Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2011, 12:47   #1
kamilfilipek87
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-03-2011
Skąd: warszawa
Model: mondeo mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 2
Domyślnie uszczelka pod głowicą a blok silnika

Witam,
w październiku zeszłego roku robiłem uszczelkę pod głowicą, jednakże po tej wymianie rozszczelniła mi się pompa wody i tak jeżdziłem trochę dolewając borygo. Wracając do domu przy prędkości 110-120 km/h samochód zaczął przerywać i zgasł, zaczęło wywalać borygo przez zgiornik wyrównawczy i okazało się że znowu poszła uszczelka. tutaj zaczynają się schody bo mechanik splanował głowicę znowu, przy okazji zmieniłem rozrząd razem z pompą wody, ale po złożeniu samochód kopci jak nigdy wcześniej na siwo nawet jak jest rozgrzany, mechanik twierdzi że potrzebne jest planowanie bloku silnika, pytanie:
1. czy mechanik chce zarobić więcej i wymyśla planowanie bloku?
2. czy to planowanie rzeczywiście jest potrzebne?
3. czy mechanik nie wie co jest z samochodem i też wymyśla?

mam nadzieję że mi pomożecie bo samochód jest mi potrzebny a jest już u mechanika 2 tygodnie

kamilfilipek87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 18:12   #2
hoohoos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2010
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: uszczelka pod głowicą a blok silnika

Witam,
moje autko jest aktualnie u mechanika, wywalało mi płyn ze zbiorniczka, węże puchły, brak ogrzewania, wysokie ciśnienie w ukł. chłodz. spowodowało, że padła mi nagrzewnica. Obecnie głowica jest splanowana i sprawdzona na szczelność...ale... ale mechanik zauważył mały wżer o gr. 0,02 na bloku silnika, na płaszczyźnie gdzie przychodzi uszczelka. Mechanik twierdzi, że trzeba to przeszlifować ... zobaczymy co będzie dalej. Auto co prawda Alhambra TDi, ale problem podobny.
hoohoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2011, 16:40   #3
kamilfilipek87
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-03-2011
Skąd: warszawa
Model: mondeo mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 2
Domyślnie Odp: uszczelka pod głowicą a blok silnika

dziś mechanik stwierdził że rozbierze go jeszcze raz, już sam nie wiem co on kombinuje.......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kamilfilipek87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.