mundi89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2011, 20:24   #2
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - śmierdzi i dymi

Jeśli zaciąga ci dym z pod maski to znaczy że gdzieś tam coś się dzieje.
Na początek odradziłbym jazdę z takim autem a bynajmniej z włączoną klimą.
Być może masz przebicie na instalacji od kompresora ( gdybam ). Jeśli smród jest podobny do palonej gumy, może to oznaczać palącą się instalację. Nie bagatelizowałbym usterki. Kolega stracił parę lat temu golfa III przez zasilanie radia. Chcesz sam naprawić?
Weź gaśnicę pod rękę, otwórz maskę, zapal silnik, włącz klimę na max i patrz skąd leci dym. Jeśli dymi izolacja kabla, to zbyt duże obciążenie może oznaczać usterkę na przykład kompresora. Ja generalnie z wylączonym nawiewem odstawiłbym autko do elektryka.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2011, 22:43   #3
mundi89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-01-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - śmierdzi i dymi

Smród nie przypomina palonej gumy bardziej jakiś plastik ''zapach" strasznie drażni aż szczypie w oczy , jest bardzo "ostry" i nie mam do czego porównać bo poraz pierwszy takie coś czuje być może jest tak jak piszesz bo domyślam się że zapach zależ od składu chemicznego gumy/tworzywa. No cóż chyba mnie czeka kolejna wyzyta u mechanika...
mundi89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2011, 08:59   #4
tk79
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-05-2010
Model: MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - śmierdzi i dymi

Sprawdź sprężarkę, mogła się zatrzeć i zostały spalone cewki (dym i swąd spalenizny).
tk79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2011, 09:36   #5
radekrogo
ford::advanced
 
Avatar radekrogo
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Elblag
Model: Mk4 SW Titanium Lunar Sky / Mk3 Ghia 130 Tdci 2004
Silnik: 2.0 Tdci 140 DFP/130 Tdci
Rocznik: 2011/2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - śmierdzi i dymi

Szczypią oczy i gardło drapie? To pewnie jakaś uszczelka poszła w pi... i gaz z ci zaciąga.
Do speca od klim i test szczelności polecam.
radekrogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2011, 15:21   #6
mundi89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-01-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - śmierdzi i dymi

W gardło nie drapie ale dziś jak jechałem z kolęgą to mu zaprezentowałęm zapach i muwił że ewidentnie palona guma. Co prawda mi zapach palonej gumy inaczej się kojarzy. Od wczoraj nie kożystam z nawiewu w jaki kolwiek sposób bo już nie chce tego wąchać narazie jest ok pod klapą jak i w środku nic nie smierdzi zobaczymy co powie mechanik.
mundi89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2011, 15:28   #7
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - śmierdzi i dymi

Jeśli szary dym to rozpada Ci się albo koło pasowe albo pasek i stąd ten smród. Ja to przeżyłem, wypadła uszczelka z koła pasowego i została zmielona, pobrudziło cały blok silnika z tym że to się stało w jednej chwili.
U Ciebie może być problem z ocieraniem np z ocieraniem się paska. Zobacz czy rolki nie są zniszczone oraz przyjrzyj się pracy paska.
Oczywiście problem może leżeć gdzieś indziej, ale to już jest jakaś opcja do sprawdzenia.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2011, 13:45   #8
Alfioso
ford::average
 
Avatar Alfioso
 
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Warmińsko-Mazurskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 95
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - śmierdzi i dymi

Miałem to samo, winne okazało się łożysko sprężarki klimatyzacji. Koszt łożyska + robocizna 100zł.
Alfioso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2011, 17:28   #9
Kalten
ford::beginner
 
Avatar Kalten
 
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - śmierdzi i dymi

A ja mialem podoby dym kiedy zepsul sie wiatrak od chlodnicy i sie klima przegrzewala.
Kalten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2011, 23:17   #10
mundi89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-01-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - śmierdzi i dymi

Tak dym był szary, załącze zdjęcia z kąd sie wydobywał dym czerwony okrąg. http://img25.imageshack.us/i/en7487dsc02325.jpg
http://img848.imageshack.us/f/1437422747.jpg/
tam z głebi komory silnika w obszarze zaznaczonym na czerwono, a mam jeszcze pytanie pojawił mi sie jakiś płyn tzn dopiero ostatnio to zauwazyłem w miejscu zaznaczonym na zielono i obawiam się ze to coś poważnego substancja nie wiem jaka stawiam na olej do silinika bądz paliwo. Miałem zamiar to wyczyścic ale prubowałem chusteczką to cięzko wybrac i nie wiem czy to jednorazowe czy jakiś wyciek. Dzięki wszystkim za pomoc przynajmniej jak pódę do fachmana to będę wiedział mniej więcej co może to być i w kulki mnie nie zrobi tak jak mój ostatni mechanikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mundi89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.