Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2010, 18:26   #11
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Dziwny szum/syk za deską rozdzielczą.

Cytat:
Napisał fazi 74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za odpowiedź.

Czy przyczyną tego syku może być zbyt wysokie ciśnienie gazu w instalacji klimy ?
Gdy w lecie robiłem przegląd, mechanik nabił mi ilość czynnika odpowiadającą dwustrefowej klimie ( zasugerował się dwiema rurkami biegnącymi pod samochodem po lewej stronie) - myślę, że to jest instalacja do nagrzewnicy bagażnika a nie do klimy- z tyłu powinien być drugi parownik. Zresztą w 1997 r w Mk I nie montowano, myślę, dwustrefowej klimatyzacji.

Więc nabił mi, myślę za dużo czynnika, czy można zredukować jego ilość, upuścić do poziomu zalecanego dla jednostrefowej klimy ?

pozdrawiam,
Jak nie chcesz wymieniac sprężarki to radzę Ci szybko odciągnąc ten gaz. Jeśli już nie padła.

Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 20:51   #12
fazi 74
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Skąd: warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.3+LPG
Rocznik: 1997
Postów: 43
Domyślnie Odp: Dziwny szum/syk za deską rozdzielczą.

Dobry pomysł.
Napisz jak dobrać się do zaworka, wyjałem radio, odchylam czarny plastik od pokrędeł nawiewu ale puszcza tylko od dołu, od góry coś mocno trzyma, nie chcę ciągnąc na siłe aby nie połamać. Jak go najlepiej wyjąć ?
fazi 74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 08:01   #13
Belzik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-10-2010
Skąd: podkarpacie
Model: Galaxy
Silnik: 2.3 16v lpg
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dziwny szum/syk za deską rozdzielczą.

Podbijam bo zauważyłem w swoim galaxy, to samo, tylko ze jeszcze nie rozebrałem tego panelu środkowego. Może podpowiecie jak to się rozkręca, nie chciałbym czegoś urwać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Belzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 08:05   #14
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: Dziwny szum/syk za deską rozdzielczą.

Po co rozkręcać. Klimę sprawdzić, uszczelnić i nabić. Mam to samo :-)
Bart
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 18:42   #15
MacWolf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK2 TIPTRONIC
Silnik: 1,9TDI, 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie Odp: Dziwny szum/syk za deską rozdzielczą.

Z przeładowaną klima to trza uważać, można zniszczyć sprężarkę.
Pojechałem, bo klimatronik migał po włączeniu, czyli błąd.
Klimiarz sprawdził, brak czynnika, nabił jak do dwustrefowej, a mam jedno. Przestało migać, ale na krótko. Sprężarka zaczęła wariować, zaczęła pracować z przerwami i coraz krócej, coraz krócej - za wysokie ciśnienie w układzie.
Pojechałem do innego polecanego przez kumpla. Boschowski automacik do nabijania. Zapina te węże z kręciołami na zawory mojego układu, coś ciężko się wkręcają, ale dało rade. Coś za mało ściąga czynnika. Wywala błąd, że za duże ciśnienie. Ciśnie śrubokrętem bezpośrednio na zawór napełniający, czynnik schodzi i to mocno.
Co się okazało, układ był przeładowany, zawory do napełniania są kulowe i wysokie ciśnienie w układzie wypchnęło kulki za bardzo, zniszczyły gniazdo i nie pracowały jak trzeba. Do wymiany oba zaworki (łącznie ok 120 zeta), potem automat do nabijania zrobił wsio jak trzeba. Klima przez lato miód-malina.
Także jakby coś było nie tak, to posprawdzaj te zaworki.

Ostatnio edytowane przez MacWolf ; 27-10-2010 o 18:53
MacWolf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 21:00   #16
sebon121
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-05-2010
Skąd: Grantham
Model: Ford Galaxy Mk2
Silnik: 1,9 tdi-115KM-216 tyś km
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dziwny szum/syk za deską rozdzielczą.

Nie wiem jak w Mk1 ale w Mk2 jest zawór bezpieczeństwa(F129) który wyłącza kompresor gdy jest za duże ciśnienie w układzie, by nie uszkodzić kompresora.
sebon121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 21:17   #17
fazi 74
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Skąd: warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.3+LPG
Rocznik: 1997
Postów: 43
Domyślnie Odp: Dziwny szum/syk za deską rozdzielczą.

Witam.

Rozebrałem konsolę z pokrędłami nawiewu, w sumie to nie takie trudne.
Dostałem się do tych dwóch wężyków, wyciągnołem je z czarnej złączki i rzeczywiście w niebieskim jest podciśnienie. Był on zapchany zielono-czarnymi glutami, przeczyściłem, podączyłem z powrotem i dalej to samo- syczy.

Więc po prostu go odłączyłem od czarnej złączki. Teraz już nie syczy, choć ciągle ciągnie powietrze. Czy teraz nie mam możliwości sterowania odłączaniem dopływu powietrza z zewnątrz ? czy jeszcze coś innego mi grozi ?

pozdrawiam.
fazi 74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.