Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2011, 10:00   #1721
bbk77
ford::beginner
 
Avatar bbk77
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: SOSNOWIEC
Model: Galaxy [MK3]
Silnik: 2.0 TDCi 140KM /170KM ;-)
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam, teraz i ja mam swoją historię z dogrzewaczem, jak u większości zrobiło się zimno w autku, więc co pierwsze zrobiłem to kupiłem świeczke i pojechałem do warsztatu, który się specjalizuje w webastach, mechanik wszedł pod autko podpiął pod urządzonko i okazało się, że padł sterownik a nie świeczka, i poinformował mnie, że sterownik po regeneracji wyniesie mnie 600zł a nowy 1200zł, a ja mam pytanko czy nie wiecie, kto może to naprawiać na śląsku, bo doszły mnie słychy, że to jest kwestia wymiany jakiejś kostki w środku dogrzewacza, która jest zalana i nie każdemu się chce w tym babrać. ( a pan mechanik nie powie gdzie on to naprawia-regeneruje ;D )

__________________
FLY A WAY - DRIVE A AUTOBANA
bbk77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2011, 18:36   #1722
ARTEK M
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2008
Skąd: Radom
Model: GALAXY MK1
Silnik: 1,9 TDI 90KM +chip
Rocznik: 1997
Postów: 62
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

No to zażyczyli sobie nieżle za ten sterownik. Kontaktuj się ze Stefano. On napewno naprawi go za dużo mniejsze pieniądze.
ARTEK M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2011, 19:43   #1723
bumcyk
ford::beginner
 
Imię: MARCIN
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Olkusz
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Mam pytanie do szanownych kolegów. Czy jest możliwe, że mam zamontowane webasto (sam sprawdzałem-piecyk siedzi koło lewego tylnego koła) a nie mam sterowania nim w kabinie (na moim zegarze nad szybą jest tylko ustawianie godziny i minuty). Czy sterowanie może jest gdzie indziej.
bumcyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2011, 09:07   #1724
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Sorki ale jest wszystko opisane w tych miejscach:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wszystko proste i łatweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko czytać i stosować.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2011, 09:31   #1725
janski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: kraków
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDi
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam! Czy ktoś rozwiązał problem zasilania pompy wody po przeróbce na ogrzewanie postojowe? Jeśli tak, może by się podzielił?
janski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 17:00   #1726
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał waldor4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co z tą awaryjnością ebera:
Łamiące się przewody przy wtyczce -
...........
..........
A wracając do mojej propozycji.
Jak już zdecydujesz się założyć webasto, napisz co cię przekonało i zapodaj kilka fotek z operacji. W końcu temat jest o dogrzewaczach więc i o innych też mógłby się ktoś wypowiedzieć.

Życzę podjęcia słusznej decyzji i Pozdrawiam.
Bardzo słuszne i eleganckie uwagi. Dzięki.
Pisałem wczesniej swoje, ale chyba za mało przekonywująco, bo ja tez czekam co on tam wypłodzi z tym piecem.

Cytat:
Napisał bbk77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, teraz i ja mam swoją historię z dogrzewaczem, jak u większości zrobiło się zimno w autku, więc co pierwsze zrobiłem to kupiłem świeczke i pojechałem do warsztatu, który się specjalizuje w webastach, mechanik wszedł pod autko podpiął pod urządzonko i okazało się, że padł sterownik a nie świeczka, i poinformował mnie, że sterownik po regeneracji wyniesie mnie 600zł a nowy 1200zł, a ja mam pytanko czy nie wiecie, kto może to naprawiać na śląsku, bo doszły mnie słychy, że to jest kwestia wymiany jakiejś kostki w środku dogrzewacza, która jest zalana i nie każdemu się chce w tym babrać. ( a pan mechanik nie powie gdzie on to naprawia-regeneruje ;D )
Naprawiam sterowniki za niewielkie pięniadze.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 13-02-2011 o 17:07
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2011, 14:22   #1727
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

[QUOTE=Stefano;1598229]Bardzo słuszne i eleganckie uwagi. Dzięki.
Pisałem wczesniej swoje, ale chyba za mało przekonywująco, bo ja tez czekam co on tam wypłodzi z tym piecem.



Spłodziłem trójkę dzieci (przynajmniej o tylu żona wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Więcej płodzić nie będę.
Z piecem - zobaczymy , narazie mam ciepło w autku. Jeżeli go zostawię na następną zimę (a może tak być , bo z autka jestem zadowolony ) to pomyślę o dogrzewaczu i raczej będę się skłaniał ku webasto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 18:11   #1728
hoohoos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2010
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Czy działanie dogrzewacza jest uzależnione od obrotów silnika? Zauważyłem, że na wyższych obrotach dogrzewacz bardziej słychać, a na wolnych mniej, a nawet czasami się wyłączy. Czy może to być spowodowane niewydolności pompki elektrycznej bo wywala czasami błąd przegrzania...? Nieraz mam tak, że uruchamiam rano auto, dogrzewacz się uruchomi, po kilku minutach zgaśnie. Gasze auto, odpalam ponownie, dogrzewacz się znów uruchamia i działa do końca, wyłącza się całkowicie po uzyskaniu odp temp. silnika.
hoohoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 20:22   #1729
sylmar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2010
Skąd: LHR
Model: Galaxy
Silnik: 1.9tdi 115 AUY
Rocznik: 2000
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Zapewne błąd 1410?
Czeka Ciebie wymiana pompki lub w zależności od chęci i możliwości wymiana szczotek.
sylmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 11:09   #1730
marcingt18
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Grajewo
Model: Sharan 1,9TDI
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie bład 1491 zwarcie do masy (przerwany obwód)

Witam wszystkich problem jest inny niz pisano wczesniej w temacie. Piec odpala tylko po pozadnie wychłodzonym silniku i chodzi cały czas do pierwszego zgaszenia silnika, po ponownym uruchomieniu silnika piec nie załacza sie az do wychłodzenia silnika. Pompka działa błedu przegrzania niema. Przewody i wtyczka jest ok. Gdzie szukac tego zwarcia? Brakuje pomysłow.

(przeszukałem forum i znalazłem odpowiedz Stefano ze spalona swieczka ale wtedy by nieuruchamiało sie wcale. Prawda?)
marcingt18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.