Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2010, 21:01   #11
pba2
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2005
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: tdci 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Question Odp: Zapowierzenie, czy coś innego ???

Witam,

dziś podstawiłem kubek pod przewód doprowadzający paliwo do filtra, zakreciłem z 10 razy i ... w kubku sucho - wygląda na pompkę wspomagającą, ale nie mogę jej znaleźć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przewody paliwa wchodzą między zbiornik paliwa , a podłogę - auto jest z XII 2006-tdci 130KM Kombi (może mieć znaczenie) - były jakieś modyfikacje, czy szukać gdzie indziej ???

Czy w tych modelach pompka na pewno istnieje? - może paliwo jest zasysane przez pompę wtryskową ??

Druga sprawa - czy pompa ta ma jakiś bezpiecznik lub przekaźnik ? - może tam szukać przyczyny ?

pozdr
pba


Ostatnio edytowane przez pba2 ; 10-09-2010 o 21:13
pba2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 21:05   #12
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Zapowierzenie, czy coś innego ???

Cytat:
Napisał pba2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w tych modelach pompka na pewno istnieje?
nie ma jej w TDCI, z czasem przekonuję się o tym coraz bardziej ale zawsze znajdzie się ktoś kto ci powie że jest. teoretycznie MIcrocat pokazuje, że u mnie jest pompa pomocnicza o numerze 1211989 a ja wiem na 100%, że jej nie ma. ta pompa jest tylko w TDDI 115 KM bo pompa wtryskowa tego wymaga, w TDDI 90 KM takiej pompy już nie ma
Cytat:
Napisał pba2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może paliwo jest zasysane przez pompę wtryskową ??
jest zasysane ale przez pompę wysokiego ciśnienia. pompa wtryskowa jest w TDDI a w TDCI jest pompa wysokiego ciśnienia bo sam wtrysk do cylindra sterowany jest przez komputer i cewkę elektryczną we wtryskiwaczu. to tak na przyszłość

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 10-09-2010 o 21:14
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 12:14   #13
pba2
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2005
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: tdci 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Domyślnie Odp: Zapowierzenie, czy coś innego ???

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie ma jej w TDCI, z czasem przekonuję się o tym coraz bardziej ale zawsze znajdzie się ktoś kto ci powie że jest. teoretycznie MIcrocat pokazuje, że u mnie jest pompa pomocnicza o numerze 1211989 a ja wiem na 100%, że jej nie ma. ta pompa jest tylko w TDDI 115 KM bo pompa wtryskowa tego wymaga, w TDDI 90 KM takiej pompy już nie ma
jest zasysane ale przez pompę wysokiego ciśnienia. pompa wtryskowa jest w TDDI a w TDCI jest pompa wysokiego ciśnienia bo sam wtrysk do cylindra sterowany jest przez komputer i cewkę elektryczną we wtryskiwaczu. to tak na przyszłość
Sprawdziłem przy zbiorniku z prawej strony - pompy nie ma.
Sprawdziłem odkręcając prawe koło - jak opisuje Etzold w książce "Ford Mondeo" str.226 (Wymontowanie i zamontowanie pompy paliwa - silniki wysokoprężne 115 i 130 KM - może są TDDI 130KM ???) - niestety w moim tdci pompy nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy podnoszeniu na lewarku prawej strony auta - w zbiorniku bardzo bulgotało przez ok 1 min - to normalne (zbiornik jest pełen).

1) Sprawdziłem filtr paliwa - lekko przepuszcza paliwo - więc raczej się nie zapycha.
2) Paliwo dochodzące do filtra nie jest wymuszane - przy kręceniu nie podaje paliwa , czy to normalne w tdci 130KM(?) - z tego co pisze "jendrekmak" to chyba OK ?
3) uzupełniajac paliwo strzykawką w filtrze paliwa i kręcąc silnikiem, paliwa ubywa z filtra - więc pompa wysokiego ciśnienia je zasysa (chyba, że się cofa lub ucieka do cienkiego przewodu powrotnego (?)

