Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2010, 21:17   #41
adi599
ford::beginner
 
Avatar adi599
 
Zarejestrowany: 09-04-2010
Skąd: Zakopane
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 12
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Cytat:
Napisał cognoste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam dziwny przypadek w samochodzie od niedawna stęchlizną mi /pachnie/ woda przy dużych deszczach leci na wycieraczke pasażera z okoic schowka a gdy wtedy włączam wentylator to dziwnie kwiczy gdy jest sucho wentylator tez cichnie.
też tak miałem,woda wlewa sie przez filtr kabinowy masz zapchane odpływy,co gdzie i jak udrożnić było już przerabiane a na nieprzyjemny zapach to polecam K2 klima doctor ,fajny preparat i skuteczny co ważne przez jakiś czas.

adi599 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 19:52   #42
mls
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Skąd: EZG, EL
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1997
Postów: 60
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

witam ponownie
widze, ze nie tylko ja mam ten problem-dzieki ze mi humor poprawiacie(bez urazy) ja mam juz dosyc walki z woda w aucie. Chce to komus zlecic ale nie wiem komuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. trzeba zdjac cala konsole w srodku i zobaczyc co i jak. Ostatnio siedzialem w srodku, a kumpel lal wezem i lecialo do srodka-a dokladnie woda splywala po karoserii blizej prawej strony auta-najgorsze jest to, ze wyjalem caly schowek i zabudowe i dalej nie wiem co krecic zeby sie tam dostac.osplywy drozne bo woda wylatuje,szyber zrobiony a woda dalej leci. czarna magia.
mls jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2010, 22:52   #43
cognoste
ford::amateur
 
Avatar cognoste
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 07-09-2009
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Przetkałem te odpływy ale dalej mam wode w samochodzie. Koledzy piszecie coś o jakiejś hokejce. Gdzie tego szukać, jak to wygląda i do czego to służy. A może ma ktoś zdjęcia tego ustrojstwa? Proszę o pomoc.
cognoste jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2010, 16:24   #44
andreas75
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2008
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK1
Silnik: 1,9 TDI 110+26
Rocznik: 1999
Postów: 60
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Jest to ten plastik pod wycieraczką (szyby), którą musisz zdjąć . Jak go zdejmiesz(plastik) to masz tam otwory w których on się trzyma. Weź to wszystko uszczelnij (np. uszczelniacz dekarski ) i będzie ok. U mnie właśnie tamtędy leciała woda. Pozdrawiam
andreas75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2010, 23:22   #45
xilebo
ford::beginner
 
Avatar xilebo
 
Zarejestrowany: 21-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: MK2 galaxy
Silnik: 1.9 TDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Witam, Po ciepłych wakacjach chyba coś się rozszczelniło bo mam wodę po stronie pasażera. Zdjąłem nadkole (11 blachowkrętów torx20) - syfu nie było w odpływie (zdjęcie 297) - nadal cieknie. Zdjąłem plastiki w narożnikach szyby przez które przechodzi wycieraczka (hokejki?), przeczyściłem i przykleiłem na silikon - nadal cieknie (zdjęcie 300 i 301) (ale zapomniałem zakleić otwory mocowania tych plastików - chyba będzie następny krok!). Zakleiłem taśmą wzdłuż szyby - od relingów po środek wycieraczki - wynik: mokro. Dzisiaj okleiłem taśmą boczne okienko trójkątne - jutro rano efekt bo ma padać.
A cieknie w kabinie - po zdjęciu wykładziny i maty wygłuszającej (ledwo ją wyciągnąłem ale była już krojona przez poprzedników!) - cienką strużką spod (!nie ma wody na wierzchu!) twardej okładziny na nadkolu (strzałka na zdjęciu 302) (nie kapie z góry bo położyłem papier pod półką i jest suchy). Skąd ta woda? A cieknie nawet przy niewielkim deszczu...
CDN. na razie brak winnych.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_0300.jpg (87.1 KB, 475 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_0297.jpg (88.8 KB, 460 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_0301.jpg (91.2 KB, 453 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_0302.jpg (97.4 KB, 448 wyświetleń)
__________________
Jest: galaxy 1.9 TDI, 2001
Bylo: mondeo kombi 1.8, 2000
xilebo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 21:42   #46
jacekdriver
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-04-2007
Skąd: kołbacz koło szczecina
Model: alhambra, vectra
Silnik: 1,9 TDI AFN, 1,6 + lpg
Rocznik: 1998, 1997
Postów: 161
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

