Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2010, 20:37   #1
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie bicie, szarpanie podczas gwałtownego ruszania

Witam,
Ostatnio zauważyłem, że jak ruszę ostro na mokrym i stracę przyczepność to coś zaczyna stukać, a raczej ostro bić po prawej stronie. Jakby koło skakało góra dół, albo silnik, ale na lewarku nic nie czuję.
Mieliście coś takiego?
Amortyzatory nowe, zawieszenie sprawdzone na szarpakach i jest OK. Jedyne co, to zostawiłem stare poduszki amortyzatorów i myślę, czy to nie to.

__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2010, 22:10   #2
sebus81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Skąd: Polska/Anglia
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: bicie, szarpanie podczas gwałtownego ruszania

może być przegub
sebus81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2010, 22:23   #3
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: bicie, szarpanie podczas gwałtownego ruszania

Ale przegub to tlukł by się przy skręcie i wogóle podczas normalnego ruszania. To się pojawia jak zerwę przyczepność kół co wskazje na coś z amortyzatorem.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 09:00   #4
white88
ford::average
 
Avatar white88
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Pleszew
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI 115HP
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Odp: bicie, szarpanie podczas gwałtownego ruszania

siema, mam podobne objawy i sam sie zastanawiałem co to może być. Amortyzatory mają dobrą sprawność byłem w serwisie forda na testach diagnostycznych przeguby idealne, amory dobre, brak jakich kolwiek widocznych zewnętrznych usterek. Objaw jest mniej więcej taki jak piszesz że przy mokrej nawierzchni jak czasem dorzucę do pieca jak koła zaboksują to słychać takie jak by skakanie koła.Z tego co zdążyłem zauważyć u znajomych w innych samochodach też tak się dzieje. Podkreślam dzieje się tak tylko na mokrej nawierzchni przy suchej albo zapiszczy i zeskrobie asfalta albo szybciej ruszy poprostu.Chyba że twój objaw ma inne podłoże.
pozdrawiam
white88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 09:54   #5
Idzix
ford::beginner
 
Avatar Idzix
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-09-2009
Skąd: Bielawa
Model: Focus coupe
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 42
Domyślnie Odp: bicie, szarpanie podczas gwałtownego ruszania

już nie jeden raz to miałem np w VW Passat i wiecie co??? to zwiastuje wymiane amortyzatorów
Idzix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 20:08   #6
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: bicie, szarpanie podczas gwałtownego ruszania

No tak, ale ja wymienłem cztery amortyzatory dwa miesiące temu :-/ Myślę, że to może być poducha pod amorem, a z drugiej strony to poprostu może kwestia rozmiaru opon i ich dobrej przyczepności na mokrym. To może powodować, że guma nie ślizga się gładko, a zaczynam podskakiwać. Zresztą dzisiaj gość mi powiedział w serwisie, że sam zauważył, że Fordy tak podskakują przy ruszaniu na mokrym :-)
Jednka myślę, że to połączenie opony + jeszcze coś np. słaba poduszka albo mocowanie drażka stabilizatora. Taka jest moja teoria.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 23:46   #7
Idzix
ford::beginner
 
Avatar Idzix
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-09-2009
Skąd: Bielawa
Model: Focus coupe
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 42
Domyślnie Odp: bicie, szarpanie podczas gwałtownego ruszania

hmm ja w moim mk1 nie mam tak a mam 16''cali i 205 opony a w passku 15" i 185 i było tak jak u ciebie
Idzix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 00:11   #8
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Odp: bicie, szarpanie podczas gwałtownego ruszania

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to poprostu może kwestia rozmiaru opon i ich dobrej przyczepności na mokrym. To może powodować, że guma nie ślizga się gładko, a zaczynam podskakiwać.
.
Myślę, że to jest to właśnie. Kupiłem Fokę na Dębicach Passio 2 (nówki) - wszystko było pięknie na suchym, na mokrym potrafiły nawet do 3 biegu mielić (ale bez "podskakiwania"). Mam teraz uniroyall rally ("z parasolką"-deszczówki)- trzymanie na mokrym, czy na suchym idealne.
Ale właśnie jak mocniej przegazuje przy starcie na mokrym to "skacze"- dlatego myślę, że to przyczyna lepszej przyczepności opon-hamowanie i wchodzenie w zakręty na tych oponach jest fantastyczne.
bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 09:17   #9
white88
ford::average
 
Avatar white88
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Pleszew
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI 115HP
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Odp: bicie, szarpanie podczas gwałtownego ruszania

Gdyby to faktycznie była wina amortyzatorów to jaki sens miała by ta całą diagnostyka skoro wynik był pozytywny na poziomie ok. 70% dla wszystkich .Chyba że są uszkodzenia których ta akurat diagnostyka może nie wyłapać.Nie wiem mechanikiem nie jestem ale dobrze jest czasem posłuchać i poczytać rad i opinii innych użytkowników foczki.Niedługo przychodzi nasza ulubiona pora pozakładamy zajebiaszcze zimowe kapcie i jakoś to będzie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam.
white88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 09:43   #10
galowy
ford::advanced
 
Avatar galowy
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: ze wsi
Model: Focus
Silnik: 1,8 16V+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 217
Domyślnie Odp: bicie, szarpanie podczas gwałtownego ruszania

a ja bym brał pod uwage jeszcze poduszki, ale te pod silnikiem. To one dostają po tyłku przy ostrym ruszaniu. Oczywiście to są tylko moje przypuszczenia
__________________
Moja Foczka a na pokładzie foczki Uniden PC78 LTW + Sirio Performer 5000 + Densei 2002
www.monsterbus.pl
galowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.