Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2010, 19:03   #1
daniel33312
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Skąd: Tarnobrzeg/Kraków
Model: skoda
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Koledzy jakie macie przebiegi w 1.4 TDCi? Co naprawialiście?

Ja mam 178tysiecy, kupilem auto ktore latalo w "lizingu" z pewnym przebiegiem 145tysiecy. Osobiście wymienialem alternator, akumulator, cieknie olej z pod wtryskow co ponoc jest normalne, wiekszosc 1.4tdci tak ma i nic z tym nie zrobie bo szkoda kasy, naprawialem reczna pompke paliwa bo cos bylo nieszczelne i schodzilo paliwo i nie chcial zapalac, i najprawdopodobniej beda wymieniane swiece zarowe. Nie wiem czy ten przebieg jest jakis duzy dla tego auta. Mozeby go sprzedac? Slyszalem ze po 200tysiacach te auta zaczynaja sie powoli sypac, szczegolnie silnik i elektronika bo ponoc to silnik peugeota-1.4HDi

daniel33312 jest offline  
Stary 21-12-2010, 18:06   #2
helmut01
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2008
Model: fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 67
Domyślnie Odp: Koledzy jakie macie przebiegi w 1.4 TDCi? Co naprawialiście?

Moją fuzie kupiłem w styczniu 2008r. Latała w firmie na lizingu. Nakręcili nia 200 tys. km. Kupowałem z duszą na ramieniu ale do dziś zrobiłem jeszcze 90 tys km. i chodzi. Samochód lata jak złoto i nawet nie myślę o wymianie.Mało tego spala tyle co nic w trasie około 4.0 -4.5, w mieśie 5.5.
W trakcie akspoatacji wymieniłem: alternator( padło sprzęgiełko alternatora i nie ma zamiennika więc musialem wymienić cały), amorki przód z łozyskiem amorka, amory tył, klocki przód, tłumik, uszczelniacze wtryskiwaczy, samoregulatory hamulca tył, dobiłem klimę, kilka żarowek i regularnie wszystkie filtry z płynami Oczywiście to wszystko co zostało wymienione odbyło sie na przełomie trzech lat.Szykuje się do wymiany tarcz hamulcowych z klockami, termostatu ale to dopiero na wiosnę lub w lato.
Nie wiem gdzie tkwi tajemnica żywotności tego samochodu ale gdy juz samochód kupiłem, w fotelu pasażera odkryłem schowek w którym były schowane kopie faktur z datami regularnego serwisowania samochodu w różnych punktach autoryzowanego serwisu na terenie kraju.Największa kwota którs widniała za czynności serwisowe wynosiła około 5000 zł. Mnie nie jest na to stać ale firmy wiadomo -wszystko wpuszczają w koszty.
Jeżeli kiedyś kupie inny samochód to na 90 % bedzie to FUZION TDCI.Może tylko z silnikiem 1.6
__________________
helmut
helmut01 jest offline  
Stary 21-12-2010, 19:29   #3
daniel33312
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Skąd: Tarnobrzeg/Kraków
Model: skoda
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Koledzy jakie macie przebiegi w 1.4 TDCi? Co naprawialiście?

Ja wlasnie odebralem auto po wymianie 3 swiec. Tez bede robic uszczelniacze pod wtryskami. Mam od 2 lat nalany zly olej(ktos madry niezaleznie ode mnie, bo jestem uzytkownikiem auta a nie wlascieielem nalal pol syntetyk i dzis sie dowiedzialem ze absolutnie zmienic na 5w30) i bede go w najblizszym czasie zmienial. Dowiedzialem sie ze te auta robia 300-400tysiecy przy prawidlowym serwisowaniu bez problemu.
daniel33312 jest offline  
Stary 21-12-2010, 23:05   #4
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: Koledzy jakie macie przebiegi w 1.4 TDCi? Co naprawialiście?

Proszę zobaczyć jak wyglądają takie tematy w innych działach.
Twój temat bardziej pasuje do działu MOJE AUTO...
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.