Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2011, 08:38   #1701
hopp
ford::average
 
Avatar hopp
 
Zarejestrowany: 19-11-2006
Skąd: NRW
Model: Galaxy Trend
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2005
Postów: 65
Angry Odp: Dogrzewacz

Witam
A ja mam ostatnio problem z dogrzewaczem i po przeczytaniu waszych porad sprawdzilem pompke dozujaca paliwo czyli po wymontowaniu podpialem ja pulsacyjnie do akumlatora i dzialala zamontowalem spowrotem ale dogrzewacz milczy czasem sie wlaczyl na chwile i znowu kilka razy wlaczam i cisza.Wczoraj podlaczono w warsztacie do komputera i blad spiecie na masie w pompce dozujacej paliwo do dogrzewacza.Blad skasowano dogrzewacz startuje po ok. minucie sie wylacza i nie dziala nie slysze tez pracy tej pompki dozujacej paliwo.Nie wiem gdzie znowu szukac pozytym moze ktos doradzi jaki sprzet moglbym sobie kupic do samodzielnego sprawdzania i kasowania bledow bo za kazdym razem placic w warsztacie troche drogi interes.
Dzieki z gory za pomoc.

hopp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 23:13   #1702
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie kieruje do kolegi Stefano lub innych dobrze orientujacych sie w tej branzy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam podobny problem.Piec dziala,nagrzewa ladnie ciecz ,lecz nie wylacza sie.Powiem tak ze jest to moj drogi piec D3wz zalozony do T4.
Tamten Off gdy na zegarze bylo 90'C.Ten chodzi caly czas.Mam dwie nagrzewnice i wentylator pracuje na 1 czasami na 2.Obieg wody jest ten sam co z 1 piecem lecz tamten ulegl awarii (najprawdopodobniej palnik jest do wymiany,gdyz zawsze mocno kopcil az w koncu klekl).
Teraz sie zastanawiam czy poczekac az bedzie duzo cieplej i zobaczyc czy sie wylaczy.(bylo juz ok.8'C na zewnatrz i chodzil dalej) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem ze najprawdopodnobniej jest do wymiany jeden z czujnikow zamontowanych w srodku co mierza ciecz w piecu.
Ewentualnie co mozna zrobic aby cieszyc sie nim jak najdłużej gdyz boje sie ze gdy chodzi jak jest wysoka temp.to szybko ulegnie zepsuciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jest naprawde w dobrej kondycji.
Jeszcze jedno czy zapach spalin z piecyka przypomina troszke auto na gazie ( ja tak mam u siebie) Czy to normalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma chodzić i sie nie martw, ze ulegnie zepsuciu, ma czujniki w srodku i jak bedzie mu za goraco pow, 85 st. C, to się wyłączy. Jak rozbieram piecyk taki co nie chodzi to tragedia, a jeszcze od paru lat to normalnie jest zawalony jakimś białym mułem. Taki co smiga jest czyscutki w środku, bo sam sie iczyszcza, chyba, ze ma przedawkowane paliwo, lub przytkane powietrze i wtedy skład miesznki jest nie odpowieni, to wtedy nagarrrrr, brr.
Spaliny tak włąsnie smierdza z tych pieców, a jeszcze bardziej jesli ma za niską temperaturę ognia, powinna byc około 350 -400 st. C, to wtedy dobrze spala.
Czujnik temperatury zewnetrznej to wylacza sie róznie tak od +5 do +10 st, nawet i 12, co tez nie jest złe, bo zawsze masz szybciej dogrzany silnik i budę.
Możesz tez załozyc przełącznik trójpozycyjny, wysyłam takie ze schematem i fotkami do podpiecia do pieca.

Cytat:
Napisał DENVER. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrzebuję schematu podłączenia wtyczki (najlepiej z kolorami) do piecyka D5WZ (i na wszelki wypadek D3WZ) mam parę zerwanych przewodów i nie bardzo wiem który gdzie ma przyjść.
I uprzedzając komentarze wiem że to już tu było bo samemu mi to gdzieś migneło ale dziś na nocce przewaliłem cały temat i gdzieś mi chyba to umkneło a popołudniu będę miał dostęp do kanału to mam szansę doprowadzić to ustrojstwo do ładu.

