Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2009, 19:40   #41
tomas1111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec HE 1,8 SFI
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: [MK3] rdza w drzwiach

Witam !

Jak rok temu ściągałem Mondka z 2001 z Niemiec, to niestety każdy oglądany egzemplarz miał korozje u dołu na drzwiach. W servisie, w którym kupowałem Forda przed sprzedażą, fachowcy oczyścili drzwi z rdzy a następnie nałożyli uszczelniająco - wypełniającą masę i pomalowali na kolor odpowiadający nadwoziu. Ta masa to ich patent. Po wyschnięciu jest ona elestyczna koloru białego a w nią jeszcze był wciskany cienki pasek koloru szarego. Minął rok i rdzy nie widać a samo wykonanie w porządku. Myśle, że ta masa silikonowa, to po prostu uszczelnienie. Być może producent Forda na walił coś z odpowadzeniem wody z drzwi i powstaje za duże zawilgocenie, co powoduję korozję. W wolnej chwili po staram się dołączyć fotkę jak wyglądają takie drzwi po szpecach z niemieckiego servisu.

tomas1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 07:04   #42
Buncol29
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2009
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: [MK3] rdza w drzwiach

Cytat:
Napisał tomas1111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam !

Jak rok temu ściągałem Mondka z 2001 z Niemiec, to niestety każdy oglądany egzemplarz miał korozje u dołu na drzwiach. W servisie, w którym kupowałem Forda przed sprzedażą, fachowcy oczyścili drzwi z rdzy a następnie nałożyli uszczelniająco - wypełniającą masę i pomalowali na kolor odpowiadający nadwoziu. Ta masa to ich patent. Po wyschnięciu jest ona elestyczna koloru białego a w nią jeszcze był wciskany cienki pasek koloru szarego. Minął rok i rdzy nie widać a samo wykonanie w porządku. Myśle, że ta masa silikonowa, to po prostu uszczelnienie. Być może producent Forda na walił coś z odpowadzeniem wody z drzwi i powstaje za duże zawilgocenie, co powoduję korozję. W wolnej chwili po staram się dołączyć fotkę jak wyglądają takie drzwi po szpecach z niemieckiego servisu.
Jaki był koszt tej opeacji w niemickim serwisie? Skoro opłacało ci sie to u nich robic przy tak starym samochodzie to znaczy ze cena raczej nie była wysoka. Pytam bo sam chcę to profesjonalnie zrobić tylko boje się że mnie skasuja na tysiąc albo i wiecej
Buncol29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 19:15   #43
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: [MK3] rdza w drzwiach

Ja tez się moge pochwalić że póki co nie mam problemów z rdzą, ani na drzwiach ani na podwoziu.
Ostatnio robiłem zamek od kierowcy i zaglądałem pod tapicerke, wszystko wypsikane jakimś woskiem który zabezpiecza przed rdzą i wypiera wode - oby tak dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym ocynkiem to może coś prawdy jest bo jak ściągałem samochód z Francji to mial lekko wgnieciony tylny zdeżak, tak że rant klapy zawadzał przy zamykaniu.
Było już dobrze wyszlifowane (podczas zamykania) z lakieru itp, a dzięki Bogu po 2 latach nic nie zaczeło nawet lekko korodować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może moja klapa jest właśnie w ocynku??? - oby.....
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 21:05   #44
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie Odp: [MK3] rdza w drzwiach

