Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2011, 12:27   #21
krismielec
ford::average
 
Avatar krismielec
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Mielec
Model: Mondeo mk1 2.0 4x4
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 180
Domyślnie Odp: 1.8TD nierówna praca silnika,problem z zapalaniem,szarpanie

Witaj..
Na pewno nie działa Ci ssanie automatyczne.. albo masz luźną linkę.
Kopci bo wtryskiwacze leją na pewno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymień wężyki przelewowe.. To jest ważne bo to w 50% przez nie dostaje Ci się powietrze do układu..
Ja jak nie mogłem odpalić przy mrozie to wciskałem gaz do spodu.. Albo jak był ktoś pod ręką to trzymał ssanie pod maską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie było tak żebym nie odpalił..
Aha i świece grzałem na 2-3 razy aż do pstryknięcia pod maską.. bo kontrolka gaśnie po chwili a przekaźnik odłącza później..
Powodzenia!

To było do hct10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez krismielec ; 26-02-2011 o 12:30
krismielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2011, 15:46   #22
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: 1.8TD nierówna praca silnika,problem z zapalaniem,szarpanie

Szanowni Koledzy, tak sobie przeczytałem ten temat od początku i bardzo zaskoczony jestem stanowczym stwierdzeniem, że f. mdo 1.8td nie może być diagnozowany komputerowo a nawet podpięty do kompa... . Toż to wierutna bzdura. Zarówno mdo 1 jak i mdo 2 oraz kolejne wypuski, posiadają złącza diagnostyczne służące temu właśnie procesowi. Inną sprawą jest to, co diagnosta potrafi odczytać i jak zinterpretować odczyt. Oprócz interfejsu diagnostycznego i laptopa, trzeba mieć trochę pojęcia i jeszcze więcej doświadczenia.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2011, 19:32   #23
krismielec
ford::average
 
Avatar krismielec
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Mielec
Model: Mondeo mk1 2.0 4x4
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 180
Domyślnie Odp: 1.8TD nierówna praca silnika,problem z zapalaniem,szarpanie

Niestety ale w mk1 z silnikiem TD nie uzyskamy wielu informacji z komputera.. A do tego nie ma ono złącza OBD tylko wpina się pod maską za zbiorniczkiem płynu od wspomagania..
Jedyne co da się odczytać to parę czujników i poduszki powietrzne.. W benzynowych silnikach owszem.. ale w Dieslu nie. Chyba że w modelach z końcowej produkcji mk1 były już złącza OBD pod kierownicą..

Pozdrawiam.
krismielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 10:23   #24
hct10
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi[115KM]
Rocznik: 2004
Postów: 218
Domyślnie Odp: 1.8TD nierówna praca silnika,problem z zapalaniem,szarpanie

Cytat:
Napisał krismielec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj..
Na pewno nie działa Ci ssanie automatyczne.. albo masz luźną linkę.
Kopci bo wtryskiwacze leją na pewno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymień wężyki przelewowe.. To jest ważne bo to w 50% przez nie dostaje Ci się powietrze do układu..
Ja jak nie mogłem odpalić przy mrozie to wciskałem gaz do spodu.. Albo jak był ktoś pod ręką to trzymał ssanie pod maską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie było tak żebym nie odpalił..
Aha i świece grzałem na 2-3 razy aż do pstryknięcia pod maską.. bo kontrolka gaśnie po chwili a przekaźnik odłącza później..
Powodzenia!

To było do hct10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyszlo szydło z worka...pompa i wtrysk pada...;/
hct10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.