A tak na marginesie czy jest możliwe rozebranie pompki paliwa od piecyka bo mam uszkodzone styki i nie wiem czy dam radę dolutować jakieś przewody.
Wtyczka do D5WZ:
1 - czerwony / z białym /
2 - brązowy
3 - wolny
4 - zielony
5 - niebieski z białym
6 - czarny
7 - niebieski, a w nowszych modelach czarny z czerwonym
8 - wolny
Tak pisze z głowy, a w D3WZ to kolory sa podobne, ale na 3 pinie jest dodatkowy kabel, tam masz szary, a reszta to samo.

A tak na marginesie ;( to jest mozliwośc rozebrania pompki paliwa, bo ja to robię, rozbieram cała pompkę i regeneruję co trzeba, piny odbuduję też, ustawiam dawkę. Jest przy tym troche mozolnej roboty, ale wszystko idzie zrobić...
Dolutowanie kabelków nie wiele pomoze, bo zaraz i tak odpadną, bo nie ma tam zazwyczaj do czego lutować, zresztą trzeba wyczyscic cewke w srodku, bo poszło tam juz duzo wilgoci z solą. Układ paliwowy w pompce też do czyszczenia.
Jak chesz moge ci wysłać nową, uzywaną lub zregenerowaną pomkę.

Cytat:
Napisał hopp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
A ja mam ostatnio problem z dogrzewaczem i po przeczytaniu waszych porad sprawdzilem pompke dozujaca paliwo czyli po wymontowaniu podpialem ja pulsacyjnie do akumlatora i dzialala zamontowalem spowrotem ale dogrzewacz milczy czasem sie wlaczyl na chwile i znowu kilka razy wlaczam i cisza.Wczoraj podlaczono w warsztacie do komputera i blad spiecie na masie w pompce dozujacej paliwo do dogrzewacza.Blad skasowano dogrzewacz startuje po ok. minucie sie wylacza i nie dziala nie slysze tez pracy tej pompki dozujacej paliwo.Nie wiem gdzie znowu szukac pozytym moze ktos doradzi jaki sprzet moglbym sobie kupic do samodzielnego sprawdzania i kasowania bledow bo za kazdym razem placic w warsztacie troche drogi interes.
Dzieki z gory za pomoc.
U ciebie czarno to widzę, masz piec D5Z-F, a tam wariuje ci sterownik. Najczęstrza jego usterka to 'widzi' pompkę paliwa, robi test, a pózniej moze odpalić lub nie, bo jej po chwili juz nie widzi i wywala błąd.
Sterownik ten akurat nienaprawialny, musisz kupić nowy sterownik, lub prosciej zmienic piecyk na D5WZ.

Pozdrowienia.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 01-02-2011 o 23:44
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 11:48   #1703
hopp
ford::average
 
Avatar hopp
 
Zarejestrowany: 19-11-2006
Skąd: NRW
Model: Galaxy Trend
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2005
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

U ciebie czarno to widzę, masz piec D5Z-F, a tam wariuje ci sterownik. Najczęstrza jego usterka to 'widzi' pompkę paliwa, robi test, a pózniej moze odpalić lub nie, bo jej po chwili juz nie widzi i wywala błąd.
Sterownik ten akurat nienaprawialny, musisz kupić nowy sterownik, lub prosciej zmienic piecyk na D5WZ.

Pozdrowienia.[/QUOTE]

Stefano wczoraj weszlem pod auto i mam dogrzewacz D5WF juz sie pomalu w tym gubie czy to cos zmienia jesli chodzi o moje objawy? Dodatkowo podlaczylem zamiast pompki dozujacej zarowke (za namowa mechanika) no i nie dziala (ale zarowka jest sprawna) czyli pompka jak juz wczesniej sprawdzalem tez jest sprawna.
Nie chcialbym sie tu zabardzo rozpisywac czy moge ci cale moje spostrzezenia odnosnie mojego dogrzewacza wyslac na PW lub Maila?
Pozdrowionka
hopp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 22:55   #1704
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Wysyłaj, pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2011, 11:55   #1705
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Powitać .
Kupiłem galaxy bez dogrzewacza . Nie wiem , czy wychodziły takie wersje w tdi bez niego , czy poprzedni właściciel go po prostu sprzedał/wyrzucił.
W każym razie muszę coś założyć . I teraz pytanie do Was: jaki dogrzewcz najlepiej kupić ? Chodzi mi o to czy taki , jak powinien być (ebera) czy może webasto?
Chodzi mi o awaryjność tych piecyków i oczywiście o cenę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytałem cały temat "dogrzewacz" i z tego widzę , że eber jest dość awaryjny (nie wiem jak webasto) , no i ceny na aukcjach dla ebera zawsze wyższe (biorąc pod uwagę to , że jeszcze pompka paliwa , pompka płynu , tłumik ) niż webasto , gdzie przeważnie jest komlet pompek , tłumik itp.
Nie mam czego remontować więc pytanie do Was - który lepiej kupić , dodam tylko , że chciałbym coś ze sterowaniem choćby czasowym.
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2011, 00:04   #1706
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Jednak Eberspacher i do twojego modelu to pasuje D3WZ, bo piece Webasto są gabarytowo troche wieksze i będzie problem z upchaniem go pod podłogą, zresztą samo mocowanie, blachy już sa wyprowadzone do twojej budy, wiec po co przerabiać mocowanie. Sprawdź czy masz chociaż pompkę przy zbiorniku, albo trojnik na wężyku paliwowym zasilajacym silnik, no i oczywiscie czy jest pod piecyk instalacja, wtyczka.
Jak chcesz tam zaistalować ogrzewanie postojowe, to obojetnię czy D3WZ czy D4WS, chyba ze chcesz kompakt np. D5WSC, ale i tak trzeba ciagnąć kable do wysterowania samego pieca, wysterowania klimatronika jak masz taki i przednich nawiewów.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2011, 10:02   #1707
bumcyk
ford::beginner
 
