Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2011, 10:10   #1751
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał atache Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z wcześniejszych pstów wnioskuję że dodatkowa pompa przy piecyku D5WZ nie jest sterowana przez sterownik webasto - załancza się po przekręceniu stacyjki i powinna pracować jeszcze przez jakiś czas po zgaszeniu auta.
Pompka objegu płynu, ta przy silniku, jest sterowana przez moduł komfortu, a nie przez piecyk. Ma za zadanie nie tylko przepychać płyn przez nagrzewnica tył, piecyk i nagrzewnicę przód, ale jeszcze przez silnik, co zapobiega przegrzewaniu sie głowicy i niwelowaniu róznicy temperatur własnie po zgaszeniu silnika.
Ale jak widzę nasze SGA nie wszyskie mają montowany fabrycznie przekaznik ze zwłoką jej wyłączenia, dot. roczników po 2004 r.

Cytat:
Napisał Duke258 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stefano pompka ktora mi przyslales wymieniona i dogrzewacz zaczal grzac.Wiec wielkie dzieki.
Ja równiez się ciesze... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Krzysztof 81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ta pasuje??

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To pompki od Webasto, tobie potrzebna jest do Eberka, to co w linku moze chodzic ale nie musi, bo nie ma w niej ustawionej dawki paliwa do twojego modelu pieca, tam jeszcze jest inna wtyczka, bedziesz musiał wiec kombinować.

Cytat:
Napisał Milek72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Dziś diagnoza vagiem,dwa błędy 1492 i 1409,w teście pompka paliwa cyka,wentylator chodzi,dogrzewacz startuje i po kilku minutach gaśnie i znowu odpala,po ponownym odpaleniu autka chodzi i gasnie, kapie ropa z tłumika,jadac do domu jakies 1,2km,temperatura silnika szybko wzrasta,na zewnątrz -7st,nigdy przy takiej temperaturze tak szybko nie osiągał takiej temperatury,tak wiec co jest przyczyną tych restartów ,czy to może pompka ta w przedziale silnikowym...???
Jak by nie wyrabiała pomka objegu to miałbyś błąd przegrzania - 1410, a te co podajesz mogą sugerować przepalanie sitka na swiecy, za duża dawka paliwa na pompce, lub brudny układ zasilania piecyka w pawietrze.

Pozdrowienia.


Ostatnio edytowane przez Stefano ; 27-02-2011 o 10:27
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 18:39   #1752
skrzat_50
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-02-2011
Skąd: Rybnik
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam wszystkich. Jesten "nowym" użytkownikiem...
Mam Galaxy 2002r z dogrzewaczem oraz webastem.
NA wstępie:
Wymieniona świeca, wymieniona siateczka, nowy czujnik temperatury (podszybie), nowa pompka cieczy (obok filtra diesla), brak błędów w VAG 4.9.

Webasto po odpaleniu z pilota czy z sterownika działa bez problemu!!!
Dogrzewacz podczas jazdy czy postoju NIESTETY NIE ODPALA.

Wspominam że dogrzewacz jest rozbudowany do webasta.

Może ktoś miał podobny problem i mi pomoże.

pozdrawiam
skrzat_50 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 20:13   #1753
klintirek
ford::beginner
 
Imię: irek
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Sępólno kraj
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pompka objegu płynu, ta przy silniku, jest sterowana przez moduł komfortu, a nie przez piecyk. Ma za zadanie nie tylko przepychać płyn przez nagrzewnica tył, piecyk i nagrzewnicę przód, ale jeszcze przez silnik, co zapobiega przegrzewaniu sie głowicy i niwelowaniu róznicy temperatur własnie po zgaszeniu silnika.
Ale jak widzę nasze SGA nie wszyskie mają montowany fabrycznie przekaznik ze zwłoką jej wyłączenia, dot. roczników po 2004 r.



Ja równiez się ciesze... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



To pompki od Webasto, tobie potrzebna jest do Eberka, to co w linku moze chodzic ale nie musi, bo nie ma w niej ustawionej dawki paliwa do twojego modelu pieca, tam jeszcze jest inna wtyczka, bedziesz musiał wiec kombinować.



Jak by nie wyrabiała pomka objegu to miałbyś błąd przegrzania - 1410, a te co podajesz mogą sugerować przepalanie sitka na swiecy, za duża dawka paliwa na pompce, lub brudny układ zasilania piecyka w pawietrze.

