Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2010, 23:00   #1371
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał loktel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Mam problem z dogrzewacze w Galaxy 2005r.Jest tam model D5Z-f.Podłączyłem na krutko czujnik na podszybiu i są takie objawy.Włącza się dmuchawa w dogrzewaczu i nic poza tym .Acha jeszcze jakies 2min chodzi po wyłączeniu zapłonu chodzi..Jak podłczam na krutko pompke z drugiego pinu przy kostce plusem to napompuje paliwa i cos tam zaczyna grzać.
Doszedłem do tego.
-Pompka wody sprawna (wymieniłem szczotki)
-Pompka paliwa cyka ale na krutko
-Wentylator w dogrzewaczu dmucha
-Świeca grzeje
-VAG nie pokazuje błędów
Moje pytanie co może być przyczyną ze napięcie nie dochodzi do pompki
Prosze o pomoc Pozdrawiam
Sprawdź czy pompka jest sprawna i sie odzywa. Wypnij gniazdo z dogrzewacza podając napiecie w gnieździe / czyli tym elemencie co wisi na kablach z progu, a nie siedzi w blasze piecyka /, na pin nr 4 i masę.
Jak 'pyka' to padniety jest sterownik w D5ZF, chociaż jak piszesz nie pokazuje błędów.
Pozdr.


Ostatnio edytowane przez Stefano ; 08-11-2010 o 23:07
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 17:38   #1372
hoohoos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2010
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Czy klimatronik jest jakoś powiązany z dogrzewaczem? Tzn czy trzeba np włączyć nawiew na najwyższę temperature HI oraz załączyć nawiew na tył?
hoohoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 18:26   #1373
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Z dogrzewaczem klimatronik nic nie ma wspólnego, ale przy opcji jako ogrzewanie postojowe tak i to bardzo.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 18:57   #1374
l_kisiel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: GALAXY [MK2]
Silnik: 1,9 TDI 115
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam wszystkich mam problem ze swoim piecykiem D5WZ i sterowanie webasto w środku. Otóż sprawdzany był w serwisie na stole podając mu olej zapala za każdym razem zamontowali na auto i raz odpalił a raz nie. Sprawdzali pompę oleju podaje według katalogu pompka wodna też działa piecyk kręci ale nie odpala idzie z tłumika tylko siwy dym. i tu pytanie do STEFANO czy może być to spowodowane sitkiem bo świece też sprawdzali i grzeje.? Zamówili sitko i mówią że to ostatnia rzecz jaką mogą wymienić bo wszystkie inne są dobre.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.((
l_kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 20:33   #1375
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Jesli był w serwisie to powinni na poczatku, wręcz natychamiast wymienić sitko, aby wyeliminować tą opcję, przynajmniej ja tak robię...Pózniej powinno się zmierzyć ile Amper pradu pobiera świeca przy rozruchu pieca, powinna brać ponad 10 A, bo mam takie przypadki, ze niby świeczka jest dobra, ale za słabo grzeje i raz odpali a raz nie odpala w aucie. Sprawdż tez drożność rury ssacej, a szczególnie czy tłumik nie jest zawalony niespalonym pliwem. Zdemij tlumik i odpal piecyk bez niego.
Czy przemyli i przedmuchali komorę spalania??
Pozdrowienia.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 03:26   #1376
loktel
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź czy pompka jest sprawna i sie odzywa. Wypnij gniazdo z dogrzewacza podając napiecie w gnieździe / czyli tym elemencie co wisi na kablach z progu, a nie siedzi w blasze piecyka /, na pin nr 4 i masę.
Jak 'pyka' to padniety jest sterownik w D5ZF, chociaż jak piszesz nie pokazuje błędów.
Pozdr.
WITAM STEFANO
Podłączyłem vaga i pokazuje 1410 taj jakby sie pompka wody krzaczyła.No i trochę kopci ale to przez test może zaduzo jej ropki do pompy napukłem.Wkazdym razie jest już sukces pompka paliwa zadziałała.Ale jak niemam pojęcia.Możę przezto ze rozłaczalismy instalacje i cos mogło byc zasniedziałe.W kazdy bądz razie chodzi ale bardzo krótko i wywala błąd 1410.Awiec sprawdze jutro pompke elek.wody moze szczotki niewytrzymały.Chyba ze macie jakieś inne sugestie bo zimno zbliza sie szybkimi krokami
loktel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 11:47   #1377
nasu
ford::average
 
Avatar nasu
 
Zarejestrowany: 03-06-2010
Model: MK2 Tiptronic
Silnik: 1.9TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 68
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

U mnie wywalało przegrzanie na wolnych obrotach jak trzymałem na 2000rpm to był obieg i grzał. Pompkę słychać jak dotknąć to czuć jak działa. Wczoraj robiłem szczotki dzisiaj testowałem ponad 1h i jest OK żadnego dymu błędów. Na wejściu i wyjściu taka sama temperatura czujnik płomienia ponad 250C
Mam pytanie czy kabelki lepiej ciągnąć z progu, czy można gdzieś się wpiąć przy głównej skrzynce przy przeróbce na postojowe. I dalej nie mam koncepcji jak podłączyć pompkę i co steruje pompką?
nasu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 17:42   #1378
adiee
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: ELB.
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam od pewnego czasu mój dogrzewacz przy uruchomieniu strasznie kopci, zrobiłem sobie przełącznik 3 pozycyjny jak wyłączę go i ponownie włączę to czasem uruchomi się normalnie i już nie kopci czym spowodowane jest takie zachowanie dogrzewacza?
adiee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 20:33   #1379
Pawel Sleper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Corby/Zamosc
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDII
Rocznik: 1998
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam.
Może ktoś wie ile paliwa powinna podawać pompka dogrzewacza(jaką ma wydajność).Wydaje mi się że z moją jest cos nie tak. Wiem że dziala na zasadzie impulsów. Jak podaje jej impulsami napięcie to ona jakoś tak "pluje" tym paliwem dosloenie kilka kropel.
Pawel Sleper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 20:38   #1380
nasu
ford::average
 
Avatar nasu
 
Zarejestrowany: 03-06-2010
Model: MK2 Tiptronic
Silnik: 1.9TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 68
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

D4W
max. 7,5 cm3 /90s
min. 6,5 cm3 /90s
D5W
max. 8,5 cm3 /90s
min. 7,5 cm3 /90s
B4W
max. 10,6 cm3 /90s
min. 9,5 cm3 /90s
B5W
max. 12,1 cm3 /90s
min. 10,9 cm3 /90s
nasu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.