witam u mnie też byławoda po stronie pasażera mam szyber więc zdjełem plastik na słupku i dohyliłem podsufitke był tam wężyk odprowadzający wode niby czysty ale jak dmuchnąłem spręzarką to taki wystrzał błotny gdzieś od strony koła był jak zciągnąłem nadkole od strony pasażera to błota było troochę i od tego czasu mam spokój z wodą w aucie
__________________
pozdrawiam Jacekdriver
jacekdriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2010, 09:47   #47
stachumal
ford::advanced
 
Avatar stachumal
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Świecie kuj pomorskie
Model: galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1995r
Postów: 341
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Poczytajcie moje posty a jak co to pytajcie na pw
__________________
Akwarystyka jest super!!!!
stachumal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2010, 18:50   #48
gregsi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: austria
Model: s/max
Silnik: duratec HE 145KM 2,O I
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

to prawda tam sa otwory ktorymi nalatuje woda mialem kiedys takie autko jak ty ale wody wiecej az w schowkach pod fotelami odpinajac plastik na slupkach rozszczelnilem te uchwyty ale jest jeszcze cos to mialem teraz w nowym pocila sie klima i zaciekalo na chodnik u pasazera
gregsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2011, 21:50   #49
Witek_1958
ford::advanced
 
Avatar Witek_1958
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 21-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Fordy: Galaxy / Grand C-Max
Silnik: 2.0i DOHC / 1.6 EcoBoost
Rocznik: 02'1996 / 05'2011
Postów: 256
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

....Ja znalazłem jeszcze jednego winowajcę ......

....na załączonym zdjęciu są trzy otwory po uchwytach trzymajacych "słynny hokej" - plastik pod ramieniem wycieraczki ....
...numery 1 i 2 są nieistotne - lałem tam wodę i wyciekała na zewnątrz ....
...otwór nr 3 prowadzi do kabiny !! ... jak jest nieszczelny to cała woda spływająca wzdłuż szyby wlewa się do kabiny pod nogi pasażera - dokladniej pod wygłuszenie .....
...uszczelniłem to i jest suuucho.......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .....
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Woda w kabinie strona pasażera.jpg (78.8 KB, 592 wyświetleń)
__________________
... Pozdrawiam Witek ...
...Szukajcie, a znajdziecie. Proście, nie będzie wam dane. Kobiety lubią być zdobywane........
Witek_1958 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 20:18   #50
pegaz25
ford::beginner
 
Avatar pegaz25
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 02-06-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford FOCUS MK2
Silnik: TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Miałem taki sam problem, ale rozwiązany bez problemu:
1. Odpływy wody w rogach pod szybą - najlepsze rozwiązanie osłona linki hamulcowej od roweru ( giętaka a zarazem sztywna ) od góry metodą prób i błędów napewno trafisz lub druga rzecz zdejmi plastikowe nadkola i zobaczysz w rogu odpływ.
2. Odpływ z parownika - po lewej stronie silnika na grodzi kabinowej:
- jest to mała rurka która wystaje jakieś 2 cm
- moze być zasłonięta przez wygłuszenie które namokło :-)
- wystarczy odpływ wyciągnąć przed wygłuszenie
- proponuje założyć dodatkową rurkę aby odpływ był troszkę dalej od grodzi ( jakieś 3-5 cm ) lub puścić rurkę pod autko.
===================================
I to załatwi chlupotanie i przelewanie się wody na zakrętach a tym bardziej wlewaniem się wody na dywaniki
Pozdrawiam i miłego usuwania usterki
pegaz25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
odpływy , woda w środku



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.