Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2011, 17:40   #31
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Odp: Zmiana kratki w zderzaku

Cytat:
Napisał cichyp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli taka którą można włożyć do zderzaka RS, można dopasować tą od 2 liftu czy od STka?
Masz opis co i jak: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 17:44   #32
cichyp
ford::beginner
 
Avatar cichyp
 
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2,2TDCi, Big IC, wydech, Chip
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Zmiana kratki w zderzaku

photos nasiał: "Do RSa tylko ST inna nie pasuje w ogóle kształtem"

Wy piszecie co innego, ktoś tu mąci wodę!!!


@Rijndael już raz wklejałeś ten link o którym sam wspomniałem, czytać potrafię ale jak ktoś piszę dwie różne rzeczy to zaczynam się gubić.
cichyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 17:52   #33
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Odp: Zmiana kratki w zderzaku

Cytat:
Napisał cichyp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
photos nasiał: "Do RSa tylko ST inna nie pasuje w ogóle kształtem"
Wy piszecie co innego, ktoś tu mąci wodę!!!
Photos się myli, kratki od ST nie da się nijak dopasować do RS bo jest węższa w górnej części.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 18:32   #34
photos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Skąd: Zambrów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.5 v6
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zmiana kratki w zderzaku

Cytat:
Napisał a_iverson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od ST220 nie pasuje do zderzaka RS, jest za wąska. Do zderzaka RS tylko tą od drugiego liftu można przerobić. Ew na zamówienie z zunsport.co.uk
Ok to powiedz co według Ciebie wstawił eng...bo od drugiego liftu wygląda tak jak wstawiłem. Powtarzam raz jeszcze, wstawiałem kratke od drugiego liftu do RSa i NIE PASUJE. Trzeba ja przeginać, doginać skracać, ścinać z wysokości. Tak jak pisałem wcześniej w ten sposób to każda inna przypasuje. Powiedz mi ile jest niższa kratka ST od RSa??
Panowie ja wiem tylko że kształtem od II liftu na 100 % nie pasuje, a skoro nie drugi lift zostaje tylko ST, być może przed liftem ST miały inne wymiary
Rijandel w linku który podajesz to nie jest kratka od drugiego liftu

Ostatnio edytowane przez photos ; 15-03-2011 o 18:39
photos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 19:07   #35
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Odp: Zmiana kratki w zderzaku

Cytat:
Napisał photos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok to powiedz co według Ciebie wstawił eng...bo od drugiego liftu wygląda tak jak wstawiłem.
Twierdzi, ze to 2 lift, ale wygląda trochę inaczej, może to jakiś zamiennik? Z całą pewnością nie jest to ST która jest zupełnie inna.

Cytat:
Napisał photos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powtarzam raz jeszcze, wstawiałem kratke od drugiego liftu do RSa i NIE PASUJE. Trzeba ja przeginać, doginać skracać, ścinać z wysokości. Tak jak pisałem wcześniej w ten sposób to każda inna przypasuje.
Nie każda, bo jeśli kratka jest za duża, to można ją dopasować, a jeśli jest za mała (jak ST) to jak to zrobisz?

Cytat:
Napisał photos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedz mi ile jest niższa kratka ST od RSa??
Nie wiem czy jest niższa, przede wszystkim jest WĘŻSZA w górnej części, co widać od razu na zdjęciach (porównaj szerokość otworu w zderzaku z szerokością wyprofilowania na tablice rejestracyjną).

Cytat:
Napisał photos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie ja wiem tylko że kształtem od II liftu na 100 % nie pasuje, a skoro nie drugi lift zostaje tylko ST, być może przed liftem ST miały inne wymiary
Kratka ST miała zawsze takie same wymiary i do zderzaka RS nie pasuje.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 19:12   #36
photos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Skąd: Zambrów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.5 v6
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zmiana kratki w zderzaku

ale kratka od drugiego liftu ma inny kat nachylenia i jak zamontujemy ja tak jak wymaga zderzak Rs czyli bardziej pionowo to na dole zrobi nam się wielka szpara...trzeba ją konkretnie przerabiać i na 100 proc nie tak jak w tamtym manualu. Ale się da. Tez pomyslalem ze tamta kratka to jakis zamiennik, a moze nawet od innego samochodu...
photos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 19:44   #37
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Odp: Zmiana kratki w zderzaku

Cytat:
Napisał photos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale kratka od drugiego liftu ma inny kat nachylenia i jak zamontujemy ja tak jak wymaga zderzak Rs czyli bardziej pionowo to na dole zrobi nam się wielka szpara...trzeba ją konkretnie przerabiać i na 100 proc nie tak jak w tamtym manualu. Ale się da.
Skoro sprawdziłeś to pewnie tak jest, trzeba popytać Darka skąd wziął tą kratkę, bo z tego co wiem jest przekonany, że to kratka po 2 lifcie. Tak czy siak jeśli chodzi o kratki z Mondeo mk3 tylko tą z 2 liftu da się przerobić.

...a mi osobiście podoba się seryjna kratka z RS-a i nie zamierzam jej zmieniać. Tworzy ładną linię z przetłoczeniami koło halogenów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2012, 11:39   #38
puniu01
ford::advanced
 
Avatar puniu01
 
Zarejestrowany: 26-10-2011
Skąd: Brzeg
Model: Mondeo MKIII pakiet RS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 215
Domyślnie Odp: Zmiana kratki w zderzaku

Mam w planie zamontowac sobie "plaster miodu" do mojego RSa. Czy juz ktos doszedl do tago jaka ma byc kratka: ST czy II lift?
puniu01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2012, 12:41   #39
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: Zmiana kratki w zderzaku

II lift
__________________
nie mam już forda
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 18:02   #40
XDX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: POZNAŃ
Model: MONDEO VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 koników
Rocznik: 2017
Postów: 122
Domyślnie Re: Zmiana kratki w zderzaku

Koledzy proszę wybaczyć moje zielone podejście do tematu.
Mam MKIII po lifcie 2003 czyli chromy w grilu halogeny kanciaste itd..
W dolnej części zderzaka jest listwa jako wlot powietrza czy mogę tam wstawić kratki o takiej charakterystyce jak kratka grila. Chce aby to wyglądało jak MDO po drugim lifcie ale czy to jakość można pożenić bez rzeźby ?
I jaką kratkę trzeba wybrać ?
XDX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.