Co dalej? - zanim ściągnę lawetę na parking
Da się sprawdzić kody błędów bez sprzętu - może komputer je podaje na wyświetlaczu (?)

pozdr
pba
pba2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 14:21   #14
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: Zapowierzenie, czy coś innego ???

pba2 poprawa tytuł tematu na zgodny z regulaminem działu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 01:29   #15
pba2
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2005
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: tdci 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Domyślnie Odp: Zapowierzenie, czy coś innego ???

Cytat:
Napisał kiedrus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zegarku, nad panelem klimatyzacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....przycisk zegara
dioda immo dział normalnie - po chwili wyłącza sie
__________________
-----
mk3'2006 tdci 130KM, kombi
pba2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 20:33   #16
pba2
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2005
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: tdci 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo tdci 2.0: Zapowierzenie, czy coś innego ???

Witam ponownie,
dziś odłączyłem od filtra przewód powrotny (czerwony) z pompy ciśnieniowej, zatkałem otwór w filtrze po tym przewodzie i pokręciłem z kilkanaście razy.
Z przewodu powrotnego naleciało z pół litra ropy, czyli pompa chyba zasysa paliwo z filtra, że zwraca je do powrotnego (?)

Co dalej ?
- odpowietrzać wtryski ?

Na kontrolkach pali się tylko pomarańczowy ciągły 'check engine'.

Sąsiad namawia mnie na odpalanie na hol, ale nie wiem czy te silniki się nadają do takiej zabawy - w sumie to nie automat, może warto ?

pozdr
pba
__________________
-----
mk3'2006 tdci 130KM, kombi
pba2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2010, 17:47   #17
pba2
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2005
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: tdci 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo tdci 2.0: Zapowierzenie, czy coś innego ???

Przewody ciśnieniowe psikają pięknie, więc paliwo dochodzi.
Powietrze też dochodzi - jakby wysiadło turbo - to by zapalił, czy nie ? - z zapaleniem nie byłoby chyba problemu, a raczej tylko z mocą (?)
Spod sprężarki (mniej więcej środek pod szybą) po dłuższym kręceniu wydobywa się delikatny dymek - to normalne ?

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki - są ok, nie wiem jak przekaźniki - który może mieć na to wpływ ?

Paliwo i powietrze jest - co jeszcze można sprawdzić ?
Elektronika może wyłączyć zapłon w tdci nie wyłączając dopływu paliwa ?

pozdr
pba
__________________
-----
mk3'2006 tdci 130KM, kombi
pba2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2010, 22:30   #18
pba2
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2005
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: tdci 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Domyślnie Re: Mondeo tdci 2.0: Zapowierzenie, czy coś innego ???

Witam po przerwie,

Auto wciąż nieprzytomne, ale zaopatrzyłem się w interfejs ze złączem odb2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po podłączeniu program pokazał jeden błąd: P0404
"Układ recyrkulacji spalin - nieprawidłowy zakres wartości sygnału lub problem ze sprawnością".

Czy problem dotyczy ogólnie zaworu EGR , czy może czegoś jeszcze ?

Przypomnę, że auto kompletnie nie pali (nie zaskakuje) , sprawdziłem dojście paliwa do wtrysków, czujniki wałka rozrządu i korbowego, bezpieczniki i pobieżnie przekaźniki.

Czy awaria zaworu EGR może całkowicie uwalić auto ??

Od czego zacząć - czyszczenie zaworu, elektryka, czujnik - coś jeszcze ?

pozdr
pba
__________________
-----
mk3'2006 tdci 130KM, kombi
pba2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2010, 13:36   #19
pba2
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2005
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: tdci 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Domyślnie Re: Mondeo tdci 2.0: Zapowierzenie, czy coś innego ???

To był zawór EGR, a dokładnie elektryczny mechanizm otwierania tłoczka:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

dzięki wszystkim
pozdrawiam
pba
__________________
-----
mk3'2006 tdci 130KM, kombi
pba2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.