Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2010, 18:05   #11
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Amatorka przy wymianie fotela

A ja mam odwrotne doświadczenia z ASO. Spectrum w Białymstoku, tylko z jednej rzeczy nie jestem zadowolony, z cen ale to wiadomo że zawsze chciało by się taniejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam

__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 18:41   #12
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Amatorka przy wymianie fotela

Ja mam za to swietne doswiadczenia z serwisem mercedesa z racji tego, ze takie auta mamy w firmie tylko, ze w niemczech i niech drzwi scisna te serwisy bo to jakas masakra jest. Moglbym napisac taka litanie na ich temat, ze szkoda slow, chociazby nawet ostatnio, mowili, ze beda potrzebowac dwa dni na naprawe kliku rzeczy z czego przez te dwa dni zrobili tylko 3 najprostsze i najlatwiejsze do naprawy, reszte nie zrobili bo jak stwierdzili "nie mieli czasu, a poza tym to jest juz stare auto" no no, ma cale 6 lat. Stare, bo najlepiej to przyjezdzac na przeglady serwisowe i wymiane oleju, narobic sie nic, a skasowac jak za zboze - taka prawda.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2010, 08:59   #13
Asco
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2009
Skąd: Gdynia
Model: Fiesta Mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: Amatorka przy wymianie fotela

Nie pisałem wcześniej o przeprowadzonej akcji serwisowej bo chciałem troszkę pojeździć Mondkiem żeby za wcześnie nie pochwalić.

Generalnie spędziłem w ASO cały dzień. Dobrze, że tym razem zostałem na miejscu bo po drodze obsługujący mnie doradca serwisowy miał kilka pytań i gdybym wyskoczył na miasto jak to zwykle wcześniej robiłem, to pewnie część usterek nie zostałaby naprawiona.

Primo: fotel. Wymienili cały stelaż (siedzisko z oparciem) i skrzypienie ustało jak ręką odjął. Po odbiorze miałem okazję przegonić auto po indiańskich ścieżkach Warmii (były dziury, koleiny, szuter i kocie łby) i aż w uszy kłuła cisza w aucie.

Secundo: cała reszta. Komora silnika wypucowana, naklejki nalepione tylko pytanie: dlaczego dopiero teraz, po kilku moich telefonach i osobistej wizyty w ASO? Mieli co prawda wyczyścić brudny dywanik i wykładzinę w okolicy fotela (przy poprzedniej wizycie obsmarowali białym smarowidłem wszystko dookoła) ale już nie miałem sił żeby przyczepić się do tego detalu.

Tertio: niespodzianka po odbiorze. Po odebraniu auta wyskoczyłem do centrum Elbląga żeby w razie co móc wrócić na poprawkę. Zapeszyłem bo okazało się, że po zmontowaniu fotela źle założyli mi zapięcie pasa bezpieczeństwa (tzn. czerwonym klawiszem w stronę kierowcy). Przy okazji na prostym odcinku obwodnicy zauważyłem, że auto skręca w prawo przy wyprostowanej kierownicy (i to tak, że po 100 m zjeżdżałem na drugi pas). Wspomniałem o tym kiedy wróciłem do salonu ale usłyszałem, że nie mają miejsc na podnośnikach i nie wiadomo czy da się to zrobić.

Na szczęście dla wszystkich podnośnik szybko się znalazł i chłopaki ustawili pełną geometrię kół. W sumie to niezłe jaja bo prawdopodobnie przy wrześniowym serwisie przy wymianie drążka nie ustawili ani geometrii ani zbieżności. Nie jeździłem akurat w dłuższe trasy więc mocno tego nie odczułem ale rzeczywiście auto "rwało" na zakrętach i koło kierownicy nie wracało do normalnej pozycji przy manewrowaniu w wąskich uliczkach i na parkingach.

Parafrazując Tomasza Lisa: skąd ci biedni kur** ludzie mają to wiedzieć skoro ja sam tego nie wiem. Co ma powiedzieć kobieta, która dolewa tylko paliwa i płyn do spryskiwaczy i jeździ regularnie serwisować auto w ASO? Że samochód za 100 tys PLN jest trupem po 3-4 latach bo w ASO pracują niedouczeni amatorzy? Dokładnie zdaję sobie sprawę, że cholernie ciężko teraz o dobrego pracownika bo sam mam wątpliwą przyjemność być po stronie pracodawcy ale to jest już sprawa wewnętrzna ASO żeby takie kwiatki jak w moim przypadku się nie zdarzały. Mówiąc krótko: ziemniakami handlować a nie autami.

