Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2010, 06:51   #11
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

W takiej sytuacji może, postaram sie zdobyć tą wtyczke i podłączyć te kabelki tak jak powinny być. Ciekawe tylko czy kupie samą wtyczke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli chodzi o osiągi to jak narazie nie zauwazyłem jakiś zmian, ma kopa, przyspiesza tak jak wcześniej więc jest ok. Pali mi do 7/100 w mieście więc myśle, że jest dobrze.


Czy mam dobre te wtryski na 100% to ja nie wiem, bo ich nie sprawdzałem. Jak do tej pory pali i nie ma z tym większych problemów. Wczoraj popołudniu gdy było cieplutko po nocnym postoju zapalił na dotyk, natomiast dzisiaj rano kręcił sekundke dłużej, ale nie do zauważenia dla innej osoby. W ciągu dnia pali na dotyk. Mi na postoju też puszcza dymka ale tylko przy odpalaniu, potem już nic. Więc widze, że nie jestem sam i Ty też masz to samo ze swoim autkiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2010, 07:09   #12
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Cytat:
Napisał radek84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gwałtowne przygazowanie powoduje chyba to, że silnik nie jest w stanie tak szybko przepalic tego paliwa i dlatego go wyrzuca na zewnątrz w postaci dymu. Tak mi sie wydaje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy gwałtownym przyśpieszaniu , w pierwszym momencie tubro nie jest w stanie podać takiej ilości powietrza , która jest potrzebna do przepalenia podanej ilości ON. W TD to zjawisko jest bardziej widoczne . Pozdrawiam
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 06:43   #13
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Cytat:
Napisał Jarek31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do kopcenia to po pierwsze sprawdzilbym wtryski: na ucho mozna posłuchać ... lejace wtryski stukaja na zimnym silniku, a na cieplym juz jak by mniej (problem moze dotyczyc tylko jednego wtrysku). Ewentualnie przy odpalaniu zimnego silnika (ale na temperaturze otoczenia dodatniej), przy lejacych wtryskach silnik ma problem, a jak zapali to jest kupa czarnego dymu.
Podczas odpalania autka w ciągu dnia zapalam dosłownie na dotyk i puszcza takiego małego czarnego bączka, więc sie tym nie przejmuje, natomiast podczas odpalania po nocnym postoju zauważyłem, że też dobrze pali, ale tak jakby troszke dłużej kręcił i potem zaskakuje i puszcza takiego małego nie ciemnego dymka i jest ok. Kolejne odpalanie jest już na dotyk.
Czy to że po nocy zapala troszke "inaczej" jest normalne? Mysle, że tak bo przecież olej jest gęsty, silnik zimny i wogóle. Proszę o opinie.

Piszesz, że "na lejących wtryskach silnik ma problem zapalić a jak sie uda to jest kupa dymu". Jak wyglądają te problemy? Masz na myśli, że kręcisz rozrusznikiem a on nie zaskakuje a kopci? Jeśli tak to na szczęscie nie mam takicjh objawów.

Ostatnio edytowane przez radek84 ; 27-04-2010 o 06:46
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 06:53   #14
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Cytat:
Napisał Jarek31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co do dymka .. jezeli masz dobre te wtryski i odpala Ci bez problemu to chyba na Twoim miejscu bym nic nie robil, moze akurat ten typ tak ma ze sobie troche dymka musi puscic mi na postoju jak chodzi zostawia czarne koloka i sie tym nie przejmuje .... oleju nie pali wiec nie bede go na sile naprawiac
Ja właśnie ok 2 tygodnie temu byłem na wymianie oleju i go kontroluje i jest cały czas ten sam poziom tak jak wcześniej. Jak znajde chwile czasu to podjade sprawdzić te wtryski. Z ciekawości dzwoniłem do sklepu forda zapytać ile kosztuje jedna sztuka, to aż mi włosy dęba stanęły, bo powiedzieli mi, że 700 zł za sztuke. Nie zapytałem czy to oryginał, ale przypuszczam, że tak. Ciekawe czy są jakieś zamienniki.