Pozdrowienia.
Witam
kolego piszesz o przepalonym sitku i niby się je wymienia , u mnie jest przepalone sitko ale jak je wymienic skoro tam nie ma do niego dojścia , bo jest ono w osobnej komorze . Dodam że dogrzewacz działa jak narazie prawidłowo .Auto to galaxy 1.9 tdi 110 KM 2000r mk1
klintirek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 23:24   #1754
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Do Klintirek
Ja pisałem ten fragment odpowiedzi jak widzisz do kolegi Milek72, który ma model MK2 i tam jest piecyk D5WZ, a ty masz starszy modek auta z piecykiem D3WZ, a w nim nie ma sitka na świecy.
Jak działa prawidłowo to 'tak trzymac'.
Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 27-02-2011 o 23:34
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 06:59   #1755
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jak widzę nasze SGA nie wszyskie mają montowany fabrycznie przekaznik ze zwłoką jej wyłączenia, dot. roczników po 2004 r.
Czy masz Stefano na to jakieś rozwiązanie?
Bo ja ma 2003 rok i po wyłączeniu pompka nie pracuje
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 08:22   #1756
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Rozwiaznie mam takie, kiedy mam przeróbkę na ogrzewanie postojowe, montuję swój moduł sterujacy; piecyk, klimatronik i nadmuch przód, a takze pomkę wody z opożnieniem jej wyłączenia o około 3 minuty. I tak poprawiam fabrykę...co jest zdrowsze dla całego układu chłodzenia, ale też zastanawiam sie, czy nie montować w module komfortu takiego extra opózniacza wyłaczenia pomki wody co byłoby juz otymalnym rozwiązaniem.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 08:32   #1757
Milek72
ford::beginner
 
Avatar Milek72
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9TDI 115 AUY
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Na pisał Stefano"Jak by nie wyrabiała pomka objegu to miałbyś błąd przegrzania - 1410, a te co podajesz mogą sugerować przepalanie sitka na swiecy, za duża dawka paliwa na pompce, lub brudny układ zasilania piecyka w pawietr"


Tak ,tylko jak ustawić dawkę paliwa na pompce..???
Milek72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 09:11   #1758
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozwiaznie mam takie....
A to sterowanie klimatronika to zmożliowścia regulacji temperatury czy tylko włącza się klimatronik i pokazuje samochód i napis He czy coś w tym stylu?
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 18:07   #1759
Duke258
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Skąd: Ede Holandia-Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 Tdi AUY 170KM/374NM
Rocznik: 2002
Postów: 210
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Panowie jak zmienic dawkowanie paliwa na pompce do dogrzewacza gdzies to czytalem ale post mi zaginal albo juz slepne.
Duke258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 16:21   #1760
panczo38
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: warta
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1,9 TDi 115kM AUY
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

pompka paliwa sprawdzona działa instalacja do pompki też, wczoraj wymieniłem szczotki w pompce obiegu dodatkowego przy zbiorniczku wyrównawczym ( starych już nie było prawie) teraz pompka działa , dogrzewacz nadal nie działa brak komunikacji z vagiem. Pozostało chyba tylko wymontować piec. proszę o jakieś sugestie czy coś jeszcze.
do Stalowej Woli mam z 320 km trochę daleko a w okolicy brak fachowca sami "wymieniacze" , wykończy mnie ten piec zaraz koniec zimy jak coś to sobie odpuszczę.


Cytat:
Napisał panczo38 Zobacz post
(Napisał panczo
właśnie kupiłem Galaxy mam mały problem nie działa dogrzewacz, proszę o informacje od czego zacząć sprawdzanie lub namiary na kogoś z znajomością tematu z okolic Sieradza (łódzkie) przeczytałem większość tego forum( czym więcej przeczytałem tym mniej wiem) , Vag nie łączy się z dogrzewaczem, sprawdzane na zapalonym silniku na 3 komputerach i z różnymi kablami min. VIakena lub Vag na com, (silnik, abs inne podzespoły diagnozują ok).

Odp.
Sprawdź wtyczkę od piecyka, może jest problem z popękanymi kablami.

Wszystko sprawdzone kostka ok. 2- masa , na 1,6,7 jest zasilenie . nadal brak komunikacji z piecem .
odp.

u mnie dogrzewacz nie działał gdyz miałem spalona wiece i przegnitą wsówkę przy pompce paliwa
panczo38 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.