Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2010, 03:15   #11
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: po zapaleniu auta wlacza sie wentylator

Cytat:
Napisał Siwyxxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie mam tego szukać? jakaś mała wskazówka dla laika.
wtyczka do wentylatora, lubi się przytapiać (taka mała wada konstrukcyjna, która doprowadza do pożaru)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
w tym linku znajdziesz foty i podpowiedź co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2010, 07:36   #12
laser1975
ford::beginner
 
Avatar laser1975
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Gniezno
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi 115km
Rocznik: 2000
Postów: 42
Domyślnie Odp: po zapaleniu auta wlacza sie wentylator

u mnie wtyczka jak nówka ,a mam takie same objawy co reszta.Gdzieś słyszałem że to może być wina samego rezystora?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
I WSZYSTKO JASNE
laser1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2010, 08:23   #13
dab36
ford::average
 
Avatar dab36
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Skąd: śląskie
Model: mondeo mk3/ RS pakiet
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2004
Postów: 108
Domyślnie Odp: po zapaleniu auta wlacza sie wentylator

takie coś jest normą przy samochodach wyposażonych w klimatyzacja, wentylator włącza się po to by zbić nadmiar ciśnienia w układzie klimatyzacji , a dokładnie by zbić ciśnienie czynnika w układzie wysokiego ciśnienia.... a gdy wentylator włącza się na drugi bieg to jest uszkodzony rezystor wentylatora ,co powoduje zadurzy wzrost ciśnienia w układzie klimatyzacji... pozdrawiam..
__________________
...w życiu piękne są tylko chwile...
dab36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 15:55   #14
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: po zapaleniu auta wlacza sie wentylator

Cytat:
Napisał dab36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
takie coś jest normą przy samochodach wyposażonych w klimatyzacja, wentylator włącza się po to by zbić nadmiar ciśnienia w układzie klimatyzacji , a dokładnie by zbić ciśnienie czynnika w układzie wysokiego ciśnienia.... a gdy wentylator włącza się na drugi bieg to jest uszkodzony rezystor wentylatora ,co powoduje zadurzy wzrost ciśnienia w układzie klimatyzacji... pozdrawiam..
eh... nie znam się na tym, wiem natomiast jedno, że podczas jazdy, mimo iż nawiew mam ustawiony na ciepło (pole czerwone) to klima potrafi mi się sama załączyć- nie mam zielonego pojęcia dlaczego. Mam nadzieje,że to nic poważnego.Pozdrawiam
Siwyxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2010, 12:59   #15
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: po zapaleniu auta wlacza sie wentylator

u mnie przy climatronicu Denso wentylator chodzi na 1 biegu po odpaleniu auta ( załancza sie juz po właczeniu zapłonu) a jak jest gorąco to wskakuje na 2 bieg. Zmieniałem sterownik i roznica była taka ze na tym 2 nie wlanczał sie na zaplonie tylko po odpaleniu silnika. Na obu sterownikach wiatrak chodzi nawet jak nawet jak jest ustawione na eco lub po wylaczeniu calej klimy. Silnik był naprawiany ( wymiana szczotek). Tak ma być czy oba sterowniki do banii a moze silnik źle naprawiony??
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.