Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2010, 21:43   #11
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: P0249 Elektromagnes zaworu B upustowego

na szczęście masz sterowanie podciśnieniowe turbiną więc z tego powodu błędów nie masz (u ciebie nie ma sterownika elektrycznego). pomyślę, poszukam i później odpiszę

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2010, 13:45   #12
bambucza
ford::average
 
Avatar bambucza
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: P0249 Elektromagnes zaworu B upustowego

A czy możliwe jest że samochód nie odpalił mi przez czujnik położenia wałka?? W tym momencie W ZAMROŻONYCH RAMKACH mam błąd p0018 ale jak bym uruchomił silnik to na pewno po jakimś czasie wyskoczyłby błąd p0118 i z tego co pamiętam to od baaardzo dawna one były ale tylko w zamrożonych ramkach. Zadaję to pytanie ponieważ przeczytałem ten post [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i mnie to zastanowiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bambucza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2010, 14:10   #13
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: P0249 Elektromagnes zaworu B upustowego

wypadało by sprawdzić jaki jest kolor czujnika wałka rozrządu. jeśli jest czarny to należy wymienić na szary. czarny wcześniej czy później i tak będzie przyczyną kłopotów. dla pewności wymontuj też czujnik położenia wału korbowego i sprawdź czy nie są do niego "przyklejone" opiłki bo może to fałszować odczyt sygnału.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2010, 14:35   #14
bambucza
ford::average
 
Avatar bambucza
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: P0249 Elektromagnes zaworu B upustowego

ahaaa ok, tylko niestety będę mógł to sprawdzić dopiero pojutrze więc na ten temat odezwę się "prawdopodobnie" w sobotę
bambucza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2010, 10:23   #15
bambucza
ford::average
 
Avatar bambucza
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: P0249 Elektromagnes zaworu B upustowego

Chyba nic nie będzie z moich prób, jednak co partyzantka na ulicy to partyzantka. Będę chyba ZMUSZONY zlawetować samochód do jakiegoś warsztatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. najlepsze jest to że nigdy nie byłem w żadnym warsztacie jako klient hehe. Drugi raz rozładowałem akumulator próbami uruchomienia i wyczerpałem wszystkie swoje pomysły a Tym bardziej nie mam warunków pod domem.
bambucza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 09:26   #16
bambucza
ford::average
 
Avatar bambucza
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: P0249 Elektromagnes zaworu B upustowego

Przywiozłem sobie w końcu narzędzia, więc jest tak:
czujnik POŁOŻENIA WAŁKA ROZRZĄDU jest koloru czarnego, wykręciłem go przeczyściłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kodów błędów brak
rozładowałem znowu akumulator próbami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nooo i wodzik od sterownika podciśnieniowego turbosprężarki powinien podobno chodzić bardzo delikatnie (PODOBNO) bo nie jestem pewny, ale do sedna chodzi ciężko i czuć opory przy przesuwaniu.
Szukałem również czujnika wału korbowego, podobno jest on umieszczony gdzieś na skrzyni biegów zaraz pod turbosprężarką, ja go nie znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bambucza ; 14-12-2010 o 09:28
bambucza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 09:53   #17
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: P0249 Elektromagnes zaworu B upustowego

Cytat:
Napisał bambucza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czujnik POŁOŻENIA WAŁKA ROZRZĄDU jest koloru czarnego
na początek wymień go w ciemno na szary bo jeśli nie w tej chwili to i tak będą z nim problemy - koszt ok. 90 zł a czyszczenie starego raczej nic nie daje a wymiana na nowy w twojej sytuacji może coś da w temacie rozruchu.
Cytat:
Napisał bambucza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chodzi ciężko i czuć opory przy przesuwaniu.
temat o montażu i demontażu turbiny [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub office 2007 (docx) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pod starego offica (doc) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał bambucza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukałem również czujnika wału korbowego
jak jest przykręcona obudowa skrzyni do bloku to czujnik jest na górnej krawędzi obudowy sprzęgła od tyłu, przy narożniku bloku silnika. na zdjęciu w żółtym kółku jest czujnik, żółta strzałka to pompa VACUUM (podciśnienia) a czerwona kropka to przód auta

A jak tam we Wrocku. poprawili w tym sezonie drogi? dawno nie byłem. ostatnio na wiosnę
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg silnik od strony koła zamachowego.jpg (65.4 KB, 37 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 14-12-2010 o 10:12
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 10:55   #18
bambucza
ford::average
 
Avatar bambucza
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: P0249 Elektromagnes zaworu B upustowego

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jak tam we Wrocku. poprawili w tym sezonie drogi? dawno nie byłem. ostatnio na wiosnę
Jeszcze raz dziękuje za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. drogi we wrocławiu troszeczkę się poprawiły ale jeżdżąc codziennie na lotnisko radziłbym uważać bo kończą tam obwodnicę i co chwilę jest zmiana organizacji ruchu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nooo i przy tej samej ulicy mamy chyba jedyne RONDO na które wjeżdża się z drogi podporządkowanej i również zjeżdżając z tego też ronda trzeba też ustąpić pierwszeństwa, prawdziwy ewenement Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zaraz pojadę po ten czujnik, akumulator właśnie mi się ładuje, jak przyjadę ze sklepu to powalczę z tym czujnikiem wału korbowego. Jeżeli to będzie czujnik położenia wałka rozrządu to będę wtedy uszczęśliwiony bo przynajmniej uruchomię samochód i będę mógł sobie sam na spokojnie zrobić (wykręcić) turbosprężarkę na jednostce bo tam mam do tego narzędzia i warunki, mam nadzieję że się uda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bambucza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 18:10   #19
marek55
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2010
Skąd: Wrocław
Model: mondeo3
Silnik: TDCI 2.0 130km
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: P0249 Elektromagnes zaworu B upustowego

Witam.
Miałem niedawno czyszczoną turbosprężarkę przez mechanika, podczas odkręcania śrub mocujących element z łopatkami, urwał wszystkie trzy śrubki.
Musisz bardzo uważać, są cienkie, delikatne, zrobione z jakiegoś stopu którego nie przyciąga magnes. Zresztą, wszystkie elementy są nie magnetyczne jak Ci wpadnie gdzieś głęboko to nie wyciągniesz magnesem i trzeba poczekać aż turbina całkowicie wystygnie. POWODZENIA.
marek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 19:14   #20
bambucza
ford::average
 
Avatar bambucza
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: P0249 Elektromagnes zaworu B upustowego

Już się poddałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ani to czujnik położenia wałka rozrządu ani wała korbowego ani EGR bo ten też sprawdziłem odłączając go żeby powietrze doszło. Przypomniałem sobie że przez posiadane konto w banku posiadam również asisstans i zawiozłem dzisiaj samochód do pana Tomka na Dmowskiego, zobaczymy co on powie tzn ile ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a ja później napiszę co tam bolało mojego mondka i czy turbina dobra czy do czyszczenia czy do regeneracji.
bambucza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.