A ja ściągając Mondka 2 lata temu z Belgii także przy własnym dogłębnym przeglądzie karoserii dostrzegłem ogniska rdzy(bąble) na tylnich drzwiach od strony pasażera i myślałem już coś z tym zrobić żeby zeszlifować do gołej blachy , potem podkład ...lakier ale jakoś czasu jak zwykle na taką operacje brakowało to tak na szybko najpierw w otwory odprowadzające wodę u dołu w drzwiach zaaplikowałem WD-40 a po paru dniach za pomocą strzykawki i wężyka wpuściłem w otwory oleju silnikowego i jak dotąd przez grubo ponad rok rdza ( bąble) nie postępują .....choć w końcu trzeba to zeszlifować ,odtłuścić i porządnie pomalować jak należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bambelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 21:57   #45
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Odp: [MK3] rdza w drzwiach

ja w swoim z 2001 roku to na tylnych prawych drzwiach miałem tak zardzewiałe-dzieki bogu od środka ,że aż się ta masa uszczelniajaca momentami odwijała!!!reszta jest ciut lepsza ale i tak ruda na 4 furtkach obecna w pełnej krasieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jakoś jesienią zeszłego roku wziałem na dizłące 4 pak piwka i zabrałem sie do tego:
ściałem nożem ta gumę-silkon czy chus wie co to na tych rantach było położone,całe ranty dolne i bok do wysokości lini okien-bo mimo ze nie było widać ale pod tym "kitem"juz było całkiem ładnie zarudzone-- bo ruda pod tym siedziała i z tąd sie mnozyła, wyczyściłem do gołej blachy, pomalowałem takim preparatem anty-rust, który kupiłem w sklepie z fabami i lakierami do aut"MOTIPA" i tu uwaga:!!!! chciałem jak kilku z was pomalowac to hammereitem ale sprzedawca w sklepie powiedziła ze potem kazdy lakier jaki na ta połoze samochodowy bedzie sie ważył!!!dla tego uzyłem tego specialnego ich preparatu(tez łaczy sie z rdza i czerniej) wygladem przypominajacego duzy lakier do paznokci-w nakretce pendzelek(cos ok 10zł kosztował).
i to mogło słuzyc juz ,zgodnie z info ze sklepu za podkład, ale...nalezało by za dzień góra dwa po tym samarowaniu tym po rdzy,pomalować juz własciwym lakierem,ale...ja tego nie zrobiłem bo nie zdązyłem i teraz mam znów lekkie naloty na tym anty-rustcie.
ale dzwoniłem do sklepu i pytałem czy moge to odczyscic i jeszce raz pomalaowac, powiedzilei z enie ma problemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tylko mam do was pytanie: czy jak juz "wyprowadziliście" te drzwi do ładnego podkłądu- w moim wypadku bedzie to ta nowa warstwa tego preparatu, to kładliście tez taka gumę zabezpieczająca na te ranty?ona jest ponoc w takiej tubie jak kleje montażowe sprzedawana(w moim sklepie z lakierami cos kolo 15 zł) ?
czy od razu na podkład lakier kładliście?

a czy w ogole bez tego"kitu" na rantach te drzwi nie beda "za cienkie" i nie ebda za słabo przylegac do tej uszczelki na dole???

zeby tam bez teraz bez tej gumy nie zaczał wiatr hulac i dizwne dzwieki wygrywać?

co myslicie?jak mieliscie i jak zrobiliście u siebie???

p.s. w sumie pewnie znowu bem sie do tego nei zabrał przed zimą 2009/2010 ale jakić CHU...ukradła mi zaslepkę ze zderzaka przednieg maskującą otwór do wkręcena haka
to od razu jak kupie to ja sobie razem z tymi drzwiami pomaluje pod kolor...eh...

a moze ktos ma taka do sprzedania bo miał dzwona czu cus i mu została???najlepiej w kolorze szaro-zielono-oliwkowy-->bo taki mam odcień mojego mudnka, na moje okoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 19:18   #46
tomas1111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec HE 1,8 SFI
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: [MK3] rdza w drzwiach

