Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2011, 13:57   #1
dyra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2010
Skąd: 100lica
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie gniazdo AUX radio 6000CD

Witam,
temat był wielokrotnie wałkowany na różnych forach, tamte wątki przejrzałem ale mój problem jest nietypowy.
Kupiłem wtyczkę AUX na aukcji allegro [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyjąłem radio, podłączyłem w jedyne możliwe miejsce gdzie się da ją wpiąć (bo ma pilota na kostce) i po podłączeniu odtwarzacza mp3 walnęła iskra przy gnieździe minijack i mp3 przestał odtwarzać muzykę.
Pogrzebałem trochę na necie i udało mi się znaleźć zdjęcie wtyczki oryginalnej co ktoś kupił w fordzie i wygląda jakby miała pilota po drugiej stronie niż moja a w związku z tym powinna być wpięta w gniazdo obok. Niestety sprzedawca umywa ręce i informuje że wszystkie sprzedane do tej pory wtyczki wyglądały tak samo jak moja i nikt nie reklamował że nie działa i to na pewno ja coś źle zrobiłem i odsyłają do firmy montującej audio.
Może któryś z kolegów montował już tą wtyczkę w Fusionie i jest w stanie mi potwierdzić czy jest dobra czy powinna być taka jak na zdjęciu forda (ona była do radia montowanego w Fiestach ale też 6000CD)
Wtyczka, którą kupiłem jest czarna, a ta fordowska jest biała.
Z góry dzięki za pomoc.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg czarna.jpg (55.1 KB, 274 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg biała.jpg (41.1 KB, 284 wyświetleń)

dyra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2011, 20:57   #2
dyra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2010
Skąd: 100lica
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: gniazdo AUX radio 6000CD

udało mi się odszukać odpowiedź na innym forum, może komuś się przyda i uniknie spalenia odtwarzacza mp3 jak to było w moim przypadku

wtyczkę aux powinno się wpinać w prawe gniazdo patrząc od tyłu radia, na zdjęciu które załączam jest to biała wtyczka

to co oferuje firma MarMax ELectronix na allegro pasuje tylko w lewe gniazdo, bo ma pilota odwrotnie niż powinna, upierają się że nikt do tej pory u nich nie reklamował ale nie ma takiej możliwości chyba że nikt do tej pory nie kupił od nich

dlatego przestrzegam przed zakupem u nich na allegro bo później nie chcą uznać reklamacji...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC05205.jpg (90.1 KB, 347 wyświetleń)
dyra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2011, 10:22   #3
Marcinfix
ford::advanced
 
Avatar Marcinfix
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM PS
Rocznik: 2011
Postów: 211
Domyślnie Re: gniazdo AUX radio 6000CD

Pod które piny podłączyłeś ? I co z tym spalonym radiem ? Proszę tu masz rozpisana kostkę

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Marcinfix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 20:15   #4
dylq
ford::amateur
 
Avatar dylq
 
Zarejestrowany: 22-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: gniazdo AUX radio 6000CD

Witam,

Mam ten sam problem. Też rozpatrywałem kupno tego kabelka dopóki nie zobaczyłem Twojego posta. W moim radio też brakuje białej kostki, jest tylko czarna. W takim wypadku zdecyduje się na kupno oryginalnego podłączenia jeżeli nie uda mi się znaleźć białego wtyka i zmontować to samemu.
dylq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 06:58   #5
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,541
Cool Odp: gniazdo AUX radio 6000CD

Witam
Co prawda inny ford, bo mondeo ALE widok oryginalnej wtyczki + wtyczka AUX tutaj
(strona nr 4)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 05-05-2011 o 07:02
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 10:08   #6
dyra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2010
Skąd: 100lica
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: gniazdo AUX radio 6000CD

u mnie finał był taki, że odesłałem do sprzedawcy radio z auta+ich kabel+mp3, po długim procesie reklamacji dostałem nową mp3, "poprawiony kabel" oraz moje radio do auta z powrotem. Ich kabel i tak musiał przerobić bo nie zgadzał się z oryginalną wtyczką, czyli uciąłem pilota i wsadziłem przewody tak jak na focie z oryginalnej wtyczki fordowskiej aux (tej białej) i wszystko śmiga, dlatego polecam sprawdzić zanim coś się wetknie do radia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dyra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.