Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2010, 07:56   #11
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

witam....

Ja sprawdziłem wszytsko wymieniłem wsyztko tzn płyny swiece i oleje....i dalej sie tak działo..wtryski i pompa ok....

Jeszcze sprawdze kilka pierdól ktore opisałem w swoimn poście ale tu nie będe sie rozpisywał

AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 12:11   #12
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

Cytat:
Napisał Natiew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Saper Właśnie ja też tak myślę ,Więc zanim pojadę z reklamacją bo mam 12-miesięczną zrobie sobie próbe przelewową w innym warsztacie za potwierdzeniem ,a żeby mnie gośc nie zrobił w Ci...a???
Problem jest taki, ze proba przelewowa sprawdzisz tylko zawory przelewowe, a nie rozpylacze.
Kolega ma wlasnie 406 HDI (to samo co 2.0 tdci w Focusie II) i dymi na szaro jak wsciekly. Wszystko sprawdzone, przelewy w normie (jeden podaje za duzo) silnik pieknie chodzi. Jada do zakladu sprawdzic wtryski, bo chyba to jest problemem.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 17:48   #13
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

Ale....uzyskałem ciekawą informację od Pana który robił mi maglownice, bo zadzwonił dziś do mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z tekstem ze nie mógł spać w weekend bo myślał o tym moim problemie bo jak zapalili auto w warsztacie to trochę ich zadymiło i powiedział tzn pytał czy odpalałem auto na zaciąg?.....i tu może leżeć cała przyczyna.... PRZESTAWIONY ROZRZĄD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Banalne?....dla mnie nie bo wydałem na diagnostyki prawie tysiąc złotych i nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tu może być taki błahy powód...ja co prawda nie odpalałem na zaciąg bo wiem że nie wolno, ale nie wiem czy poprzedni właściciel tego nie robił, bo bateria jest dość słaba i może miał problemy z rozruchem i go szarpali....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jutro znajomy ma cos tam załatwić odnośnie ustawienia znaków i sprawdzenia i będzie zaglądał pod pokrywę w celu potwierdzenia tej teorii....

dam znać czy coś było przestawione czy nie...mam nadzieje że to pomoże mi i wielu innym borykającym się z podobnym problemem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 12:21   #14
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

witam nie wiem czy to może być lekarstwem dla wszystkich tych którzy mieli problem z BIAŁYM DYMEM i falującymi obrotami ,ale u mnie po wlaniu 1,5l Mixolu na 40l paliwa ustapiło .Od 2-uch.tygodni po tym zabiegu cisza !
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 17:24   #15
CZARNY66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

Witam.
U mnie jest podobnie... chwile po odpaleniu dymi na biało (dymu tyle, jakby ktoś rozlał wiadro gorącej wody na mrozie). Dym nie pojawia się od razu tylko po ok. 1 min od momentu uruchomienia silnika. Po 2-3 min ustaje (rozgrzanie silnika). Dym podobny do pary wodnej, dziwny w smaku i zapachu (tak jakby para z dodatkiem spalin). Wymieniłem świece i nic... płynu nie ubywa, obroty nie falują, odpala zawsze za pierwszym razem, bez kręcenia, sprężynka się nie pali. Może szukam dziury w całym ale ten dym jest "trochę" irytujący... co to może być Waszym zdaniem???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CZARNY66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 17:28   #16
CZARNY66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 23
Talking Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

Jutro rano nakręcę filmik jak to wygląda....
CZARNY66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2010, 08:45   #17
CZARNY66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

Witam.
Przesyłam filmik z porannego kopcenia (trochę ciemny obraz). Zauważcie ze po odpalenie nie leci dymek dopiero po ok 1 min pojawia się (najpierw malutki) a potem większy... na filmie najlepiej to widać po 2 minucie....

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
CZARNY66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 12:51   #18
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

witam.

U mnie jest dokładnie tak samo tylko ze falowanie występuje w mniejszym zakresie i trwa to wszytsko znacznie krócej.
No i u mnie sprawdzone wtryski, pompa, turbo.....i dalej to samo.

Tzn juz nie bo od kiedy zalewam taki płyn marki FUSCH...objawy ustały-no moze czasem mu się cos przypomni i dymka walnie...ale to naprawdę malutko....no i co najlepsze...z tankowania na SHELLu....przeszedłem na LUK Oil....i sa efektyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 13:37   #19
CZARNY66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

Witaj.
U mnie falowanie nie występuje... ale podobno ten typ tak mam i nie ma co się przejmować...jak widać na filmiku większy dymek leci tylko przez chwilę, a później jest wszystko jest ok.
CZARNY66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 12:57   #20
marekki_2004
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

Cytat:
Napisał CZARNY66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj.
U mnie falowanie nie występuje... ale podobno ten typ tak mam i nie ma co się przejmować...jak widać na filmiku większy dymek leci tylko przez chwilę, a później jest wszystko jest ok.
u mnie w 1,6 tdci występuje podobny problem. W tym kontekście dziwi mnie stwierdzenie "ten typ tak ma" bo z tego co widzę w tym wątku, problem dotyczy zarówno tddi jak i tdci.

No chyba że ten typ to ogólnie rzecz biorąc "diesel".
marekki_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.