Już prawie zapomniałem, że obiecałem opisać moje wrażenia z serwisu ale wczoraj zadzwoniła miła pani z Ford Gołębiewski i pytała uroczym głosem czy jestem zadowolony z ich serwisu. Oczywiście potwierdziłem bo na początku przyszłego roku znów wymiana oleju a nie chciałbym paść ofiarą sabotażu mechaników...
Asco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2010, 11:41   #14
Kacmar
ford::average
 
Avatar Kacmar
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.0 benz.
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Amatorka przy wymianie fotela

Cytat:
Napisał Asco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już prawie zapomniałem, że obiecałem opisać moje wrażenia z serwisu ale wczoraj zadzwoniła miła pani z Ford Gołębiewski i pytała uroczym głosem czy jestem zadowolony z ich serwisu. Oczywiście potwierdziłem bo na początku przyszłego roku znów wymiana oleju a nie chciałbym paść ofiarą sabotażu mechaników...
Ręce opadają, i potem chcesz aby jakość usług sie poprawiła ? Jak się obawiasz to zmień serwis a nie narzekaj na forum na nich a potem chwalisz ich.
Kacmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2010, 12:29   #15
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Amatorka przy wymianie fotela

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój skrzypiący fotel naprawiali w Ursyn Car i dla odmiany wykładzinę uwalali ciemno czerwonym smarem.
Mi tam źle ustawili xenony i połamali obudowę filtra powietrza. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2010, 17:35   #16
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Amatorka przy wymianie fotela

Tak się zastanawiam, czy istnieje serwis który naprawi coś, nie niszcząc przy okazji innej rzeczy. W sumie to dobrze że mam już stare auto i większość rzeczy naprawiam sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 08:20   #17
Asco
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2009
Skąd: Gdynia
Model: Fiesta Mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: Amatorka przy wymianie fotela

Kolego Kacmar ja nigdzie nie napisałem, że ich chwalę lub, że jestem w 100% zadowolony z serwisu. Po prostu babce pytającej czy po ostatnim serwisie wszystko OK odpowiedziałem, że generalnie tak i mam nadzieję, że więcej nie będę zmuszany do wielokrotnych wizyt w błahej sprawie.

Zmienić serwis? Jakoś mi się przypomina coś a'la "na Bemowo aż będę jeździł a u was nie kupię" (nie mam dobrej pamięci do cytatów). Jak trochę pomyślisz to może dojdziesz do podobnych wniosków co ja, że nie możesz obrazić się na cały świat. Faktem jest, że zewsząd otacza nas kołtuństwo ale ja nie pójdę na wojnę z salonem Forda bo najzwyczajniej w świecie cenię moje zdrowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Asco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 08:59   #18
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Amatorka przy wymianie fotela

i właśnie dlatego rozpuściłem wici po znajomych w Wawie by "znaleźć" kogoś, kto zna kogoś...i udało się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz mam mechanika w ASO z "poręczenia" innego, u którego zostawiłem parę złotych za wymianę tarcz w mondeo i remont seja...no cóż, nie ma nic za darmo ale będąc zmuszonym do korzystania z ASO wolę to robić via "znajomego", który przynajmniej będzie się starał i w przeciwieństwie do standardowego niedbalstwa w ASO - które u mnie skończyło się np uszkodzeniem obudowy filtra powietrza, nie do końca spuszczonym olejem przy przeglądzie, mogę liczyć, że tak podstawowe prace przy przeglądzie, zostaną wykonane sumiennie..
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 12:27   #19
mir200
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: lubelskie
Model: MK 4 Tit X kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Odp: Amatorka przy wymianie fotela

Koledzy, a możecie mi zdradzić dlaczego "musicie" serwisować swoje Mondki. Przecież wiadomo że ASO kaszani wszystko. U mnie łatwiej jest sprzedać samochód który np jeździł kilka lat w mieście, jest od znajomego itp niż auto nieznane z "pełną" książką serwisową z ASO- wg mnie powinno to działać niestety na niekorzyść sprzedającegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mir200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 12:48   #20
Asco
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2009
Skąd: Gdynia
Model: Fiesta Mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: Amatorka przy wymianie fotela

Kolego mir200 na przykład z tej prostej przyczyny, że utracę gwarancję jeżeli nie będę serwisował nowego samochodu w ASO? Ja już w ramach gwarancji wymieniłem drążek, fotel i zapalniczkę. Licho nie śpi.
Asco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.