Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2011, 23:26   #11
Pyjter24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wymiana siłowników tylnej klapy (sprężyny gazowe)

Również w najbliższym czasie będę musiał wymienić siłowniki klapy bagażnika, tyle ze w hatchbacku, dlatego ostatnio przyglądam się tym siłownikom. Można zauważyć że chyba tylko siłowniki przedstawione w poprzedniej wiadomości trzymają normy- tzn wymiary zgadzają się z oryginałami. Przeglądając allegro większość znacznie odbiega od wartości siłowników oryginalnych.

Pyjter24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2011, 23:39   #12
nostress_pz
ford::average
 
Avatar nostress_pz
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: k/Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 130
Domyślnie Odp: Wymiana siłowników tylnej klapy (sprężyny gazowe)

zagmar tak, mam HB 3-d - i jedyne o co się bałem to czy górny rant klapy nie obije się o mocowania zawiasów. Za pierwszym razem było trochę strachu, ale przynajmniej klapa podnosi się wyżej - tak, że nie muszę w kucki pod nią wchodzić.

Kupując siłowniki warto podjechać do sklepu żeby była możliwość przymierzyć nowe siłowniki - demontaż i montaż nowych trwa 2minuty (nie trzeba za każdym razem zakładać zabezpieczeń przecież), a mamy wtedy pewność że wybierzemy odpowiednie.

Pawel2007 - jeśli kupowałeś przez internet, to masz prawo oddać zakupiony w ten sposób towar bez podawania przyczyn w ciągu 10dni. Więc zawsze możesz sprawdzić czy będą Ci odpowiadały.
nostress_pz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2011, 08:19   #13
zagmar
ford::average
 
Avatar zagmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2008
Skąd: Opole
Model: Focus MK1 FL
Silnik: TDCI 115km
Rocznik: 2002
Postów: 128
Domyślnie Odp: Wymiana siłowników tylnej klapy (sprężyny gazowe)

Cytat:
Napisał nostress_pz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz prawo oddać zakupiony w ten sposób towar bez podawania przyczyn w ciągu 10dni
tylko wtedy płaci za przesyłkę i jak parę razy tak będzie brał na przymiarkę to wyjdzie drożej niż w ASOGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zagmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2011, 11:15   #14
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Wymiana siłowników tylnej klapy (sprężyny gazowe)

Cytat:
Napisał pawel2007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,Ja taką operację zamierzam przeprowadzić w przyszłym tygodniu. Ale jak każdy Polak dopiero po zakupie zacząłem szukać informacji nt zamienników. I włos mi zjeżył na głowie: a jeśli wydałem kasę (sporą jak dla mnie) i kupiłem nie to co trzeba?

To mój zakup. Jeśli ktoś się na tym zna, to może podpowie czy dokonałem właściwego wyboru.
Z góry dzięki za sugestie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak już przymierzysz te siłowniki to daj znać co i jak. Ja od kilku miesięcy walczę z producentami zamienników bo robią nieprawidłowe. Tutaj w twoim linku widzę ze skok jest 220mm wiec jest szansa ze będzie pasować, chociaż oryginał ma 230mm. Zamienniki takich firm jak krosno, febi, magneti marelli robią skok 200mm.
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2011, 13:02   #15
Pyjter24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wymiana siłowników tylnej klapy (sprężyny gazowe)

Witam ponownie, już z zmienionymi siłownikami klapy bagażnika. Zakupiłem siłowniki Lesjofors, dokładnie te:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zakupiłem dwie sztuki. Założenie siłowników banalnie proste-wystarczy odgiąć blaszkę żeby siłownik wyszedł i założyć nowy bez wyginania blaszki. Gdyby ktoś miał wątpliwości to dodaję link wymiany, na przykładzie Skody Oktavi: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Porównywałem oba siłowniki tzn oryginalny z zakupionym i wymiary wyglądają na identyczne, klapa podnosi się bez problemu(oczywiście trzeba ją trochę podnieś- elektrycznie otwieranie klapy to jeszcze nie jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Ogólnie siłowniki polecam, tyle że ja posiadam wersję hatchback i nie wiem jak identyczne będą się sprawować w kombiku.
Pyjter24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 00:03   #16
pawel2007
ford::beginner
 
Avatar pawel2007
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Płock
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1.8TDDI 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wymiana siłowników tylnej klapy (sprężyny gazowe)

Witam,
Mogę potwierdzić, że poniższe
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pasują w 100% do takich foczek jak moja.
pawel2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 06:36   #17
LolekbySt220
ford::amateur
 
Avatar LolekbySt220
 
Zarejestrowany: 03-02-2011
Skąd: LUBELSKIE
Model: ST220
Silnik: 3.0 DURATEC
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana siłowników tylnej klapy (sprężyny gazowe)

Dzięki Panowie za powyższe informacje bo również mnie czeka wymiana!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LolekbySt220 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2012, 13:07   #18
Brem
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2011
Skąd: ZG
Model: Focus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana siłowników tylnej klapy (sprężyny gazowe)

Miałem podobny problem ale u mnie po zakupie focusa klapa ciężko się zamykała. Nie byłem w stanie zamknąć jej jedną ręką. Po wertowaniu sklepów i forum doszedłem do wniosku, że inne siłowniki były w fokach kombi od 98r do 01r czyli do liftu i inne po. Te wcześniejsze mają siłę wyrzutu 550N i takie miałem u siebie. Wymieniłem na 450N (XS41-N406A10-AJ) i operację zamykania wykonuję swobodnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Brem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2012, 20:37   #19
HokusFocus
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 10-06-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana siłowników tylnej klapy (sprężyny gazowe)

a u mnie odwrotnie; posłuszeństwa odmówiły sprężyny gazowe tzn pokrywa bagażnika spadała mi na głowę kupiłem magneti marelli 655 N nie dawały rady teraz mam 700 N i tez nie są w stanie podnieść pokrywy tzn. nie spada na głowę ale tez nie unosi się do góry; oryginalne miały 680 N

macie jakiś pomysł ? ręce mi już opadają tak samo jak pokrywa bez sprężyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HokusFocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2013, 13:57   #20
charlierunkle
ford::amateur
 
Imię: Charlie
Zarejestrowany: 06-02-2013
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus Mk.I
Silnik: 1.6 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana siłowników tylnej klapy (sprężyny gazowe)

Dzięki za info. Przydaje się.
charlierunkle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.