Cytat:
Napisał Buncol29 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki był koszt tej opeacji w niemickim serwisie? Skoro opłacało ci sie to u nich robic przy tak starym samochodzie to znaczy ze cena raczej nie była wysoka. Pytam bo sam chcę to profesjonalnie zrobić tylko boje się że mnie skasuja na tysiąc albo i wiecej
Nie mogę się wypowiedzieć odnośnie kosztu ponieważ zrobili to gratis !!! Natomiast szczerze mówiąc, nie brał bym się za to, ponieważ za dużo pracy. Drzwi należy rozbroić od środka, wyczyścić a następnie prawdopodobnie zagruntować, silikon i lakier wierzchni. Koszt takiej operacji u lakiernika nie więcej niż 200 zł i czy warto się w to bawić. Jeżeli tak, to z dobraniem lakieru nie ma problemy, tylko skąd wziąć sprężarkę i pistolet, aby pomalować przyzwoicie drzwi ??? No chyba, że ktoś lubi fuszerkę to kupi farbę do „ocynku” i pomaluje pędzlem.
tomas1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 20:50   #47
kacperek_27
ford::beginner
 
Imię: Martyn
Zarejestrowany: 13-11-2010
Skąd: Lubliniec
Model: POSZUKIWANIA TRWAJĄ!
Silnik: diesel
Rocznik: od 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: [MK3] rdza w drzwiach

Odświeżę trochę temat i zapytam o gumę/ uszczelkę nad progiem, która ma bezpośredni kontakt z kantem drzwi i poprzez zatrzymanie wody, powoduje hodowanie rdzy.
Stwierdziłem dzisiaj, żeby całkowicie lub częściowo(wydaje mi się, że wygląda mnie więcej jak ''U'' i żeby w połowie, równo ją przeciąc a resztę zostawic - nie będzie kontaktu z drzwiami a w jakiś sposób ochroni przed wodą?) usunę w/w
Czy całkowite pozbycie się gumy nie spowoduje dostawania się wody do wnętrza samochodu? Nie mam na myśli codziennej jazdy, ale np. myjkę ciśnieniową?

Pozdrawiam
kacperek_27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 10:28   #48
tomas1111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec HE 1,8 SFI
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: rdza w drzwiach

Pamiętam, że ktoś się wypowiadał w tej kwesti, tylko nie pamiętam, czy w tym konkretnym temacie. Napisano, było min, iż w samochodzie zrobiło się głośniej. Użyj szukajki, to dowiesz się wiecej od tego użytkownika. Sam jest ciekawym, czy tamten wrócil do uszczelki. Koszt zakupu jednej w ASO to ponad 100zł !!!
tomas1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 11:46   #49
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: rdza w drzwiach

U mnie nie ma nic na drzwiach ani nigdzie indziej. Jedynie tylne od kierowcy widać, ze ktoś rant poprawiał od środka ale jest OK. Zreszta w mk2 też mam wszystko całe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (oddam w dobre ręxe). Piszecie, żeby zajrzeć do środka. Mi się nie chce tego rozbierać bo pewnie nigdy nie było ruszane i potem zawsze będzie coś już trzeszczeć itd. Widziałem na alledrogo środek do konserwacji profili zamkniętych z rurką. Musze zakupić i zapsikać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 13:29   #50
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: rdza w drzwiach

Ja mam z 2001 i rdza jest na każdym z 4 drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Na wiosnę do roboty. Dodam od siebie że auto jest z holandii (garażowane) i ma tylko 250 kkm (jeszcze org. DKZ) - sam przywoziłem.

A na osłodę dodam że moja poprzednia asterka (1-ka czyli f) miała nawalone z 400 albo i lepiej i śladu rdzy nie było - a model wyjątkowo lubiany przez rudą.

I teraz jest problem. Czy robić samemu, czy do lakiernika - bo policzy lekko ze 150 zł / szt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. a pewności nie będzie że za rok nie wyjdzie i pewno będzie widać.
Bo jak śmignę samemu pędzlem to zostaną smugi - ciężko odsprzedać !!!

Teraz tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - czy ktoś ma uniwersalny dobry sposób na zrobienie tych badziewiastych drzwiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - domowym sposobnym aby było w miarę przyzwoite ?
sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.