Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2011, 09:38   #1
palmak
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-09-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 157
Domyślnie [2.2 TDCI] Chip podniesienie mocy w Warszawie,gdzie?

Witam

Jeśli był taki temat to przepraszam.
Chciałem zabrać wszelkie informację na ten temat. Wyczytałem na forum iż warto wymienić jeszcze IC ,Dolot i zapewne wymienić wydech ( jakiś tłumik przelotowy).

Gdzie w Warszawie polecacie wykonać taki zabieg? Oraz jakieś namiary na nowy IC, dolot ... Stożek? nie wiem czy z tym ostatnim jest sens się bawić ...

Poważnie podchodzę do tematu.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 29-09-2023 o 11:42
palmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 10:27   #2
WolfieKiel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2010
Skąd: LRA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Odp: [2.2 TDCI] Chip podniesienie mocy w Warszawie,gdzie?

na to pytanie znajdziesz odpowiedz w watku MK3 MK4 Chip Tuning - no ale tam jest już chyba kilkaset/kilka tysięcy postów... ;-) rozumiem że nie każdy przeczyta to wileopostowe dzieło
Ja robiłem w Kreatorze Mocy. Znajdziesz sobie adres i nr telefonu w necie. Co do IC to sa 2 watki dużo krótsze , przeczytaj całe.
Dolot - nie pomogę,
Stozek w TDCi - moja opinia daruj sobie, wstaw filtr od np. K&N.
Wydech - nie pomoge.
__________________
Ignorancja jest błogosławieństwem.
WolfieKiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 10:36   #3
palmak
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-09-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 157
Domyślnie Odp: [2.2 TDCI] Chip podniesienie mocy w Warszawie,gdzie?

Przejrzałem ten wątek ... ale nie wszystkie tysiące postów stąd prośba o ludzi z mazowieckiego o zawęrzenie.
O IC przeczytam całe z należytą uważnością Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może wypowiedzą się Ci którzy zrobili upgrade swojego ST w dizlu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
palmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 12:38   #4
wilhelm
ford::advanced
 
Avatar wilhelm
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Katowice
Model: FOKA
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 296
Domyślnie Odp: [2.2 TDCI] Chip podniesienie mocy w Warszawie,gdzie?

Najważniejsza modyfikacja szczególnie teraz, gdy robi się coraz cieplej to większy intercooler. Jeśli chodzi o wydech to polecam de-cata (prostą rurę którą się wstawia zamiast katalizatora). Filtr to wg. mnie rzecz zbędna - oryginalny fordowski daje radę. Możesz się pokusić też o zrobienie całego wydechu przelotowego (oczywiście z tłumikami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Na koniec program i powinno śmigać aż miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ceny:
IC - projekt polarnego 750zł
decat - 400-500zł
program - 1000-1500zł
wilhelm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 12:54   #5
palmak
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-09-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 157
Domyślnie Odp: [2.2 TDCI] Chip podniesienie mocy w Warszawie,gdzie?

Projekt Polarnego wydaję się być ciekawą propozycją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak z ciekawości ... sama wymiana IC poprawia osiągi auta w kwestii przyśpieszenia/elastyczności ?
palmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 13:31   #6
wilhelm
ford::advanced
 
Avatar wilhelm
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Katowice
Model: FOKA
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 296
Domyślnie Odp: [2.2 TDCI] Chip podniesienie mocy w Warszawie,gdzie?

z seryjnym IC bardzo szybko rosnie temperatura w dolocie i tu jest zasadnicza różnica. kiedyś musiałem szybko pojechać ze szkoły do domu i z powrotem. jak jechałem do domu to na 3 biegu spokojnie dociągałem do 100, natomiast jak wracałem to ledwie jechał 90. Nie wiem jaka była temperatura w dolocie, ale domyślam się że po 15-20 minutach szybkiej jazdy przy 20-25 stopniach na dworze była bardzo wysoka. Przy większym IC auto zawsze jedzie tak samo, nie ma po prostu efektu słabnięcia przy ostrej jezdzie, bo doskonale sobie radzi z chłodzeniem powietrza. Nawet bez chipa powinieneś w lecie zauważyć że seryjny IC bardzo szybko się nagrzewa i auto słabnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wilhelm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 20:12   #7
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [2.2 TDCI] Chip podniesienie mocy w Warszawie,gdzie?

...dolot, możesz zostawić fabryczny...
IC, decat...kompletny przelotowy wydech z nierdzewki z dwoma przelotowymi tłumikami wysokiej klasy i program możesz dostać u nas...w komplecie za ok. 3500zł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 09:04   #8
palmak
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-09-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 157
Domyślnie Odp: [2.2 TDCI] Chip podniesienie mocy w Warszawie,gdzie?

Kusząca propozycja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale póki co muszę etapami rtealizować plan.
Od czego zacząć Heko, od Ic czy od programu ?

Jestem skłonny odwiedzić Kraków moim autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
palmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 10:10   #9
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [2.2 TDCI] Chip podniesienie mocy w Warszawie,gdzie?

...w tym przypadku to mniej istotne...zarówno IC jak i wydech nie wpływają w tak b. istotny sposób na sposób zrobienia modyfikacji programowej...dopiero ew. zmiany w ukł. zasilania...turbina...wtryski mają duży wpływ
...na pewno zanim przyjdą gorące dni powinieneś zaopatrzyć się w większy IC...kompletny wydech to już dodatek, który deje pewne efekty...ale myślę że wystarczy na początek decat...a to już nie tak duży koszt...z programem i montażem ok. 1500zł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...IC model "Polarny" ..plug@play to koszt ok 800zł...
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 12:48   #10
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Odp: [2.2 TDCI] Chip podniesienie mocy w Warszawie,gdzie?

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...w tym przypadku to mniej istotne...zarówno IC jak i wydech nie wpływają w tak b. istotny sposób na sposób zrobienia modyfikacji programowej...
Co to znaczy "w tak bardzo istotny sposób"? Tzn. Twoim zdaniem wpływają czy nie wpływają?

Zasada jest prosta... po wszystkich modyfikacjach mechanicznych należy zrobić finalne strojenie. Wtedy ostateczny efekt będzie najlepszy.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.