Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2010, 19:52   #1
adch78
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 1995
Postów: 70
Domyślnie Zawieszające się obroty na biegu jałowym

Witam,
Przeszukałem forum, ale niestety nie znalazłem tematu i problemu zbliżonego do mojego.
Mianowicie samochód chodzi na krótkich odcinkach bez zarzutu, jedyna dolegliwość to falowanie obrotów na zimnym silniku ( latem masakra-potrfi zgasnąć, zimą prawie niezauważalnie)i szarpanie na zimnym silniku (latem bardzo, zimą wogóle).
Piszę o tym bo być może ma to znaczenie.
Głowny problem jest jednak taki że po przejechaniu kilkudziesięciu km. np. dojeżdżając do skrzyżowania i zatrzymaniu się obroty nie spadają utrzymują się w przedziale 1100-2000.
Myślałem że samo przejdzie jednak nie przeszło- na próbę na światłach zgasiłem silnik i uruchomiłem go ponownie - obroty 800-900. Po czym na następnych światłach znów 1600.

Proszę o sugestie co może mu dolegać.(mechanik czyścił silniczek krokowy, chociaż był wymieniany niedawno- u byłego właściciela). Przepływkę czyściłem benzyną.
Będę wymieniał rozrząd więc przy okazji można by było cosik przy nim zrobić.

Dzięki

adch78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2010, 07:37   #2
krzychu3073
ford::advanced
 
Avatar krzychu3073
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Przypisówka
Model: mondeo mk1 chabeta
Silnik: 1.8 16v + Lpg stag 300
Rocznik: 1993
Postów: 316
Domyślnie Odp: Zawieszające się obroty na biegu jałowym

witam-posprawdzaj te wężyki gumowe od podciśnienia,pod cewką zapłonową masz takie 2grubsze wężę zobacz czy są na odpowiednim miejscu(kiepski dostęp do nich) jak krokowy zmieniłeś na zamiennik,albo używany to może kończyć żywot!?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzychu3073 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2010, 17:42   #3
2kes
ford::beginner
 
Avatar 2kes
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Płock
Model: MK2
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 2000
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zawieszające się obroty na biegu jałowym

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2kes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2010, 12:09   #4
nelo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-12-2010
Model: mondeo mk2
Silnik: 2.0 benz+gaz
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zawieszające się obroty na biegu jałowym

Witam
mialem podobny problem zaczynalo sie tak samo lecz po jakims czasie autko nie trzymalo wogule obrotow problemem było zle ustawienie przepustnicy wystarczylo odpiąc akumulator na 30min i nastepnie podlaczyc go odpalic autko i pozostawic go na biegu jalowym dorozgrzania silnika u mnie pomoglo
nelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.