Czy odpalanie które opisałem w poprzednim poście według Ciebie jest ok??
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 08:04   #15
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Daj sobie spokój z wymianą wtrysków w TDDi.
To raczej nie ma zbytniego sensu,lepiej dodaj coś do czyszczenia i będzie git.
Przynajmniej w mojej foce to działa-raz na 5k km STP do czyszczenia wtrysków i o wiele lepiej chodzi. Też nigdy nie miałem problemów z odpalaniem a czarny dymek to jest norma,szczególnie gdy jest zimny.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 08:10   #16
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Cytat:
Napisał sebapl01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj sobie spokój z wymianą wtrysków w TDDi.
To raczej nie ma zbytniego sensu,lepiej dodaj coś do czyszczenia i będzie git.
Przynajmniej w mojej foce to działa-raz na 5k km STP do czyszczenia wtrysków i o wiele lepiej chodzi. Też nigdy nie miałem problemów z odpalaniem a czarny dymek to jest norma,szczególnie gdy jest zimny.
Dzięki za porade. To do czyszczenia to sie nazywa STP? Jak sie to stosuje? To mnie troche uspokoiłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli rozumiem, że jak po nocnym postoju łapie sekundke później niż na ciepłym to nic nie znaczy. Pozdrawiam,
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 08:14   #17
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

zobacz np. to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Instrukcja jest na butelce z tyłu.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 08:17   #18
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Ok, dzieki za pomoc.
Zastosuje ten środek i dam sobie spokój z tym kopceniem. Bardzo mnie uspokoiłeś tym co napisałeś. Pozdrawiam,
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 17:10   #19
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Cytat:
Napisał Jarek31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czarny dym przy kreceniu to wtryski, bardziej bialy to może być uszczela pod glowica, glowica. a bialy przy ujemnych temperaturach mogą być świece żarowe. Jeżeli Ci pali tam jak opisujesz to NIC NIE DOTYKAJ! nie sprawdzaj tez wtrysków, bo czasami jest tak ze po ich wyjęciu zaczynają gorzej pracować (tak miałem kiedyś w starym dieslu). Na moje silnik masz OK, nie warto sie bawić w jego naprawę, bo jest sprawny
Dzieki za pomoc. Taka fachowa dorada jest bezcenna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do małego dymka trzeba sie przyzwyczaic i będzie ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak jak pisałem wczesniej po nocnym postoju puszcza też małego dymka, ale on nie jest taki ciemny, ale spoko wierze Ci że jest ok i na odległość dobrze prześwietliłeś moja foczke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak na marginesie, chciałbym zapytać po jakim czasie włącza Ci sie wentylator w autku? U mnie podczas porannej jazdy do pracy (12km), w zalezności od temperatury otoczenia w autku jest nieraz 90 stopni, a nieraz poniżej 90, raz sie silnik zagrzeje szybciej, raz wolniej, ale sądze, że jest ok, bo to w końcu diesel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Stojąc na parkingu i mając 90 stopni na wskaźniku chciałem doprowadzić do tego żeby sie włączył wentylator, ale po 5 minutach zrezygnowałem, bo nie chciało mi sie czekać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podobno trzebaby zarezerwować sobie troche więcej czasu do tego aż sie włączy (słyszałem, że ok 15 min.) Jak do tej pory w tym roku jeszcze nie miałem okazji widzieć go włączonego, bo nie stałem nigdzie w korku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam,

Ostatnio edytowane przez radek84 ; 27-04-2010 o 17:35
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2010, 06:33   #20
deBendzin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: KALISZ
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

moj kopci jak stado włesek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale naklejka pod rejestracje "DIESEL MUSI KOPCIC" pomaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
deBendzin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.