Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2011, 18:55   #11
lord
ford::amateur
 
Avatar lord
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 14-03-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 110KM/81KW
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przepływomierz - jaki ???

Kolego, temat ten przerabiałem przez ostatnie parę miesięcy, wiele informacji i prób. Pewnie, że trzeba sprawdzić inne rzeczy też, ale uwierz mi że to będzie przepływomierz, kup sobie nowy (żadnych podrób - bo będziesz kupował ponownie - tylko BOSCH jest na allegro za 260zł nowy, oryginał taki jaki wsadzał producent w nasze auta. Nr jego jaki ma być w naszych silnikach AVG to 0 281 002 757 stary numer masz zapewne (powinieneś mieć) 0 280 217 121. Nie będę już pisał o wchodzeniu silnika w tryb awaryjny, co chwilę
i o podobnych objawach, uwierz mi przerabiałem temat trochę czasu, wielu doradców,diagnostów,testów (zaworki turbiny wężyki itp - nikt też nie stawiał na przepływomierz, wszystko tylko nie to. A jednak ja zaryzykowałem z przepływomierzem i trafiłem. Nie pamiętam kiedy autko tak się zbierało. Jeżeli byś wymieniał to daj znać czy Ci pomogła moja opinia.

lord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 21:49   #12
ewdar
ford::advanced
 
Avatar ewdar
 
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Gryfino
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1,9 TDI AHU
Rocznik: 1998
Postów: 207
Domyślnie Odp: Przepływomierz - jaki ???

Witam proponuję ten temat przeczytać tam wiele naszych kolegów miało podobny problem i się stało jasne co i jak.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Daj znać kolego czy coś pomogły nasze "wypociny" ws. Twojego kłopotu.
ewdar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 14:35   #13
maniekm
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Model: Galaxy /S-Max / S-Max
Silnik: 1.9 /2.0 / 2.0. 163kuce
Rocznik: 2000/2007 / 2013
Postów: 188
Domyślnie Odp: Przepływomierz - jaki ???

Cytat:
Napisał ewdar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam proponuję ten temat przeczytać tam wiele naszych kolegów miało podobny problem i się stało jasne co i jak.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Daj znać kolego czy coś pomogły nasze "wypociny" ws. Twojego kłopotu.
Czytałem kolego ten i inne tematy. Ale co z tego skoro teraz chodzi jak należy a VAG nic nie pokazuje. Problem w tym że muszę przejechać Alpy a bez turbo to będę pchał. Raz już wracałem Alhambrą i pod Dreznem poszedł przepływomierz , każde wzniesienie 50/h . Tiry pchały mnie zderzakiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Tylko że wtedy zdechł i koniec a teraz zdycha kiedy chce.
maniekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 16:28   #14
maniekm
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Model: Galaxy /S-Max / S-Max
Silnik: 1.9 /2.0 / 2.0. 163kuce
Rocznik: 2000/2007 / 2013
Postów: 188
Domyślnie Odp: Przepływomierz - jaki ???

Witam ponownie. Opisze wam co jest grane . Otóż VAG stwierdził BŁĄD 4626 Ciśnienie doładowania Różnica regulacji . Mechanior na to że to membrana peknięta na jakieś- gruszce- przy turbinie ale oni tego nie robią wysłał mnie do znajomego fachmana i przy okazji dopisał by sprawdzili kierownicę bo może być też to. Kolejny fachowiec który zajmuje sie regeneracja turbin stwierdził że to turbina do wymiany , pewnie bierze olej dlatego nie ma mocy itp itd. 900 zł ale sam muszę wymontować. Nie docierało do niego że moc cały czas jest ,tylko wszedł w tryb awaryjny.Liczyła się tylko regeneracja turbiny. Ten od VAGa trzymał Gala trzy dni ,że niby tyle trzeba rozkręcać a wydruk mam z dzisiaj z 11.35 . Pokrywa jak była zakurzona tak jest nadal. I mam to wszystko gdzieś jadę na Włochy swoim Galaxy. A wam radzę omijać warsztat ( gdzie to opiszę w innym dziale) ,choć niby fachowcy ale i ściemniacze. Gość miał zadzwonić , nie dzwonił więc ja dzwonię a gość z pretensjami że nagrał mi się na sekretarce i żebym odsłuchał to co on tam mi nagrał . Nie dociera że nie mam sekretarki ,że wyłączona. Co za qrwa ludzie , wszędzie chcą człowieka wykręcić.

Ostatnio edytowane przez maniekm ; 25-02-2011 o 16:34
maniekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2011, 15:05   #15
lord
ford::amateur
 
Avatar lord
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 14-03-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 110KM/81KW
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przepływomierz - jaki ???

