Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2011, 20:11   #31
PIOTR_1
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: kujawsko-pomorskie
Model: mondeo mk3/s-max
Silnik: 2.0 TDDI/2.0 TDCI
Rocznik: 2000/2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: Czy to pompa??[film]

Na postoju trzymając pedał gazu nieruchomo w jednym miejscu ustawiając obroty około 2200-2400 same się zwiększają i zmiejszają,wachlują między 1800 a 3100.Tak jak na filmie.Natomiast co do kopcenia było póżniej bo pierwsze było falowanie obrotów na postoju(opis wcześniej) i w trakcie jazdy przy ostrym depnięciu na pedał gazu na ułamek sekundy spadek mocy,wyczuwalne szarpnięcie mając 1800 i 2500 obr.Na skrzyżowaniu chcąc szybko ruszyć zdarzało się ,że zadusił się wciskam gaz do dechy i ruszam obroty około 2000 i zdechł.Szukałem pomocy na różnych diagnostykach komputerowych i trwało to rok i nic konkretnego bo może to a może tamto.I wtedy zaczęło się powoli kopcić z tłumnika.Oczywiści to nie znaczy ,że masz to samo popsute.Umnie szarpanie i kopcenie naprawione ale falujące obroty zostało,ale w trakcie jazdy nie przeszkadza mi to bo nic się nie dzieje.Pompiarze twierdzą ,że to pompa.Chciałbym też znależć tego przyczynę.

PIOTR_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 20:28   #32
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Czy to pompa??[film]

W TDDi podstawowe dane sa z czujnika cisnienia dolotu (nie ma przeplywomierza). To bym sprobowal podniemic. Nie pamietam dokladnie jak jest w Mondku TDDI, ale najczesciej sa 2 czujniki temperatury - tez bym je sprawdzil.
Jak pamietam niektore TDDI maja przeplywomierze (te z kierownicami turbo) - jezeli takie macie to odepnijcie i moze przeczyscie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (szczerze to patyczkami nie polecam - ja uzywam delikatnego pedzelka)
Mozecie tez po prostu je odpiac i zobaczyc czy bedzie to samo.
Potem wyczyscilbym pompe, a jezeli bledow nie ma to pomysly sie powoli koncza... (moze to byc zawor na pompie, ale bezsensem jest demontaz, jezeli nie jestes pewny, ze to jest powod)
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 09:59   #33
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: Czy to pompa??[film]

Kolego u mnie przeplywomierz czyscilem a nawet wymienilem na inny, czujnik cisnienia doladowania wymieniony i nic sprobuje jeszcze go odlaczyc i sie przejechac. Mam podobne objawy jak PIOTR 1 juz nie mam pojecia co to moze byc zarezykuje z tym softem jeszcze. Kolego PIOTR 1 u mnie w trakcie skakania tych obrotow pojawia sie taki maly baczek siwego dymu zauwazylem to jak mechanik trzymal go na tych obrotach i powiedzial zla mieszanka, cos przestawia mu zaplon. Najbardziej wkurza mnie to szarpanie przy przyspieszaniu i zmiana pracy silnika, a na 5 biegu nic sie nie dzieje ostatatnio 180 zasowalem. Na zimnym chodzi troche lepiej ale przewaznie to straszny mulGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 22:10   #34
andres76
ford::beginner
 
Imię: ANDRES
Zarejestrowany: 18-02-2011
Model: MONDEO- FOCUS
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Czy to pompa??[film]

Cytat:
Napisał Max* Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego u mnie przeplywomierz czyscilem a nawet wymienilem na inny, czujnik cisnienia doladowania wymieniony i nic sprobuje jeszcze go odlaczyc i sie przejechac. Mam podobne objawy jak PIOTR 1 juz nie mam pojecia co to moze byc zarezykuje z tym softem jeszcze. Kolego PIOTR 1 u mnie w trakcie skakania tych obrotow pojawia sie taki maly baczek siwego dymu zauwazylem to jak mechanik trzymal go na tych obrotach i powiedzial zla mieszanka, cos przestawia mu zaplon. Najbardziej wkurza mnie to szarpanie przy przyspieszaniu i zmiana pracy silnika, a na 5 biegu nic sie nie dzieje ostatatnio 180 zasowalem. Na zimnym chodzi troche lepiej ale przewaznie to straszny mulGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
softa możesz wgrać ale tylko do PCM w pompę nie ma możliwości a przypadki pomp i objawy są różne i bardzo ciężko czasami dokładnie zdiagozować jak nie ma blędów a czasami cuda się dzieją, ogólnie poza tymi pompami problemów specialnych nie było stawiał bym też na pompę a odnośnie tej pompy przy baku to sprawdz na chodzącym silniku czy podaje paliwo lub dotknij obudowy jest wyczuwalne jak pracuje
andres76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 09:07   #35
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: Czy to pompa??[film]

Ale z drugiej strony mowia ze jesli jest problem z pompa to raczej ciezko by palil. Patrzylem kiedys na ta pompke kolo baku jak stalem na kanale i nie wiem czy ona chodzi na wolnych obrotach jesli tak to nie czulem zeby ona chodzila, druga sprawa czy moze byc tak ze moze cos ta pompka zle steruje i ona podaje za duzo paliwa? Mam jeszcze na mysli turbine jak kupilem samochod to mial nie szczelna chlodnice IC nie wiem ile ktos tak jezdzil ale ja jakies 2 miesiace dopiero jak spalila mi sie zarowka i sciagnolem grila to zobaczylem co jest grane wymienilem chlodnice ale byla od TDCi to raczej nie przeszkadza. Tak mysle moze w samochodzie cos sie przestawilo moze komputer jest przyzwyczajony do podawania innej dawki paliwa przez ta nieszczelnosc bo z tego co pamietam to chyba po wymianie tej chlodnicy tak zaczely skakac te obroty
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2011, 20:34   #36
PIOTR_1
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: kujawsko-pomorskie
Model: mondeo mk3/s-max
Silnik: 2.0 TDDI/2.0 TDCI
Rocznik: 2000/2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: Czy to pompa??[film]

Witam Max*,znalazłeś rozwiązanie i wgrałeś na nowo oprogramowanie do PCM-a.
PIOTR_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 11:47   #37
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: Czy to pompa??[film]

witam! narazie jeszcze nie wgrywalem softa ale jak to zrobie to dam znac chociaz watpie zeby cos to pomoglo. Nie wiem juz co mu dolega raz chodzi idealnie a raz lapie takiego muła.
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 22:24   #38
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: Czy to pompa??[film]

Czujnik cisnienia doladowania odlaczylem i sie przejechalem i nic na wyższych obrotach nie chce przyspieszac , a obroty jak skakaly tak skacza. Sciagalem mu nawet weza z kolektora turbina dmuchala sobie w powietrze i tez nic. Mam pytanie czy przeplywomierz mozna zalozyc od innego auta i bedzie wszystko ok czy raczej trzeba kupic nowy. Ja kupilem uzywany.
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 16:21   #39
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: Czy to pompa??[film]

Witam. Dzis wgralem nowego softa no i problem zniklGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. obroty juz nie skacza jak bylo widac na filmie. Kolego PIOTR 1 mozesz tez sprobowac. Kolega rafir dobrze mi podpowiadal temat uwazam za zamkniety. Chociaz autko troche jest mulowate bedziemy szukac dalejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No ale to jednak nie pompa jak mowi kazdy mechanik. Byl jakis blad w starym sofcie mowil mi mechanik nie pamietam ale cos z nierowna praca.
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.