Imię: MARCIN
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Olkusz
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam. A ja mam pytanko odnośnie sterowania piecyka. Czy on powinien załączać się automatycznie czy ja to robię z kabiny. Nie mam u siebie żadnych przełączników a dzisiaj sprawdziłem że takowy piecyk w swoim Galaxiaku posiadam lecz nie działa. Wiem już dzięki forum jak sprawdzić sam piecyk ale co ze sterowaniem.
I drugie pytanko, czy dogrzewacz powinien ułatwić odpalenie auta rano w zimie czy niema on na to wpływu.
bumcyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2011, 12:02   #1708
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał bumcyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. A ja mam pytanko odnośnie sterowania piecyka. Czy on powinien załączać się automatycznie czy ja to robię z kabiny. Nie mam u siebie żadnych przełączników a dzisiaj sprawdziłem że takowy piecyk w swoim Galaxiaku posiadam lecz nie działa. Wiem już dzięki forum jak sprawdzić sam piecyk ale co ze sterowaniem.
I drugie pytanko, czy dogrzewacz powinien ułatwić odpalenie auta rano w zimie czy niema on na to wpływu.
Kolego jesli masz zamontowany jako dogrzewacz to powinien uruchomic sie automatycznie jesli temp.jest w ok. 0'C (pomijam fakt ze zalanczaja sie piece w temp.+5'C) Pod warunkiem ze masz wszystko sprawne.Mozesz zmostkowac czujnik temp.aby sprawdzic czy zadziala ci gdy temp.spadnie tjw.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dogrzewacz pomaga uruchomic auto jesli jest duzy mroz.Pod warunkiem ze masz sprawny aku.I nie masz zbednych wlaczonych odbiornikow wczasie dluzszego postoju auta.Dogrzewacz np. D3WZ nie wlaczy sie (wykona tylko krotki start ) jesli aku masz rozladowane.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2011, 13:44   #1709
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Trójnik na wężu jest , kostka z progu wychodzi.
Dlaczego lepszy eber?
Jeżeli chodzi o ciągnięcie przewodów , to to akurat najmniej mnie martwi.
Do webasto miałbym sterowanie w kabinie , no i mógłbym sobie nastawić czasowo np. 15 minut przed wyjściem z domu.
A jeżeli webasto , to który model ?
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2011, 18:18   #1710
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Dlaczego lepszy eber?kostka z progu wychodzi
Do webasto miałbym sterowanie w kabinie

Czy to znaczy że dla zegarka z napisem webasto chcesz zamontować urządzenie dla którego bedziesz musiał przerobić mocowanie, wtyczkę i niewiadomo co jeszcze??
W zasadzie każdy może sobie założyć co mu tylko wyobraźnia podpowie. Może być mokre, suche, załączane zegarem, plotem, sms-em. Kwestia odpowiedniego doboru urządzeń, wiedzy i pomysłowości.
Jeśli masz wątpliwości, bo w przypadku ebera czytasz fora o ich usterkowości, to poszukaj dobrze czegoś o webasto i zastanów się czy znajdziesz gdzieś kogoś takiego jak stefano co poznał te urządzenia od podszewki i co najważniejsze - dzieli się z tą wiedzą z nami.
waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.