Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2009, 06:02   #1
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie [MK3]Światła pozycyjne tył MONDEO COMBI

Mam pytanie ogólne czy światła pozycyjne tylne w MDO mk3 combi mogą świecić na dwóch żarówkach w jednej lampie( wykorzystanie po jednym włóknie z żarówek dwuwłóknowych )
Zdecydowanie zwiększyłoby to widoczność tylnej części pojazdu.Tylko nie piszcie że homologacja itp. albo że się nie da.Działanie pozostałych świateł zachowane jak org.W przepisach nie ma nic otym ile świateł ma swiecić jako pozycyjne (jedynie ich barwa ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2009, 15:17   #2
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: [MK3]Światła pozycyjne tył MONDEO COMBI

Bez przerobienia nie wsadzisz 2 włóknowych i prawdopodobnie bezpiecznik bedzie sie palił o ile nie cała instalacja, dodatkowo nie sadze zeby potrzebne było oslepianie kazdego kto za toba jedzie jak uwazasz ze cie nie widac to zapal sobie przeciwmgłowe/mgielne.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2009, 17:41   #3
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: [MK3]Światła pozycyjne tył MONDEO COMBI

Karlito, Ja amateur - Ty member,ale zanim coś takiego napiszesz to przeczytaj sobie swój "podpis".Jest wiele aut współczesnych które posiadają po dwie żarówki 5W na jedną lampę tylną( skoda felicja,mondeo mk3 oprócz combi...z dobrze mi znanych).Nie pali im się instalacja ani bezpieczniki ani.... całe auto i chyba nikt jeszcze nie oślepł jadąc za nimi.
Jazda w dobrych warunkach pogodowych (bez opadów,mżawki,mgły,krętych dróg) na światłach przeciwmgielnych zarówno przednich jak i tylnych jest zabroniona w kodeksie ruchu drogowego więc twoja rada aby takie światła zapalić jest delikatnie "pisząc" nie na miejscu.
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2009, 19:42   #4
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Odp: [MK3]Światła pozycyjne tył MONDEO COMBI

Pisałeś Darku o tym na GG, wygląda to na wykonalny pomysł - dodatkowa "moc oświetlenia" nie zwiększy poboru tak bardzo by "instalacja miała się spalić".
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 18:46   #5
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: [MK3]Światła pozycyjne tył MONDEO COMBI

Jak najbardziej zgadzam sie z tym ze jest wiele samochodów posiadajacych wiecej niz 1 zarówke jako pozycje, ale wsadzenie 2 włóknowych mija da ci wiecej swiatła tylko kwestia po co.
Taka zarowka wali po gałach zwłaszcza w nowych samochodach (stałes kiedys za Vito na swiatłach? nie nalezy to do przyjemnosci) pozatym mocowanie jest inne czyli juz trzeba przerabiac aby bolcami weszła w otwor, posiada 2 dojscia do + (czy jak to sie tam nazywa) czyli tez trzeba przerabiac (to akurat proste wystarczy wsadzic kawałek blaszki)
Mozliwe tez ze cie nie zrozumiałem i chodzi ci o to aby cały czas swieciły sie 2 pozycje na lampe na zarówkach 2wlo. i podczas stopu zapalało sie 2 wlo. pomysł niby ok tylko pytanie po co? i czy warto?
Tekst o przeciwmgłowych był tylko sarkastycznym dodatkiem do mojej wypowiedzi, to co ktos ma pod nickiem mnie wogole nie interesuje bo to o niczym nie swiadczy.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 09:37   #6
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: [MK3]Światła pozycyjne tył MONDEO COMBI

Dokładnie Karlito o to mi chodzi,żeby być lepiej widocznym,żeby przy spaleniu się jednej postojowej ,jeszcze coś w lampie na tej stronie zostało.Ideałem byłoby żeby stopy były na diodach,ale tu jestem w trakcie przeróbkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.To co ktoś ma pod nickiem powinno Cie interesowac bo chodziło tu o twój podpis "Nie ma głupich pytań......."
Przeróbka tego polega na odcięciu oprawki jednowłóknowej pociągnięciu dłuższego kabelka od światła pozycyjnego i dodaniu w to miejsce oprawki dwuwłóknowej orginalnej ze starej zakupionej wiązki,która obsłuży ś.pozycyjne i stopu.Pasuja idealnie w gniazda-otwory bo wszystkie gniazda-otwory w lampie są takie same.Pół godzinki roboty na jedną stronęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....i całe piwko na obydwieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez felicjan-f1 ; 02-11-2009 o 05:21
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 21:53   #7
Hashenty
ford::average
 
Avatar Hashenty
 
Zarejestrowany: 18-10-2008
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: [MK3]Światła pozycyjne tył MONDEO COMBI

Widzę po większości wątków na temat przeróbek, że w warsztatach liczy się roboczogodziny, a w naszych garażach podaje się niezbędne piwogodziny:]
Hashenty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.