Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2011, 21:40   #1
Vi7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1993
Postów: 10
Domyślnie Skręca przy hamowaniu

Witam.
Od dłuższego czasu mam problem z samochodem.
Otóż, podczas hamowania samochód znosi na prawą stronę, albo sam skręca gdyż podczas jazdy na wprost, hamując muszę skręcić w lewo by utrzymać prosty tor jazdy. Jest to coraz bardziej niebezpieczne podczas pokonywania zakrętów z większą prędkością, gdyż wjeżdżając w zakręt przy dużej prędkości np. 120kmh w prawo, z lekko naciśniętym hamulcem czy też bardziej, i po pewnym czasie jego puszczeniu, samochód tak jakby prostował koła a ja jestem zmuszony do większego skrętu w prawo, co czasem prowadzi do lekkiej nadsterowności samochodu bądź też chwilowego braku kontroli nad pojazdem.

Z tym problem poszedłem do pewnego mechanika, a on na to że to pewnie hamulce się zapiekły. No więc rozkręcili hamulce przednie, ale jak się okazało były one w świetnym stanie, (hamulce były wymieniane w sierpniu 2010 roku). Przeczyścili je i oddali mi samochód. Ale problem nie zniknął.
Pojechałem z tym problemem do okręgowej stacji kontroli by sprawdzili zawieszenie. Nie stwierdzono żadnych wad prócz wybitego stworzenia prawego i mniej hamującego koło prawego tylnego. Wymienili stworzeń, Hamulce wyregulowano. Ale problem dalej nie zniknął.

Moje pytanie do Was. Co może być przyczyną tego zjawiska.
Zależy mi na Waszych opiniach bo już nie wiem gdzie mam się kierować z tym problemem.


Ostatnio edytowane przez Vi7 ; 24-02-2011 o 21:43
Vi7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 21:47   #2
dwd-89
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 06-02-2011
Skąd: Piekary Śląskie
Model: mondeo mk 2
Silnik: 2.5 170km
Rocznik: 1994
Postów: 7
Domyślnie Odp: Skręca przy hamowaniu

Miałek kiedyś lagune były identyczne obiawe powiedzieli mi ze to wina półosi zrobiłem było już wtedy dobrze niech jakis warsztat ci sprawdzi czy tam jest wszystko ok . może Ci to cos pomoze .
dwd-89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 09:10   #3
krismielec
ford::average
 
Avatar krismielec
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Mielec
Model: Mondeo mk1 2.0 4x4
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 180
Domyślnie Odp: Skręca przy hamowaniu

Witaj, ja mam ten sam problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak wcisnę hamulec to tak jak by prawe koło skręcało i ciągnie mnie do rowu..

Miałem podobnie wcześniej i zabrałem się za zawieszenie. Wymieniłem końcówki, łączniki stabilizatora sprawdziłem czy nie ma luzów na łożyskach i pojechałem na zbieżność.
Problem znikł.

Ale nie wymieniłem wtedy sworzni. I po pewnym czasie znów mi się zrobił luz na układzie kierowniczym.. Wymieniłem sworznie i zaraz po tym zaczęło się tak dziać z powrotem z tym ściąganiem.. Jak będę miał czas to wymienię od nowa końcówki drążków.. Przypuszczam że problem zniknie..

Aha, hamulce mam nowe, tarcze i klocki. Płyn wymieniany.

Pozdrawiam
krismielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 15:57   #4
Paweł 26
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2010
Skąd: Toruń
Model: Mondeo mkI
Silnik: 2.0
Rocznik: 1993
Postów: 11
Domyślnie Odp: Skręca przy hamowaniu

mniałem kiedys podobny problem w vectrze, winny był przegub wypadła jedna z kulka.przy hamowaniu potrafiło wyrwac kierownice z rąk. a najlepsze że przegu nawet nie stukał przy ostrym ruszaniu.
Paweł 26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 16:06   #5
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: Skręca przy hamowaniu

Ja obstawiam tuleje wahacza, szczególnie tylną. Nie zawsze na diagnostyce wychodzi, a daje opisany objaw. U mnie było dokładnie tak samo. Na diagnostyce nie wyszło, a jak wyjąłem wahacz to guma była popękana. Wymieniłem tuleje, ustawiłem zbieżność i problem zniknął. Może zacznij od tego.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 16:52   #6
Vi7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1993
Postów: 10
Domyślnie Odp: Skręca przy hamowaniu

Sprawdzę Wasze opinie przy następnej wizycie u mechanika.

