Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2010, 11:08   #2121
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Poczytaj, to może będziesz manualny, na tyle, żeby sprawdzić czy masz sygnal z satelit. Jak nie to najprawdopodobniej uszkodzona antena gps. Albo kupujesz nową oryginalną (ale nie w ASO), albo na allegro za 50zł i montujesz w innym miejscu niż dach.

smook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2010, 14:15   #2122
an401
ford::average
 
Avatar an401
 
Zarejestrowany: 23-04-2009
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo III ,MondeoIV
Silnik: 2.0TDCI , 2.0TDCI
Rocznik: 2006 , 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Jak brak sygnału gps ( widoczna jest na wyświetlaczu ikonka) to mi pomogło wymiana stopki antenu gps i jest ok

Ostatnio edytowane przez an401 ; 19-11-2010 o 15:07
an401 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2010, 14:37   #2123
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał an401 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam navi denso panel dotykowy z nową mapą, niby cos tam szuka - nawet znajduje.
Ale nie moze zlokalizowąc moje położenia.



Jak brak sygnału gps ( widoczna jest na wyświetlaczu ikonka) to mi pomogło wymiana stopki antenu gps i jest ok
Taaaa....za 250zł

Wystarczy zamiennik, na allegro za 50 zł, rodzaj wtyczki znajdziesz w tym wątku, trzeba się trochę wysilić i poszukać.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2010, 15:04   #2124
an401
ford::average
 
Avatar an401
 
Zarejestrowany: 23-04-2009
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo III ,MondeoIV
Silnik: 2.0TDCI , 2.0TDCI
Rocznik: 2006 , 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taaaa....za 250zł

Wystarczy zamiennik, na allegro za 50 zł, rodzaj wtyczki znajdziesz w tym wątku, trzeba się trochę wysilić i poszukać.
Drogo fakt 208zł i 5min a o zamienniku też myslałem
an401 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2010, 17:19   #2125
siteman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-02-2008
Skąd: GDAŃSK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 242
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taaaa....za 250zł

Wystarczy zamiennik, na allegro za 50 zł, rodzaj wtyczki znajdziesz w tym wątku, trzeba się trochę wysilić i poszukać.
oryginał drogi fakt, ale niebo lepszy od zamiennika. Jeździłem rok na zamienniku i w końcu kupiłem oryginał.
1.antenę zamienną trzeba gdzieś schować (i to ogranicza jej skuteczność) im bardziej chcemy ją zakamuflować, tym gorsze rezultaty.Jednak jak coś jest na dachu, to działa optymalnie.
2.można wywalić ją na zewnątrz ( ma magnez) trzeba jednak pamiętać o zdejmowaniu jej podczas wjazdu do myjni ( ja nie ściągałem i mam porysowany dach)
3.w stopce jest nie tylko antena GPS, ale także elementy od UKF (zazwyczaj wcześniej czy później po śmierci anteny GPS odczujemy utratę skuteczności anteny UKF)
Ściągać za wszelką cenę bat od GPS przed wjazdem na myjnię!!! Ja w ten sposób załatwiłem/uśmierciłem swoją stopę.

Cytat:
Napisał marekbarczak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
mam kłopot

mam navi denso panel dotykowy z nową mapą, niby cos tam szuka - nawet znajduje.
Ale nie moze zlokalizowąc moje położenia. Nie bardzo jest manualny do takich spraw, możecie polecić kogoś jakąś firmę itd w okolicach POZNANIA

Pozdrawiam
Najlepsza firma jest właśnie TU !!! czytaj a znajdziesz odpowiedź na wile pytańGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez siteman ; 19-11-2010 o 17:24
siteman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 10:30   #2126
darekchojnowski
ford::amateur
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI - DENSO
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

WITAM wszystkich. Ostatnio zachciało mi się bawić w menu serwisowym DENSO no i oczywiście zabawa skończyła się wykasowaniem softu tak to jest jak człowiek nie zna angielskiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po przeczytaniu forum i dużej pomocy 12345mario i gabi z Wrocławia która mi nawet przesłała swoją płytkę nic nie działało i już traciłem nadzieję, po wypaleniu 21 płyt i w nero i w różnych prędkościach i na różnych komputerach. Pewnego popołudnia wszedłem w jakieś brytyjskie forum forda nawet nie wiem jakim cudem ściągnąłem plik update i nagrałem do z prędkością 1x w IMG BURN na płycie DVD+R i stał się cud zadziałało. Ale żeby było ciekawiej pliki wypalane z polskiego forum nie wiem czemu nie chciały działać a zajmowały dokładnie tyle samo miejsca co do bajta.
POZDRAWIAM DAREK z Warszawy
PS. W razie czego piszcie na PW
darekchojnowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 11:07   #2127
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Darek, powiem/napiszę tak. Dałeś radę sam i chwała Ci za to. Nie pomógł mój soft wysłany na maila, nie pomogła działająca płyta softu od Gabi. Moja pomoc ograniczyła się w takim razie na podtrzymywaniu Ciebie na duchu, że dasz na pewno radę, no i nieco merytoryczna. Podejrzewam, że kilka godzin na komórce spędziliśmy gadając o Twoim problemie. Cieszę się, że kolejnej osobie w jakiś sposób mogłem pomóc, choć nie do końca. A już byłeś bliski kupowania/ szukania nowego napędu DVD-Denso, odwiodłem Cię od tego i mówiłem walcz i omijaj szerokim łukiem ASO.
Pozdrowionka, 12345mario.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 23:09   #2128
hellrazor
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 19-10-2009
Skąd: Gryfino
Model: focus mk2 FL / fiesta mk7 titanium x
Silnik: 1.6 benzyna / 1.0 benzyna ecoboost
Rocznik: 2010 / 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

witam,
problem, który mnie nurtuje to najprawdopodobniej czytnik map DVD w bagażniku. mianowicie po włączeniu navi informuje mnie, że płyta włożona do napędu nie jest płytą dvd z mapami, choć czasami załapie (ale widzi auto na północy Niemiec). nadmienie, że posiadam oryginał dvd dodany fabrycznie mondeo 2004r. Mondka kupiłem używanego więc nie wiem jak było wcześniej. czyszczenie płyty (nie jest porysowana) i soczewki lasera nie przyniosło rezultatu. po zdjęciu panela czołowego czytnika widać, że laser świeci. co to może być? proszę o pomoc
hellrazor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 07:25   #2129
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Moim zdaniem albo masz płytkę z Europą Zachodnią, na której nie ma Polski, albo problem z anteną (przekreślony satelita na ekranie) i system nie lokalizuje Twojej pozycji.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 21:07   #2130
jack66
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-09-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam wszystkich!
Jestem posiadaczem mondeo z nawigacją denso i mam problem z wgraniem najnowszego softu. Wypaliłem płytę CD RW, na płycie nie ma błędów (tak twierdzi program do wypalania płyt). Po włożeniu do napędu serwisowego nic się nie dzieje pomimo ustawionej opcji Auto Update. Trochę obawiam się ustawić ręczny update, bo nie jestem na 100% pewny płyty. Proszę ewentualnie kogoś z Wrocławia lub okolic o praktyczną pomoc. Z góry dziękuję.
jack66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.