Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2010, 14:47   #1
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Chwilowy brak mocy zaraz po odpaleniu

witam ponownie
nie wiem, może mam jakaś paranoję, może tak ma być ale już 2 razy miałem tak że chwilę pod odpaleniu jak chciałem przyśpieszać to auto jakby nie miało siły, ale dosłownie przez chwilę, po kilku sekundach już jest wszystko ok i idzie jak trzeba. ktoś miał takie coś? a może normalne i tak ma być?
pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 15-11-2010 o 14:53
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2010, 18:36   #2
jarbarek
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Puck
Model: Galaxy 2
Silnik: tdi 115 km
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy zaraz po odpaleniu

... to znowu ja. Miałem coś podobnego, zaraz po kupnie samochodu, w lutym. Wiele osób sugerowało mi,ze zawieszają się łopatki turbiny,gdyż po ponownym odpaleniu silnika (u mnie) wszystko wracało do normy. Jeździłem tak tydzień... i wstyd mi pisać, ale po owym tygodniu sprawdziłem poziom oleju silnika -BAGNET BYŁ SUCHY, a żadnych wycieków do dziś nie ma! - ja to się boję 'krakać', ale gdy dolałem oleju wszystko wróciło do normy, j
jarbarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2010, 18:54   #3
rici520
ford::advanced
 
Avatar rici520
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Galaxy MkII
Silnik: 2,3 benzyna+lpg
Rocznik: 2003
Postów: 221
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy zaraz po odpaleniu

Cytat:
Napisał jarbarek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeździłem tak tydzień... i wstyd mi pisać, ale po owym tygodniu sprawdziłem poziom oleju silnika -BAGNET BYŁ SUCHY
Dobrze,ze w koncu sprawdziles i nic sie nie stalo.Ale musialo nie byc jeszcze tragedii skoro auto nie zaczelo sygnalizowac niskiego cisnienia.
pozdrowieniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rici520 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2010, 19:09   #4
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy zaraz po odpaleniu

właśnie sprawdziłem olej
u mnie jest idealnie środkowy stan i od jego zalania na moje "oko" nic go nie ubyło ani nie przybyło (Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). ogólnie rzecz biorąc takie zachowywanie samochodu nie przeszkadza mi ale zaczyna mnie denerwować to wszystko bo wywaliłem jak na polskie - a w szczególności zamojskie warunki kupę kasy i co raz mam jakieś wątpliwości wobec niego.
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2010, 19:35   #5
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy zaraz po odpaleniu

W moim przypadku mam zmieniony rozrząd, olej i kpl. filtrów. Efekt żaden, jak przed tak po. Muli z rana niemiłosiernie. Jutro jak się pozbieram to będę czyścił "płuca". Jak to nic nie da to chyba jakiś zaworek na turbince - bo to takie odczucie jakby turbinka się budziła z kilkuminutowym opóźnieniem.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2010, 11:07   #6
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy zaraz po odpaleniu

witam ponowie
ja zauważyłem że u mnie ten problem pojawia się tylko wtedy gdy na zewnątrz jest zimno - tak już od 5 stopni w innym przypadku nie mam tak, ale zamierza wymienić filtr paliwa - myślę że to pomoże
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2010, 13:20   #7
revla
ford::beginner
 
Avatar revla
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 14-02-2009
Skąd: lodz
Model: mk2
Silnik: 1.9 tdi 115
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy zaraz po odpaleniu

moim zdaniem masz delikatnie nieszczelny uklad podcisnienia, po dluzszum postoju podcisnienie ze ziornika podcisnienia ginie i potrzeujesz tej chwili po odpaleniu az pompka nabije je znowu.
revla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2010, 16:51   #8
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy zaraz po odpaleniu

Cytat:
Napisał revla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moim zdaniem masz delikatnie nieszczelny układ podciśnienia, po dłuższym postoju podciśnienie ze zbiornika podciśnienia ginie i potrzebujesz tej chwili po odpaleniu aż pompka nabije je znowu.
oki dzięki za informację - ale poproszę o coś więcej - jak to sprawdzić? i czy droga to zabawa? pozdrawiam
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2010, 13:48   #9
revla
ford::beginner
 
Avatar revla
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 14-02-2009
Skąd: lodz
Model: mk2
Silnik: 1.9 tdi 115
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy zaraz po odpaleniu

zbiornik podcisnienia to taka czarna plastikowa banka, jak zdejmiesz pokrywe silnika to jest ona od razu widoczna, po prostu po dluzszym postoju zdejmij z niej wezyk, zatkaj czyms, odpal i sie przejedz, zobaczysz roznice, pozatym po postoju /dlugim/ jak bedziesz ten wezyk z niej zciagal , to jeslu ten uklad masz szcelny to powinno syknac, mozliwe ze dzwignia lopatek jest juz troche zamulona i rosza z opoznieniem, mozesz tez psyknac w nia wd40 i rozruszac troche.
revla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2010, 16:12   #10
sylmar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2010
Skąd: LHR
Model: Galaxy
Silnik: 1.9tdi 115 AUY
Rocznik: 2000
Postów: 17
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy zaraz po odpaleniu

Witam, mam pytanie, kiedy to nastąpiło jak było jeszcze ciepło (na +) czy jak już był mróz?
Ja miałem coś podobnego gdy była zima (tydzień po kupnie galaktyki) jak tylko odpaliłem musiałem trochę poczekać aby autko miało zryw, po minucie czy dwóch było ok. Postawiłem na turbinę wyjeździłem ze trzy zbiorniki paliwa orlen verva lub podobnego z innych firm i wysokie obroty silnika, chodziło mi o to aby oczyścić turbinkę.
I udało się problem minął.
sylmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.