Jeśli chodzi o łączniki stabilizatorów, były wymieniane przed wakacjami 2010 roku bo się strasznie tłukły, tulejka w wahaczu również była wymieniana w ten czas, i jak dobrze pamiętam był to prawy przedni bok samochodu. Ale wspomnę mechanikowi to wszystko by sprawdził i mam nadzieję że problem zniknie, bo boję się już jeździć tym samochodem z większymi prędkościami...
Vi7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 23:06   #7
krismielec
ford::average
 
Avatar krismielec
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Mielec
Model: Mondeo mk1 2.0 4x4
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 180
Domyślnie Odp: Skręca przy hamowaniu

Cytat:
Napisał Dłubek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja obstawiam tuleje wahacza
Tego nie wymieniałem odkąd mam tego forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale mam złe wspomnienia z wymianą tuleji.. W poprzednim mondziole nie mogłem odkręcić sanek bo nakrętka się zaczęła obracać w sankach.. :/ i trzeba było kombinować z dziurą na klucz żeby ją złapać.
Zobaczę jak będzie w tym. Które kupić te tuleje?? Bo są dwa rodzaje z tego co pamiętam.. Plastikowe i aluminiowe?

Pozdrawiam
krismielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 23:25   #8
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: Skręca przy hamowaniu

Sorki, ale do wymiany tulei wyjmujesz tylko wahacz. Sanek nie odkręcasz, bo nie ma takiej potrzeby. Luzujesz górną śrubę kolumny, odkręcasz dwie śruby do wahacza, końcówkę przy kolumnie. Wybijasz końcówkę wahacza z kolumny, odchylasz kolumnę, wyciągasz wahacz i masz go na wierzchu.
Z tego co wiem to są dwa rodzaje tulei - większa i mniejsza średnica. W MK1 były te mniejsze, w MK2 większe.

P.S.
Śruby od strony skrzyni koledzy wysuwali do góry i ucinali. Nowe śruby wkładali od dołu i dobrze skręcali. Sam mam tak zrobione i nic się nie odkręca. Tylko dałem nowe śruby i nowe nakrętki.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 23:34   #9
benek
ford::average
 
Avatar benek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-01-2007
Skąd: lublin/edynburg
Model: MONDEO /MKI/MKIII
Silnik: 1.8/1.8
Rocznik: 1994, 2007
Postów: 147
Domyślnie Odp: Skręca przy hamowaniu

Gdy jeździłem mk1 to tuleje na wahaczu potrafiły po pół roku od wymiany popękać i od nowa zaczynała się walka z kierownicą, najgorsze było hamowanie w koleinach. Niech mechanik dobrze obejrzy tuleje bo one stukać nie będą a mogą być porozrywane najprędzej tylne.
__________________
orion- mk1 mondeo-mk1 laguna-mk3 mondeo obecnie
benek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2011, 12:05   #10
krismielec
ford::average
 
Avatar krismielec
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Mielec
Model: Mondeo mk1 2.0 4x4
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 180
Domyślnie Odp: Skręca przy hamowaniu

Cytat:
Napisał Dłubek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorki, ale do wymiany tulei wyjmujesz tylko wahacz
To widocznie mnie pamięć myli.. ;p
A z tymi śrubami coś sobie kojarzę.. Nowe śruby i nakrętki z teflonem zakładałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale trochę trzęsłem portkami przez pewien czas i zerkałem pod auto ;P Bo tam jak nakrętka odpadnie to śruba zostaje.. a tutaj od razu wylatuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krismielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.