Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2011, 10:16   #1681
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał stomat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy aby na pewno ? Przecież w oryginale gdy dogrzewacz pracuje jako dogrzewacz, gasimy silnik, płyn przestaje krążyć i nic się nie przegrzewa. Nie ma modułu opóźniającego. Mam na myśli MK-1 w którym obieg płynu wymusza tylko pompa mechaniczna na silniku.
stomat jest offline Raportuj zły post Odpowiedź z Cytatem
W mk 1 masz d3 czytaj posty a wszystkiego się dowiesz Stefano na pewno ma rację.

taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 19:14   #1682
hoohoos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2010
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Co może być przyczyną błędu 01410?
Pompka elektryczna działa jeszcze kilka minut po wył. silnika (słychać buczenie na podszybiu). Czy jest różnica jakaś dla dogrzewacza i obiegu wody czy jest bieg jałowy czy wyższe obroty podczas jazdy? Czy jest możliwe że na wolnych obrotach łapie błąd 01410 a podczas jazdy nie?

p.s. Stefano masz pełną skrzynkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hoohoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 08:50   #1683
sylmar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2010
Skąd: LHR
Model: Galaxy
Silnik: 1.9tdi 115 AUY
Rocznik: 2000
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak napisał kolega wcześniej R 1340, ale które ci siadło?
Najpierw koniecznie musisz obmierzyć silniczek, ile ma wystawać ośka po obydwu stronach. Ale masz mieć do tego taki malutki ściągacz, ja zdejmuję obydwa, bo przy składaniu jest łatwiej precyzyjnie to ustawić.
Od strony szczotek jest podkładka sprężysta, wiec nie można jej zgubić, po przeciwnej stronie łożysko jest zabezpieczone podkładką miedzianą. Wiec najpierw należy zaprawić łożysko w dekielek, to po przeciwnej stronie szczotek, zabezpieczyć tą podkładką, aby sie nie wysuwało i nie obracało w obudowie, włożyć w stojan z magnesami i zabezpieczyć magnesy sprężyną. Wprasować w to wirnik, aby tyle samo wystawał co wcześniej. Następnie drugie łożysko wkładamy w drugi dekiel ten od szczotek, ale pod niego dajemy ta sprężystą podkładkę. Wrzucamy plastykowy trzymacz szczotek, uwaga na szczotki / rozchylamy je na komutator/ i wprasowujemy drugi dekiel. Zabezpieczamy wszystko wąsami.
Nie posługiwać się młotkiem nawet małym, bo wirnik przesunie się na ośce, albo magnesy się przemieszczą do góry, a wtedy to już nieszczęście, trzeba rozbiera c od nowa.
Sukcesów.
Były gdzieś wcześniej fotki silniczka zamieszczone przez naszego kolegę z forum.

Pozdrowienia.
Które to nie wiem ponieważ wyskoczył mi błąd w VAG-u 1414 czyli silniczek nadmuchu. Odkręciłem plastikowy dekiel żeby zobaczyć czy nie jest zablokowany wiatrak. Okazało się że jest zablokowany ale nie z powodu brudu tylko na łożyskach (wcześniej przed blokadą głośno pracował silniczek)
Udało mi się rozruszać delikatnie, raz w jedna raz w drugą stronę do tego stopnia że VAG już nie widzi błędu a piecyk normalnie pracuje, ale na jak długo to ciężko jest rokować.
Moje pytanie, czy jest różnica między jednym a drugim łożyskiem? I jakie są wymiary łożysk.
Pozdrawiam.
sylmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 17:11   #1684
adamus 73
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-04-2008
Skąd: Ozorków
Model: Grand C-max
Silnik: 1.6 diesel 116KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Powiedzcie czy jest jakaś specjalna metoda założenia szczotek na dodatkową pompkę wody?Za nic w świecie nie mogę założyć.Sprężynki szybciej dociskają szczotki niż,one wejdą na wirnik.Już się lekko poddałem.Jak ktoś ma radę to proszę o odpowiedź.
adamus 73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 18:15   #1685
motopio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-09-2010
Skąd: Nowogród Bobrzański
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi 115km
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

po założeniu szczotek ustaw i zablokuj je kawałkiem zapałki, potem kropla wody i do zamrażarki, masz minutę po wyciągnięciu , ja akurat zmieniałem jak było -10 było łatwiej , powodzenia.
motopio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 18:18   #1686
adamus 73
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-04-2008
Skąd: Ozorków
Model: Grand C-max
Silnik: 1.6 diesel 116KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Dzięki serdeczne,no nie wpadł bym na zamrażarkę ale z zapałką już miałem spróbować.Jutro przetestuje.
adamus 73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 20:01   #1687
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Ja posłużyłem się nitką
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 07:45   #1688
slaweek
ford::advanced
 
Avatar slaweek
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MK2 (sprzedany) Ford S-MAX, Ford Edge polift
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TCDI
Rocznik: 2001, 2007
Postów: 333
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Koledzy przestał działać mi dogrzewacz. po skanowaniu vagiem mam błąd 00668
slaweek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 09:32   #1689
sylmar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2010
Skąd: LHR
Model: Galaxy
Silnik: 1.9tdi 115 AUY
Rocznik: 2000
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał slaweek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy przestał działać mi dogrzewacz. po skanowaniu vagiem mam błąd 00668
Sprawdź ładowanie alternatora, bezpieczniki i wszystkie stałe połączenia z plusem
sylmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 11:21   #1690
slaweek
ford::advanced
 
Avatar slaweek
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MK2 (sprzedany) Ford S-MAX, Ford Edge polift
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TCDI
Rocznik: 2001, 2007
Postów: 333
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał sylmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź ładowanie alternatora, bezpieczniki i wszystkie stałe połączenia z plusem
Możesz podpowiedzieć który to może być bezpiecznik? Sprawdziłem bezpieczniki próbnikiem. Wyglada że jest ok. Przy akumlatorze kable ok. Alternator ładuje. Dogrzewacz się niezałącza.

Ostatnio edytowane przez slaweek ; 28-01-2011 o 12:05
slaweek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.