Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2010, 11:46   #1
shogunbob24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Skąd: bolesławiec
Model: mondeo mk1
Silnik: 2.5 lpg
Rocznik: 96
Postów: 13
Domyślnie pedal sprzegla nie dziala

Witam! jechalem wczoraj swoim mk1 2.5 6v przez niemcy i w trakcie jazdy zapalila sie czerwona kontrolka i zabraklo mi sprzegla,pedal zupelnie bezwladnie lata i nie wysprzegla.W panice zatrzymalem sie na parkingu i dolalem troszeczke oleju silnikowego jedynego jakiego mialem akurat do zbiornika z plynem chamulcowym kontrolka zgasla i sprzeglo zaczelo lekko wysprzeglac i jakos dojechalem.Jednak dzis rano znow nie dziala a pod autem jest plama z jakiegos plynu.Co sie dzieje moze ktos mi pomoze doradzi? jestem 400 km od domu w niemczech musze jakos dojechac dzis do polski,skoro sprzeglo jest hydrauliczne gdzie jest w mondeo zbiornik na plyn? pomocy!!!

shogunbob24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 13:53   #2
santi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2008
Skąd: Lanckorona/kraków
Model: mondeo mk1 4x4
Silnik: 2,0
Rocznik: 1995
Postów: 40
Domyślnie Odp: pedal sprzegla nie dziala

pewnie pękł przewód, a hamulce masz dobre? zbiornik i płyn jest jeden do hamulców i sprzęgła
santi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 14:00   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: pedal sprzegla nie dziala

Nie wyjeżdżaj na drogę nim nie usuniesz usterki, bo tak jak kolega napisał, wyciek może być z układu hamulcowego i nawet się nie spostrzeżesz, jak nie będziesz miał hamulców. Skoro jest plama pod autem, to już orientacyjnie wiesz, gdzie może być wyciek, trzeba go zlokalizować i usunąć. Oczywiście musisz wymienić cały płyn hamulcowy i przepłukać układ, skoro dolałeś oleju.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 22:53   #4
ali76
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: pedal sprzegla nie dziala

Witam, miałem bardzo podobną sytuację dwukrotnie. w pierwszym przypadku przyczyną była pompa sprzęgłowa która puszczała między sekcjami, wymieniłem. w drugim przypadku zbyt niski poziom płynu w zbiorniku więc ją zapowietrzyłem, po dolaniu płynu problem zniknął.
Jeśli spod samochodu się leje płyn hamulcowy ( jak napisał santi ) zbiorniczek jest jeden, a ciągle masz hamulce to może być wysprzęglik.
ali76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2010, 10:54   #5
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: pedal sprzegla nie dziala

zlokalizuj wyciek i usun. napraw albo doraznie napraw. ryzykujesz jazda z brakiem hamulcy, choc sadze ze leci z ukladu wysprzeglika, bo gdyby nizej to juz bys hamulcy nie mial. Jesli wyciek nie jest dramatycznie duzy, a jest z ukladu wysprzedlania sprzegla, dolewajac płynu jestes w stanie dojechać, gdyz pobor płynu ham ze zbiorniczka do sprzegla jest wyzej niz do hamulcy
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2010, 12:22   #6
shogunbob24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Skąd: bolesławiec
Model: mondeo mk1
Silnik: 2.5 lpg
Rocznik: 96
Postów: 13
Domyślnie Odp: pedal sprzegla nie dziala

zlokalizowalem wyciek cieknie mi na laczeniu silnika ze skrzynia biegow, dolewalem plyn chamulcowy lecz cieknie ciurkiem. Hamulce wciaz mam sprzegla niestety nie
shogunbob24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2010, 13:56   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: pedal sprzegla nie dziala

poszedł wysprzeglik, jak dolewanie nie przywrace funkcjonowania sprzegla, to pozostaje hardcore, czyli jazda bez sprzegla.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.