Kolego, naprawdę nie chcesz sprawdzić przepływomierza, cały czas miałem podobne objawy do Twoich. Jeżdziłem z tym ok 1 - 1,5 roku i tak aż po dogłębniejszym zdobyciu wiedzy, postawiłem diagnozę sam-wymieniam przepłwomierz. To było to - teraz jest po prostu super. Zamiast płacić nieznającym się "fachowcom" - wczoraj taksówkarz dziś mechanik od TDI, ja sobie daję spokój, mam gdzie kasę dać, wolę na bardziej przyjemne rzeczy. Z mojego doświadczenia wiem, że dobrych fachowców jest naprawdę mało i większość diagnozuje na pałę, możę się uda. Jak masz możliwość pożyczyć od kogoś na chwilę, aby sprawdzić i ewentualnie wyeliminować przepływomierz. Nigdy nie pokazał mi VAG błędu przepływomierza, a są to naczynia połączone i jedno odpowiada za drugie itd. może pokazać błąd końcowy tak jak np.w moim przypadku, np.17563 jest to błąd MAP sensor w ECU, też go chcieli pruć. Parę razy nie dałem wpuścić się w kanał, i dobrze na tym wychodzę. Pozdrawiam kolegów.
lord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2011, 16:29   #16
maniekm
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Model: Galaxy /S-Max / S-Max
Silnik: 1.9 /2.0 / 2.0. 163kuce
Rocznik: 2000/2007 / 2013
Postów: 188
Domyślnie Odp: Przepływomierz - jaki ???

Witaj Lord. Przepływomierz zamówiłem wg twoich wskazówek. Pożyczyłem też od kolegi z Alhambry przepływomierz ale nie ma różnicy bo teraz było wszystko ok. Po prostu musi wejść znów w tryb awaryjny to wtedy kolega mechanior znajdzie przyczynę. Przepływomierz dopiero będzie w środę a ja w poniedziałek muszę być we Włoszech.Poczeka aż wrócę ,to wymienię. Dzięki za odpowiedzi ,jak to wymienię to Ci napisze czy to przepływomierz.
maniekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 20:25   #17
szantis
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: 3city
Model: sharan
Silnik: 1,9 TDII- 1XXkm/3XX Nm
Rocznik: '98/99
Postów: 245
Domyślnie Odp: Przepływomierz - jaki ???

Przepływomierz można zamienić na zwykłą diodę . W sumie to w temacie odpowiedz "spanky" wystarczyła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To ze wywala błąd przeładowania to pewnie efekt tzw. notlauf'u, ewentualnie N75 do czyszczenia. Tak naprawdę bez logów dynamicznych możemy sobie opowiadać.
szantis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 07:14   #18
maniekm
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Model: Galaxy /S-Max / S-Max
Silnik: 1.9 /2.0 / 2.0. 163kuce
Rocznik: 2000/2007 / 2013
Postów: 188
Domyślnie Odp: Przepływomierz - jaki ???

Cytat:
Napisał szantis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepływomierz można zamienić na zwykłą diodę . W sumie to w temacie odpowiedz "spanky" wystarczyła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To ze wywala błąd przeładowania to pewnie efekt tzw. notlauf'u, ewentualnie N75 do czyszczenia. Tak naprawdę bez logów dynamicznych możemy sobie opowiadać.
Sorki ,ale nie każdy wie co to logi dynamiczne . Jeśli możesz to napisz trochę jaśniej. Z góry dziękuje
maniekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 08:22   #19
szantis
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: 3city
Model: sharan
Silnik: 1,9 TDII- 1XXkm/3XX Nm
Rocznik: '98/99
Postów: 245
Domyślnie Odp: Przepływomierz - jaki ???

Odnośnie logów dynamicznych - google - "samodzielna analiza tdi"
Dla przykładu - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Odnośnie przepływomierza - można znaleźć tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zmiana przepływki na diodę ...nie jest niby polecany ze względu na wskazywanie zawyżonej dawki powietrza - z drugiej strony turbina szybciej reaguje , poprawa dynamiki od dołu .... no i cena BAVP-21 (50 gr) przepływka Bosch 260-300 PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szantis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 20:42   #20
maniekm
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Model: Galaxy /S-Max / S-Max
Silnik: 1.9 /2.0 / 2.0. 163kuce
Rocznik: 2000/2007 / 2013
Postów: 188
Domyślnie Odp: Przepływomierz - jaki ???

Do Włoch dojechałem bez żadnej zadyszki , dzięki za lekturę na pewno pobawię się VAGiem jak wrócę tzn logami. Szczęście ,że nie dałem ruszać tej turbiny. Ale przepławkę też zamówiłem ( to do LORDA)
maniekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.