Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2010, 19:15   #21
jan W
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2008
Skąd: sosnowiec
Model: MK III Ghia
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: Nie odpala odrazu

spróbuj odkręcić klemy z akumulatora i je wyczyść

jan W jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 21:35   #22
vania
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK3 Kombi GHIA
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie odpala

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w przypadku słabego aku przy przekręceniu kluczyka wskazówki na blacie wychylają się na maxa i wracają do zera
Witam, podłącze się do tematu, bo kolega wskazał objaw który pojawia się u mnie, rano jak odpalam - nie pali od razu ale łapie przy drugim obrocie rozrusznika, podczas odpalania wskazówki wychylają się na maksa, a dodatkowo włącza i wyłącza się centralny, w ciągu dnia jak wyłączam i odpalam samochód nie ma takiego objawu. Pojechałam do mechanika żeby sprawdził akumulator i stwierdził że jest ok, wymieniłem świece, a teraz koleś twierdzi że muszę wymienić jeszcze regulator napięcia przy alternatorze. Nie wiem czy może to być wina regulatora czy może faktycznie jeszcze raz sprawdzić akumulator. Proszę o jakoś radę.
vania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 22:02   #23
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Nie odpala odrazu

Hmm... to raczej nie będą świeczki, a skoro odpala za drugim razem to akumulator też nie. Dziwna sprawa, nie przypominam sobie tutaj podobnego zdarzenia.
Odnośnie świeczek chciałbym wykluczyć jedną rzecz...
Jak przekręcisz kluczyk na pozycje przed zapłonem to poczekaj z 20sekund zanim odpalisz i napisz czy pomogło czy też nie odpalił tylko dopiero za drugim razem.
Wygląda mi to na jakiś problem w kompie, jakieś zwarcie, sam nie wiem.

Rozumiem że za pierwszym razem rozrusznik ani drgnie i nie ma żadnego cykania ?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 22:42   #24
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Nie odpala odrazu

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm... to raczej nie będą świeczki, a skoro odpala za drugim razem to akumulator też nie.
aku nie wykluczaj skoro nie jesteś pewien, rok temu przy wyjściu aku też tak miałem z odpalaniem, raz od razu raz za 2 razem bądź w ogóle jak już zdychał zupełnie,
jak Kolega ma możliwość niech podepnie inny aku o zbliżonych parametrach nawet lekko mocniejszy i zobaczy czy będzie działo się to samo, ewentualnie sprawdź czy klema jest dobrze dokręcona

Ostatnio edytowane przez maestro06 ; 01-12-2010 o 09:52
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 00:19   #25
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Nie odpala odrazu

W sumie racja, niech sprawdzi z innym akumulatorem.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 16:45   #26
moti88
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Nie odpala odrazu

srebnastrzala, zgadza sie ani drknie cisza i tak dopiero po srednio po 4 razie zaskakuje i odrazu odpala
akumulator dopiero w piatek sprawdze bo sam nie mam mozliwosci no i sprawdze czy jakis przewod na lini stacyjka rozrusznik nie szfankuje...
dzis przykladowo odpalilem po nocy rano za 4 razem.... potem postal 5 h i odpalil za pierwszym znowu postal okolo 35 minut i za drugim razem zaczal krecic
moti88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 17:02   #27
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Nie odpala odrazu

Jak nic nie wydumasz daj znać, będziemy myślećGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 23:29   #28
vania
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK3 Kombi GHIA
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie odpala odrazu

Witam, u mnie wyszło jednak, że to akumulator jest uszkodzony, nie padnięty, bo po nocy przy -14 C odpalił za drugim razem jak zwykle. Koleś podłączył aku pod komputer i stwierdził że wszystko jest ok, ładowanie też jest ok. przy odpalaniu też o dziwo normalnie się zachowywał, dopiero po załączaniu kolejnych urządzeń wyszło, że aku daje za niskie albo za wysokie napięcie, albo wcale i wtedy znowu zaczęły szaleć te zegary. Kupiłem nowy aku i na razie wszystko jest ok, poprzednie objawy znikły. Mam nadzieje że jutro rano się nie zdziwię.
vania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 19:16   #29
matti80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie odpala odrazu

Witam,
kolego motti88 mam dokladnie ten sam problem co opisujesz z takim samym modelem 2003 tdci 130km. Wszystko dokladnie tak jak ty w 100%. Zaczelo to sie juz u mnie zeszlej zimy i stwierdzilem ze na bank jest to aku i nawet nie sprawdzajac tamtego pojechalem i kupilem nowy. Jakiez bylo moje zdziwienie jak za kilka dni znow problem wrocil, zagotowalem sie i mowie chyba do d... aku, pojechalem na gwarancje. Ale facet nie miejscu w serwisie sprawdzil i mowi ze aku jest ok. Zglupialem. Ale wkoncu zaczelo sie robic cieplo i tak wiosne lato jesien przejezdzielem bo jak sam wiesz problem sie pojawia przy niskich temp. Znow nastala zima jakos kilka dni temu chce odpalic i znowu to samo czyli przekrecam na zaplon czekam i probuje krecic i nic wszystko gasnie i jest cisza zero podejmowania jakiejkolwiek proby zakrecenia przez rozrusznik. Fakt za ktoryms razem po trzymaniu kilka badz kilkanascie sekund na kreceniu nagle chwila moment i kreci, jak juz odpali wszystko dobrze dziala bo sie zastanawialem nad swieczkami ale tak by sie nie zachowywal raczej stwierdzilem. Tylko dziwne raz nie odpala w temp. w granicach 0 do -5 czyli taki lekki mroz, ale za to czasem potrafi odpalic za pierwszym razem przy -15 tak jak dzis rano. Wkoncu sie wkur. dzisiaj odstawilem do elektryka zobaczymy czy mu jutro odpali za pierwszym razem i co stwierdzi. Dam znac co dalej. Pozdro
matti80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 14:10   #30
matti80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie odpala odrazu

a wiec odebralem swojego mondka od elektryka, powiedzial ze wykryl slaba mase silnika poprawil tam jakies przewody skasowal 90zl i byc moze to bylo przyczyna ale glowy nie daje wiec musze obserwowac, oby to bylo to, ale swoja droga taka bzdura..hmm, i tyle na dzien dzisiejszy. Acha i powiedzial ze jak dwumasowka zaczyna sie odzywac to tam jakies opilki faktycznie moga sie dostawac i blokowac rozrusznik, a u mnie wlasnie od miesiaca tak zaczynam slyszec chyba ta dwumase..a wiadomo jaki to koszt sie szykuje..ehhh
matti80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.