Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2010, 10:58   #1
UNKNOWN19
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-11-2010
Skąd: Świdwin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Auto nie jeździ od miesiąca, nie wiem co jest przyczyną!

Jestem wlascicielem mondeo od 2 lat, i przez 1,5 roku bylem bardzo zadowolony, super dynamika umiarkowane spalanie no i spora przestrzen! Jakies 6 miesiecy temu mialem problem z wtryskami, oddalem je do regeneracji <koszt 2 tys.> i auto zaczelo spowrotem dobrze jezdzic jakis miesiac temu odmowilo posluszenctwa tzn gaslo podczas jazdy tzn przejechalem kilkaset metrow i auto gaslo czekalem chwile odpalalem i znowu kilkaset metrow i znowu to samo az przestalo palic! Oddalem auto do wyspecjalizowanego zakladu diesel service niby renomowany bo czytalem gdzies o nim na jakims forum i byl polecany. Okazalo sie ze to niby pompa cisnieniowa ale jak pan zawolal 5 tys za nowa to postanowilem zabrac auto stamtad i kupic uzywke duzo taniej! Wczesniej jednak wymontowalem pompe ze znajomym i ja spradzilem wydawalo sie ze jest ok wiec dalem auto do innego serisu rowniez diesel service, tam powiedzieli ze to nie pompa i ze znajda usterke!!!minely 3 tygodnie w aucie zostal wymieniony komputer sprawdzony katalizator oddane jeszcze raz wtryski do regeneracji <gwarancja> niby bledy zostaly usuniete a mimo to auto znowu nie odpala!!! gdzies w miedzy czasie udalo im sie odpalic auto ale pochodzilo pare minut i znowu nie dziala!!!Koszty sa ogromne auto aktualnie stoi pod domem i nie jezdzi moze ktos mial takie nietypowe problemy prosze o porade. Zapomnialem dodac auto ma ok 200 tys km przebiegu!Wtryski sa juz niby sprawne pompa tez! Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez UNKNOWN19 ; 01-11-2010 o 11:00
UNKNOWN19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 11:08   #2
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Auto nie jeździ od miesiąca, nie wiem co jest przyczyną!

Jakie błędy wywalił komputer?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 12:21   #3
rabbit_tomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: Auto nie jeździ od miesiąca, nie wiem co jest przyczyną!

kolego to witaj w klubie moje mondeo tez wczoraj odmówiło posłuszeństwa :/ zapalić nie chce i tylko sprężynka się świeci. pisałem o tym w inny temacie i nikt do tej pory nie odpowiedział :/ u mnie wiadoma przyczyna jest błąd na obwodzie czujnika położenia wału korbowego wiec może i ty tez zobacz te czujnik uprzykrzający życie!! bo wcześniej tez miałem przypadłość ze samochód jechał i gasł i to był ten czujnik :/
rabbit_tomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 12:25   #4
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Auto nie jeździ od miesiąca, nie wiem co jest przyczyną!

właśnie miałem napisać to co przedmówca ,czyli czujnik położenia wałka rozrządu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 15:42   #5
makten
ford::average
 
Avatar makten
 
Imię: rts
Zarejestrowany: 06-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Auto nie jeździ od miesiąca, nie wiem co jest przyczyną!

ale chyba czujnik położenia wału korbowego to co innego niż czujnik wałka rozrządu.
makten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 15:43   #6
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Auto nie jeździ od miesiąca, nie wiem co jest przyczyną!

dokładnie, tylko autor tematu nie wysilił się zbytnio i nie poszukał na forum i niestety przepłacił, a spece do których trafił po raz kolejny udowodnili, że dobrego i uzciwego mechanika ze świeczką szukać...
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 17:42   #7
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Auto nie jeździ od miesiąca, nie wiem co jest przyczyną!

na wszelki wypadek wypadało by wymienić obydwa czujniki zaczynając od czujnika położenia wałka rozrządu (i tak wypada go wymienić bo pewnie jest czarny czyli wadliwy) jeśli to nie pomoże to czujnik wału korbowego należy wyjąć i obejrzeć bo może są opiłki od dwumasy i dopiero wtedy można coś dalej robić
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 22:13   #8
rabbit_tomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: Auto nie jeździ od miesiąca, nie wiem co jest przyczyną!

koledzy a tak przy okazji podpytam. wiadomo fura mi nie odpala jutro coś będę kombinował. a chodzi mi o błąd komputer krzyczy błąd na obwodzie czujnika położenia wału korbowego :/ i tak się zastanawiam czy czujnik położenia wałka rozrządu nie ma nic z tym wspólnego (wspomnę ze mam go czarnego)?? może jakieś sugestie????
rabbit_tomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 23:02   #9
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Auto nie jeździ od miesiąca, nie wiem co jest przyczyną!

Cytat:
Napisał rabbit_tomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wspomnę ze mam go czarnego
jeśli nawet to nie on zawinił to i tak w ciemno bym go wymienił na szary. koszt 90-100 zł 10 minut na wymianę i będzie wiadomo.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 12:00   #10
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Auto nie jeździ od miesiąca, nie wiem co jest przyczyną!

Moje zdanie - doświadczonego w wymianie czujnika poł. wałka rozrz. - jest takie jak kolegi jendrekmak`a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najpierw polecam wymienić czujnik położenia wałka rozrządu - poszukać na forum jak to się robi bo mimo łatwej operacji można to schrzanić (koniecznie wyczyścić otwór, w których "wchodzi czujnik, z oleju!!!) - a jeśli to nie pomoże to dopiero wtedy wymienić równiez czujnik połozenia wału korbowego. Awarie czujników położenia wałka rozrządu są o wiele częstsze w modelach przed FL niż wału korbowego. Życzę powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.